שתף קטע נבחר

יורי גיא-רון ניצח בבחירות לראשות לשכת עו"ד

עו"ד גיא-רון גבר על יריבו, אילן בומבך, לאחר שגרף 56% מהקולות. גיא-רון מבטיח להפוך את הלשכה לגוף המעורב בתהליכים שונים במדינה, ולא שוכח גם את מצבה העגום של מערכת המשפט "אעשה כמיטב יכולתי לשקם את מערכת המשפט. זוהי חובתנו"

עורך הדין יורי גיא-רון ניצח אמש (שלישי) בבחירות לראשות לשכת עורכי הדין. גיא-רון גרף 56 אחוזים מהקולות וגבר על יריבו, עורך הדין אילן בומבך שזכה ב-44 אחוזים בלבד.

 

"תהיה רפורמה בלשכה, המבנה שלה ישתנה", אמר גיא-רון ל-ynet לאחר נצחונו. לדבריו, בכוונתו להפוך את לשכת עורכי הדין לגוף שיהיה מעורב בתהליכים שונים במדינה. "זו תהיה לשכה שמצד אחד תיהיה ערכית ומעורבת, ואני מקווה שתיקח חלק בתהליכים וברפורמות שיוזמות המערכות השונות אם זה בכנסת, בממשלה ובבתי המשפט. מנגד אני אעשה הכל כדי שהיא תגיע לכל נקודת קצה שיש בה חברים, בכל מקרה דבר חשוב זה באמת להביא את הלשכה לכל חבר שלה וגם זאת משימה לא פשוטה", אמר גיא-רון.

 

יורי גיא-רון נולד בשנת 1961 במושבה אבן יהודה, והוא נשוי ואב לארבע בנות. הוא

שירת בצה"ל כקצין בסוללת תותחנים, ומשרת עד היום כרב סרן במילואים. את התואר הראשון קיבל גיא-רון מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובשמונה השנים האחרונות הוא מייצג את לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים. בנוסף, נמנה גיא-רון ממייסדי תוכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין, שנועדה להעניק סיוע משפטי לאוכלוסיות חלשות.

 

גיא-רון הוא חבר בסיעת "לשכה אחרת", בה שותף גם קודמו בתפקיד, עורך הדין שלמה כהן. כהן, שלא התמודד בשנית על התפקיד, תמך במועמדותו של גיא-רון וברך אותו לאחר שנדע על זכייתו. "אני מעביר את הנטל לאדם המתאים ביותר. אני משוכנע שהוא גם ימשיך וגם יחדש וירענן", אמר.

 

גיא רון סיפר במהלך המירוץ שכבר בהיותו מתמחה האמין כי שיש צורך לשנות את פני לשכת עורכי הדין כדי שתצבור יוקרה ומעמד ציבורי ותשרת את עורכי הדין בצורה טובה ויעילה יותר. עם זאת, הוא אינו מתעלם גם ממצבה של מערכת המשפט. "אני אעשה כמיטב יכולתי כדי לשקם את מערכת המשפט ולסייע בכך. זו חובתנו כחלק מהמערכת המקצועית והייתה לי תחושה בשנים האחרונות שההתייחסות ללשכה היא כאל ארגון מקצועי ולא כחלק מארגון שיש לו אחריות ציבורית. אני מקווה שהמערכות יבינו את זה ויתייחסו אלינו בהתאם", אמר.

 

יריבו של גיא-רון בהתמודדות, עורך הדין אילן בומבך, נחל הפסד צורב בבחירות לאחר שהוביל על גיא-רון בסקרים עם פתיחת המירוץ. עם זאת, בומבך שוחח עם גיא-רון לאחר שנודעו התוצאות, ואיחל לו בהצלחה בתפקידו החדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הלשכה החדש. עו"ד גיא-רון
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
מומלצים