שתף קטע נבחר

אולמרט: זו ממשלה של יציבות ומוצקות פוליטית

לאחר שהכנסת אישרה את סבב התיקים ומינוי השרים החדשים, נושם ראש הממשלה לרווחה בידיעה שהשיג שקט תעשייתי לזמן הקרוב. בטקס הרמת כוסית לאחר ההשבעה אמר על מינוי רמון: "רציתי אותו בממשלה, בציבור יש תחושה שהוא חזר למקומו הטבעי". שר בכיר בעבודה: "מינוי רמון הוא תחילת סופה של הממשלה הזו"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, השלים היום (ד') את ריענון הממשלה כאשר סבב השרים ומינוי השרים החדשים זכה לאישור הכנסת. זמן קצר לאחר ההשבעה במליאה כינסה יו"ר הכנסת, דליה איציק, את השרים בלשכתה להרמת כוסית חגיגית. אולמרט בירך ארוכות את השרים החדשים והביע תקווה כי המהלך יביא למעט שקט תעשייתי ויציבות, אחרי תקופה סוערת של חילופים בממשלה.

 

אולמרט הדגיש כי חיים רמון, שהתמנה כמשנה לראש הממשלה, לא ביקש ממנו דבר במסגרת סבב המינויים הנוכחי. "היה לי טבעי לחלוטין שחיים יחזור לממשלה", אמר. "אני חושב שבציבור יש תחושה שהוא חזר למקומו הטבעי. חיים התלבט אם הוא רוצה לחזור לפעילות בממשלה שכן הוא יודע להתמודד גם עם אתגרים מחוץ למערכת הפוליטית. האפשרויות האלה לא נעלמו מדעתו. רציתי מאוד את חיים בממשלה".

 

"אנחנו מדינה שמטלטלת את עצמה ולעתים מאבדת את האיזון הנכון", הוסיף אולמרט. "שר האוצר היוצא, אברהם הירשזון, יקר לי והוא החליט להתפטר כדי לשמור על היציבות הפיננסית. לא מדובר על ממשלה חדשה, אלא על מהלך מתגלגל. אני שמח על מינוי ידידי רוני בר-און (לתפקיד שר האוצר). אני בטוח שהוא ימלא את התפקיד בצורה הנדרשת".


רמון היום בכנסת. יש לו סיבה לחייך (צילום: יואב גלאי)

 

ראש הממשלה בירך גם את השרה החדשה רוחמה אברהם וסיפר על התקופה הקשה שעברה עם מות אביה. הוא שיתף את השרים בפגישה שקיים עם שאול מופז לפני ההודעה הרשמית על מינוי השרים: "אני מאוד מעריך את השותפות והרצינות שהוא מגלה כלפיי. שום דבר לא מובן מאליו. הדרך שבה יודע שאול מופז להתמקד במסירות בשליחות שלו ולשים בצד כל עניין אחר ראויה להערכה רבה".

 

"הממשלה מייצגת יציבות ומוצקות פוליטית"

מאיר שטרית, שר הפנים החדש, זכה גם הוא לתשבוחות מאולמרט, לאחר שנחל אכזבות מראש הממשלה מאז הבחירות לפני כשנה וחצי. "אני שמח שהוא נענה לבקשתי", אמר אולמרט. "לא צריך להעמיד פנים. בפוליטיקה יש תחרות ואמביציות. מאיר חש לא מעט פעמים שבממשלה בראשותי אולי לא בא לידי ביטוי כפי שרצה. אני מאמין שמאיר יוכל לחולל רפורמה ולקבל החלטות. חלק מהרפורמות חשובות מאוד. יהיו עוד שינויים בוודאי ואני מייעד לו עוד תפקידים".

 

ראש הממשלה כמובן בירך גם את השרים יעקב אדרי וזאב בוים וציין בסיום דבריו: "הממשלה היום, יותר מאשר בעבר, מייצגת יציבות, מוצקות פוליטית ויכולת לעסוק בדברים ברצינות, תוך מתן מענה נכון עם בעיות שצריך להתמודד עימן".

 

לצד דבריו החגיגיים של אולמרט לווה סבב המינויים בביקורת מצד חברי כנסת ובממשלה. שר בכיר בעבודה אמר הערב ל-ynet כי "מינוי רמון הוא תחילת סופה של הממשלה הזו". לדבריו, רמון הוא "איש ריב ומדון שיהיו לו כל הזמן חיכוכים עם השרים לבני, ברק, ליברמן ושטרית".

 

השר לביטחון פנים אבי דיכטר, יצא מהמליאה בעת ההצבעה, ולא השתתף בה. דיכטר הביע גם בישיבת הממשלה המוקדמת את מורת רוחו ממינוי רמון. ההצבעה במליאה לא עברה בשקט, כאשר צבי הנדל קרא קריאות ביניים וח''כ אריה אלדד אמר כי זו ממשלה שיש עימה קלון. "מתאים לאולמרט שמי שישמש כמשנה שלו הוא עבריין שהורשע בבית משפט פלילי, הרי הוא עצמו צפוי לעמוד בפני בית דין כזה", אמר אלדד. ח"כ הנדל הוסיף: "רק ממשלה מושחתת, חסרת בושה ומוסר, ראויה להתהדר בעבריין מין מורשע כמשנה לראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ובר-און. הערכה לשרים החדשים
צילום: רויטרס
חיים רמון. חוזר לממשלה
צילום: יואב גלאי
מומלצים