שתף קטע נבחר

ח"כ כהן הוכה בכנסת בעקבות ויכוח

אלימות בכנסת: חבר כנסת מיהדות התורה הוכה לדבריו על ידי נציג משרד המשפטים, בעקבות ויכוח על "ערכי התורה" - שהתלהט. "אתה הורס את עולם התורה", אמר ח"כ כהן, ודה הרטוך השיב: "אתה בהמה, תסתום את הפה שלך". כהן השיב: 'אתה יותר גרוע מהגרמנים, הם רצו להרוס את הגוף ואתה רוצה להרוס את הנפש'. ואז באה הסטירה

הכנסת מידרדרת לתהומות חדשים? חבר הכנסת הרב יעקב כהן מיהדות התורה הותקף בצהריים (יום ג') במשכן הכנסת, לטענתו על ידי נציג משרד המשפטים, עו"ד אמנון דה-הרטוך, שסטר לו בתום דיון בוועדת החינוך.

 

"אפילו אבא שלי לא הרביץ לי ככה", אמר ח"כ כהן ההמום שפונה למרפאת הכנסת, "הוא נתן לי סטירה שמעולם לא קיבלתי. ראיתי שחור בעיניים. אני קורא לשר המשפטים לפטר אותו". לדבריו, עורך הדין דה-הרטוך תקף אותו לאחר שבין השניים התגלע ויכוח חריף, במהלכו השווה כהן את דה-הרטוך לנאצים. דה-הרטוך, אף הוא אדם דתי, משמש כראש תחום תמיכה במשרד המשפטים. לדברי גורמים בכנסת, הוא לא הכחיש שסטר לכהן.


ח"כ כהן, אחרי האירוע (צילום: אמנון מרנדה)

 

עד ראיה שנכח באירוע סיפר: "חבר הכנסת כהן ודה-הרטוך יצאו מדיון בוועדת החינוך והחל ביניהם ויכוח. ח"כ כהן אמר לדה-הרטוך: 'אתה הורס את עולם

 התורה'. דה הרטוך אמר לו: 'אתה בהמה, תסתום את הפה שלך'. כהן השיב: 'אתה יותר גרוע מהגרמנים, הם רצו להרוס את הגוף ואתה רוצה להרוס את הנפש'. דה הרטוך השיב: 'אם לא תסתום את הפה, אתן לך סטירה'. כהן ענה: 'אני מחכה לזה'".

 

ואז, לדברי עד הראייה, סטר דה-הרטוך לכהן. מאבטח של משמר הכנסת שהיה באירוע צפה בחילופי הדברים (ובסטירה) ועיכב מייד את דה-הרטוך, אשר נכלא למעשה באחד החדרים בכנסת.

 

מהמשטרה נמסר ל-ynet: "אנשי האבטחה בכנסת עיכבו לחקירה גבר החשוד כי סטר לחבר כנסת במהלך דיון בוועדה. למקום הוזמנה ניידת משטרה. החשוד מועבר כעת להמשך חקירה במרחב מוריה".

 

במשכן סערו הרוחות: מ"מ יו"ר הכנסת, ח"כ מגלי והבה, הודיע כי יכנס עוד היום את נשיאות הכנסת כדי לדון באירוע החמור והשלכותיו. יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל, ח"כ אורי אריאל, אמר: "אם שר המשפטים לא יפטר באופן מיידי את אמנון דה הרטוך, זה סופה של ישראל כמדינת חוק. לא יתכן שפקיד יסטור לנבחר ציבור ויישאר בתפקידו".

 

אחד ממקורביו של דה הרטוך אמר מנגד ל-ynet: "אמנון הוא האדם הכי מושמץ בעיתונות החרדית וכל שבוע מתפרסמים עליו עלילות ושקרים שמתגלים כבדיות והמצאות. הם שופכים את דמו מזה זמן רב". חבריו מספרים כי רק בשבוע האחרון נכנס לבית הכנסת וגילה כי לא מוכנים להתפלל לצידו ומחרימים אותו.

 

ראש לשכת עורכי הדין דוקטור שלמה כהן אמר בעקבות התקרית: "אינני יודע מה אירע בכנסת, אבל אני יודע שדה-הרטוך הוא מהפרקליטים המסורים ביותר בשירות הציבורי, התחום עליו הוא מופקד, כידוע, בעייתי ביותר והוא שומר חומות המקפיד על מניעת שחיתות וגזל. בהיותו שומר אמונים הוא מושמץ ומוכפש ללא הרף". לדבריו כהן, הלשכה מגבה ועומדת מאחוריו.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס ואבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ כהן. סטירה במשכן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים