שתף קטע נבחר

הליכוד הכריע: פריימריז באמצע אוגוסט

מרכז הליכוד התכנס בתל-אביב והכריע: הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ב-14 באוגוסט. נכון לעכשיו נתניהו יתמודד בפריימריז נגד משה פייגלין, לאחר שסילבן שלום פרש מהמירוץ. נתניהו: "אנו מאמינים שאפשר לצאת מהדשדוש, להוציא את המדינה מהבוץ"

אחרי שח"כ סילבן שלום הודיע כי לא יתמודד על ראשות הליכוד בפריימריז המוקדמים בתנועה, התכנס הערב (יום ג') מרכז המפלגה ואישר שהפריימריז יתקיימו ב-14 באוגוסט. אם יידרש סיבוב שני, הוא יתקיים ב-21 באוגוסט. יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, אמר כי "צריך להגיע לבחירות, כי האלטרנטיבה היא רק תנועת הליכוד". בהצעת ההחלטה נקבע כי לא יהיו בחירות מקדימות נוספות לפני הבחירות הכלליות.

 

נכון לעכשיו נתניהו יתמודד בפריימריז נגד משה פייגלין. נתניהו אמר בכינוס המרכז בגני התערוכה בתל-אביב כי "אנו זוכרים את המלחמה הזו באופן כואב. זה שנה למחדל, שנה לדשדוש, ואנחנו פה, כל אחד מאיתנו, וכולנו כקבוצה אחת עם המונים מחוץ לאולם הזה, כי אנו מאמינים שאפשר לצאת מהדשדוש. אנו מאמינים שאפשר להוציא את המדינה מהבוץ. אפשר ללכת בדרך אחרת. אנו מאמינים והוכחנו את זה. זו לא אמירה מהשפה אל החוץ. רק לפני שנים אחדות הוכחנו זאת בשיקום הכלכלה שהיתה על הפנים".  


חברי הכנסת של הליכוד על במת הכבוד (צילום: ירון ברנר)

 

יש לציין כי הישיבה עצמה נמשכה כשעה, היא היתה טכנית מכיוון שלא היו הצעות החלטה נגדיות. בשל חוסר העניין הגיעו רק מעטים מחברי המרכז לגני התערוכה. נתניהו הוסיף לצידו את הח"כים, חוץ משלום שנעדר. בנוסף ישבו על הבמה האלוף (מיל') יוסי פלד וח"כ לשעבר עוזי לנדאו שהתקבלו במחיאות כפיים.

 

ח"כ שלום, שלא הגיע לטקס, כינה אתמול את הבחירות מחטף והאשים את נתניהו בהשלטת שלטון דמוי דיקטטורי בליכוד. בסביבתו של ח"כ שלום הביעו אמש שביעות רצון מהעובדה שהוא פרש מהמירוץ לראשות המפלגה ואומרים כי המהלך יפעל לטובתו בעתיד. בסביבתו של נתניהו, מאידך, כינו את שלום פחדן ואמרו כי הוא ברח מהתמודדות מאחר שידע כי יתרסק.

 

פייגלין אמר במרכז המפלגה: "החלטתו של יו"ר התנועה להקדים את הבחירות היא החלטה נכונה וחשובה ואני מבקש לנצל את ההזדמנות הזו ולברך אותו על כך. הציבור בארץ מסתובב כאילו שהוא לכוד בתוך אולמי ורסאי, שהרצפה כבר רועדת מתחתיו, שעוד מעט הוא נופל לתהום. עם ישראל מבין היטב שהוא נתקע עם מנהיגות חסרת אחריות, מנהיגות שאכפת לה רק מעצמה. מצידם של אולמרט וחבריו - המדינה יכולה להפוך לערמה של אפר, ובלבד שהם יעמדו בראש הערמה! הציבור כבר מבין את זה. לכן אנחנו - הליכוד - כתנועה מנהיגה ואחראית - חייבים להזדרז ולהציב מנהיגות אחרת לגמרי!".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. בחירות כבר באוגוסט
צילום: ירון ברנר
שלום. לא מתמודד
צילום: דודי ועקנין
פייגלין. מתמודד
צילום: ירון ברנר
מומלצים