שתף קטע נבחר

הח"כ שנטען כי תקף מינית: יצחק זיו

ברדיו פורסם כי חבר-הכנסת מסיעת הגמלאים הוא האיש, עליו טענה הפעילה הפוליטית כי תקף אותה מינית. היא החליטה שלא להתלונן - והוא מכחיש את הטענות, אך עם זאת כבר הספיק לשכור את שירותיו של עו"ד ציון אמיר, המייצג את הנשיא לשעבר, משה קצב, בפרשת עבירות המין. יו"ר סיעת הגמלאים על הפעילה: היא היתה המנוע בתקופת הבחירות ולאחריה

מאז הבוקר (יום ד') עוסקים במסדרונות הכנסת בפרשה מרכזית אחת: מיהו אותו חבר-כנסת, עליו נטען כי תקף מינית פעילה פוליטית מאחת המפלגות. בתחנות הרדיו פורסמה לקראת הצהריים זהותו: המדובר בח"כ יצחק זיו, איש סיעת הגמלאים (גיל).  

 

זיו, בן 69, מכהן כסגן יושבת ראש הכנסת וחבר בוועדת הכלכלה ובוועדת העלייה והקליטה. הוא אלמן, אב לשלושה ילדים ומתגורר ברמת גן. בשעות הצהריים נמסר כי זיו שכר את שירותיו של עורך הדין ציון אמיר, אשר מייצג את הנשיא לשעבר, משה קצב, בפרשות עבירות המין. בשיחה עם ynet אמר זיו כי הוא מרגיש מצויין חרף הפרסומים. "מדובר בנקמנות פוליטית לשמה ואין לי ספק שהאמת תצא לאור", אמר.

 

בצהריים נועד חבר הכנסת זיו עם עורך הדין ציון אמיר ועם עורך הדין גיא שמר בירושלים. עורך הדין ציון אמיר אמר ל-ynet: "שמעתי את הדברים. הוא סיפר לי שהוכה בתדהמה נוכח הידיעה בידיעות אחרונות. שמעתי את גירסתו והוא מכחיש את כל הפרטים העובדתיים שמופיעים.

 

"לדבריו, מדובר בשקר אחד גדול. ביקשתי לשמוע פרטים נוספים ושמעתי דברים ששופכים אור על המניעים האפשריים לפרסום הדברים. אני לא אפרט כל מה ששמעתי, כי אני מקווה שהמשטרה תבחן את הדברים ותמצה את החקירה". לדברי עו"ד אמיר, ח"כ זיו הכיר את המתלוננת: "היא פעילה במפלגה. יש קשר ביניהם של היכרות ממושכת".

 

שרוני: שיילך לפוליגרף 

מוקדם יותר, קרא יושב ראש סיעת הגמלאים, ח"כ משה שרוני, לזיו להתייצב בפני המיקרופונים ולמסור את גירסתו לפרשה. "מאז שעות הבוקר ניסיתי להתקשר לח"כ זיו ולבקש ממנו למסור את גירסתו בפומבי ואף להיבדק במכונת אמת, אבל הטלפון שלו תפוס כל הזמן. לא הצלחתי לדבר איתו.

 

"לא תיארתי לעצמי שזה ח'כ מהגמלאים. היו רמזים על המקרה אבל אני לא יכול להתייחס לשמועות. מדובר בסיפור שהתרחש, אם התרחש, לפני שנה וחצי - עוד לפני שקמה הסיעה בכנסת. זיו זכאי עד שלא הוכח אחרת, אך אם חלילה יתברר שיש ממש בדבריה של המתלוננת לא ניתן לו גיבוי". על המתלוננת אמר שרוני: "היא הייתה המנוע של הגמלאים בתקופת הבחירות ולאחריה. היא עבדה במלוא המרץ והמסירות. אם לא היא - אני לא יודע אם היינו בכלל בכנסת".

 

את הפרשה חשף העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הפרסום, עוד לפני הבחירות התלוותה הפעילה לביתו של הפוליטיקאי, שעבר שיפוץ. כשהגיעו לחדר השינה, הוא חיבק אותה בכוח מאחור, הרים את חולצתה, תפס את חזהּ והשליך אותה בכוח אל המיטה. היא ניסתה להתנגד, ובשלב מסוים הצליחה לחמוק מן הבית.

 

כבר לפני חודשיים סיפרה האשה לכתב העיתון, צביקה ברוט, על המקרה, וציינה כי בכוונתה להתלונן במשטרה. אולם לבסוף החליטה שלא לעשות כן. "מה שקרה בפרשת קצב חיזק את התחושה שלי שאני לא צריכה להתלונן", אמרה. "התוצאה תהיה שבסוף ינדו אותי מהחברה, ומי שפגע בי לא ייענש... אני לא מסוגלת עכשיו להיחשף ולעבור את ההשפלות".

 

ח"כ זיו הכחיש את הדברים בתוקף, והסביר כי מדובר בנקמנות

 פוליטית: "היא יכולה להתלונן, זו תופעה רגילה אצלה. אבל אני לא רוצה אפילו להתייחס אליה, משום שאלו שטויות", אמר. בדיקת פוליגרף שעברה הפעילה הפוליטית, על פי העיתון, מצאה שהיא דוברת אמת.

 

בכנסת דרשו מאז הבוקר לחשוף את שמו של הח"כ המדובר. "אסור להכתים את כל ה-120", אמר יו"ר סיעתו, ח"כ משה שרוני. לקריאה הצטרפו חברים נוספים. ייתכן שח"כ זיו עצמו ימסור הודעה לתקשורת.


פורסם לראשונה 11/07/2007 11:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נקמנות פוליטית: ח"כ זיו
צילום: גיל יוחנן
עו"ד אמיר. מייצג את קצב
צילום: ניב קלדרון
מומלצים