שתף קטע נבחר

בתוך שבועות ייכנס למחזור מטבע חדש של 2 שקלים

לבנק ישראל הגיע משלוח ראשון, ניסיוני, של המטבע החדש לבדיקות אחרונות לפני שיוכנס למחזור. לאחר שיאושר תקבל המטבעה בהולנד אור ירוק להתחיל בייצור המוני של המטבע החדש וזה ייכנס למחזור תוך מספר שבועות

מטבע חדש – 2 שקלים – בדרך לארנקים. לבנק ישראל הגיע בימים אלה מאירופה המשלוח הראשון והניסיוני של המטבע לבדיקות אחרונות לפני כניסתו למחזור.

 

אם בדיקות התקן והאמנות יעלו יפה – מבחינת הגודל, המשקל והרכב המתכת – המטבעה תקבל בעוד מספר ימים את האור הירוק להתחיל בייצור המוני של המטבע, והמשלוחים המסחריים הראשונים יביאו אותו להפצה בשוק בתוך שבועות אחדים.

 

המטבע הוא בצבע כסף בקוטר של 2.16 ס"מ - גודל שהוא בין המטבע של 1 שקל (1.80 ס"מ) למטבע של 5 שקלים (2.40 ס"מ). בצדו האחד מוטבע הערך של 2 שקלים. העיצוב של צדו השני, הוא כמו של יתר המטבעות בסדרה שבמחזור. מקורו במטבע יהודי עתיק מתקופת החשמונאים. הוא מתאר צמד קרני שפע – קרניים חלולות של בעל חיים שבוקעות מתוך רימון וממולאות בענבים ודגנים – אשר מסמלות את השפע באמנות ההלניסטית.

 

מחלקת המטבע של בנק ישראל החלה בתהליך ההנפקה לפני כ-3 שנים. למטבע החדש שתי מטרות: לייעל את ביצועם של התשלומים במזומן, בעיקר על ידי המשתמשים הגדולים, ולחסוך בהוצאות הייצור של מטבע השקל הנפוץ.

 

התהליך הוחש לפני יותר משנה, לאחר בחירת העיצוב, ההתייעצות הנדרשת עם חברי המועצה המייעצת החדשה של הבנק ואישורו הסופי של שר האוצר הקודם אברהם הירשזון שניתן לאחר מלחמת לבנון השניה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יותר גדול מהשקל, יותר קטן מ-5 שקלים
מומלצים