שתף קטע נבחר

חוקר רצח תאיר: אין לנו הסבר לטביעות הרגליים

עורך דינו של רומן זדורוב העלה בבית המשפט טענות קשות על חקירת רצח תאיר ראדה בידי המשטרה. ראש צוות החקירה התקשה להשיב לכמה מהטענות. הוריה של תאיר נכחו בדיון: "לא יכול להיות שרק זדורוב היה בזירת הרצח"

ההגנה במשפט הרצח של תאיר ראדה העלתה היום (א') סימני שאלה רבים שראש צוות החקירה המיוחד של המשטרה, רב פקד יורם אזולאי, התקשה לענות עליהם.

 

פרקליטיו של הנאשם, רומן זדורוב, טענו בדיון בבית המשפט כי לוח הזמנים של הרצח לא תאם ללוח הזמנים ולמעשיו של הנאשם באותו יום, שעקבות הנעליים שנמצאו בזירה אינן שייכות לזדורוב וכי מתמליל החקירה הושמטו שורות חשובות. "המשטרה התבייתה על הנאשם, היה לה נוח לא לחקור כיוונים אחרים", אמר עורך הדין דוד שפיגל, המייצג את רומן זדורוב.

 

אחרי שבדיונים הקודמים במשפט - סיפרה התביעה כיצד למד זדורוב באינטרנט לשסף גרונות ומהם מניעיו כביכול לרצח - טען עו"ד שפיגל בחקירה הנגדית כי הנאשם שהה במגרש החנייה בשעת הרצח ואז נכנס למבנה בית הספר ולפי העדויות - עלה בגרם המדרגות רק רבע שעה אחרי שראדה עלתה לשירותים.

 

"לוח הזמנים של זדורוב אינו מתיישב עם לוח הזמנים שנמסר בעדויות, זה נראה לכם הגיוני שתאיר חיכתה לרומן רבע שעה בכדי שירצח אותה?", שאל שפיגל בדיון. בתוך כך, שרטט שפיגל על סמך ממצאים בזירה, מסלול בריחה של אחד החשודים שעד היום לא נמצא למי הוא שייך. "ישנה טביעת נעל על האסלה, על הניאגרה ועל הקורה המזרחית, אדם בוגר לא זקוק לשביל של מנוסה כזה, זה רק נער", קבע.

 

פרקליטו של זדורוב סיפר עוד כי בתא השירותים נמצאה עקבת נעל של אדם נוסף ומכאן מסיק שהיו בתוך תא השירותים, בנוסף לראדה, שני אנשים לפחות. עוד טען הסנגור כי על ידיה של ראדה ועל גופה נמצאו שערות שעד היום המשטרה אינה יודעת למי לשייכן, מכיוון שאינן תואמות את שערותיה של ראדה או של הנאשם.

 

בנוגע למסתורין סביב טביעות הנעל, השיב אזולאי: "עשינו לכך שחזור ואין לנו הסבר בדוק וסופי לטביעות האלו". בהקשר לשערות הוא אישר שלא נעשתה בדיקה לגבי כל תלמידי בית הספר.

 

עוד טען הסנגור בדיון כי מתמליל החקירה ומאחת הקלטות - נמחקו קטעים שונים, וכי באחד המשפטים שנמחקו נשמע אזולאי עונה לזדורוב שטוען כי לא רצח את הנערה: "אתה תלך, תחזור, כן, לא, אתה תאכל אותה".

 

הוריה של ראדה שנכחו בדיון אמרו: "מה שעלה היום תואם את התחושות שלנו שמדובר בנערים וזה כיוון שעד היום המשטרה לא הוכיחה, לא יכול להיות שרק זדורוב היה ברצח".

 

לאחר הדיון הגישו ההורים לבית המשפט העליון בקשה נוספת לפתיחה מחודשת של תיק החקירה. זוהי הבקשה השניה שהם מגישים בעניין, לאחר שהראשונה נדחתה.

 

לטענתם, במהלך הדיון היום התברר כי התשובות של הפרקליטות לממצאים בזירת הרצח חלקיות, והן הובילו לדחיה לא מוצדקת של העתירה שהגישו בעבר.


פורסם לראשונה 08/07/2007 14:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן יופי כהן
זדורוב. מי דרך בזירה?
צילום: ערן יופי כהן
צילום: ודים דניאל
עו"ד שפיגל. התבייתו על זדורוב
צילום: ודים דניאל
ראדה. נערים רצחו
צילום: חגי אהרון
מומלצים