שתף קטע נבחר

זה לא בִמקום, זה ליד

שאנן סטריט מתחיל להופיע עם החומרים מאלבום הסולו וחושב שזו פאזה נורמלית בחיי להקה. גם הסיכוי הנמוך שייכנס לפלייליסט בגלגלצ לא מדאיג אותו

שאנן סטריט קצת חולה, הגרון קצת כואב, אבל הוא ממשיך כרגיל: ביום ראשון הקרוב (8.7) הוא יופיע לראשונה עם החומרים מאלבום הסולו החדש שלו. למועדון הזאפה בתל-אביב תצטרף לסטריט רביעיית כלי מיתר, זמרת, נגן עוד וכלי הקשה – לא בדיוק הדברים שתמצאו על במה בהופעה של "הדג נחש".

 

"בגלל דברים שעברתי בחיים האישיים שלי, התחלתי לכתוב שירים שלא כל-כך קשורים לדג נחש", מספר שאנן על אלבומו החדש – "הבזק אור חולף", "השירים שונים באווירה, בתכנים, אפילו באורך, שירים קצרים יותר. בהתחלה ניסיתי לעשות עם הדג חלק מהם, וזה לא הלך. הרעיון הראשוני היה לתת לאבי ליבוביץ' שילחין אותם, ושייתן את זה לזמרים וזמרות שהוא עובד איתם. יום אחד הוא בא אליי ואמר: 'בוא תנסה לשיר את זה אתה'. אז שרתי, ואמרתי 'אוקיי, אני צריך לשיר את זה, לא מישהו אחר'".

 

עם יציאת האלבום לפני כחודש וחצי, סטריט זכה לשבחים רבים בזכות הטקסטים, העיבודים של ליבוביץ', שיתופי הפעולה (ביניהם אחד עם חווה אלברשטיין), והסגנונות השונים שפזורים בשירים. כנראה שלא מדובר בכוס התה של העורכים בגלגלצ, וסביר להניח שלקרוסלת המיינסטרים האלבום הזה לא יחדור. אבל לשאנן לא איכפת, "האלבום הזה אולי יישב בסוף התקליטייה. אבל זה בסדר, כי אני עשיתי משהו שרציתי לעשות. ככה זה גם עם הדג, אנחנו עושים משהו שאנחנו אוהבים והשאר כבר קורה לבד".

 

זה קל לומר עכשיו כשהדג נחש היא אחת הלהקות הכי גדולות בישראל.

 

"נכון, אבל ההצלחה היא תוצר לוואי. הגישה היא: תשכנע את האנשים שאיתך, את הנגנים, תשכנע את הצוות ולך עם זה הלאה".

 

העובדה שאתה מפתח עכשיו קריירת סולו יצרה חיכוכים עם חברי הלהקה?

 

"בינתיים לא", הוא מחייך, "בינתיים אני מקבל הרבה פירגון ומצפה שכל החברים יבואו להופעה. גם יאיא כהן-אהרונוב (בסיסט הלהקה) עומד להוציא דיסק סולו. כנראה שזו פאזה בחיי להקה. זה לא במקום, זה ליד".

 

סטריט צודק. זה לא חדש שחברי להקה, ולא משנה באיזה סגנון, מחפשים לפרוץ את גבולות השגרה שלהם ולצאת גם לדרך משלהם. במקרים רבים, הצעד מלווה גם בשינוי תדמית קיצוני, אבל סטריט אומר שאצלו אין ממש סיכוי שזה יקרה. "תדמית זה תוצר לוואי של תוצר לוואי של תוצר לוואי של היצירה. חשובה לי היצירה והביצוע. התדמית מגיעה לבד, לא? יש כאלה שמסדרים לעצמם תדמית, אבל אני לא מאלה, זה לא אני".

 

ואיזה כיוון יותר נוגע לך עכשיו?

 

"אני מסתדר טוב מאוד עם שני הכיוונים. בדג נחש אני עולה על הבמה והכל ישר נופל למקום, כמו גלגל שיניים שמתחבר, כולל סאונד תאורה וקהל, הכל 'קאבום'. פה זה התחלה, אז יש אתגרים של התחלה, ואני אוהב את שניהם מאוד".

 

ואיך ירגיש הקהל של הדג נחש עם השינוי המוזיקלי והמפתיע של סטריט? "יש כאלה שלא מתאים להם, שרוצים לקבל אותי בנישה מסוימת, בסגנון מסוים", מודה סטריט, "ויש כאלה שרוצים לראות אותי לוקח צעד קדימה. ואני שייך לאלה, אלה שישמחו לראות אותי לוקח את הצעד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאנן סטריט. "חשובה לי היצירה והביצוע"
צילום: אורלי דיין
צילום: אבשלום לוי
הדג נחש. מקבל הרבה פירגון
צילום: אבשלום לוי
לאתר ההטבות
מומלצים