שתף קטע נבחר

שלושה חופים בשרון נסגרו לרחצה בשל זיהום

בבדיקות שנערכו על-ידי משרד הבריאות התגלתה חריגה משמעותית בכמות הקוליפורמים במים. מקור הזיהום הוא כנראה בנחל אלכסנדר. הבשורות הטובות: נפתחו מחדש חוף פרישמן וחוף גורדון בתל-אביב, שנסגרו בגלל זיהום

שוב הים מזוהם: משרד הבריאות הזהיר היום (ו') מפני הרחצה בחופי נעורים, מכמורת ובית ינאי מחשש לזיהום במים. זאת בעקבות בדיקות שבוצעו במקום מהן עולה כי קיים חשש לזיהום שמקורו בנחל אלכסנדר. לעומת זאת התיר המשרד את הרחצה בחופי גורדון ופרישמן בתל-אביב שנסגרו אתמול, לאחר שבדיקות לאיכות המים שנערכו היום נמצאו תקינות.

 

יוסף עמר, האחראי על חופי הרחצה במשרד הפנים, אמר ל-ynet כי "סגירת החופים במספר רב של מקומות בארץ היא תופעה נפוצה בתקופת הרחצה של שנת 2007 וזה מאוד מדאיג. זה מצב מסוכן למתרחצים ועל-מנת לשמור עליהם ביקשנו לבצע בדיקות נוספות מכל רשות מקומית".

 

המפקח הארצי לבריאות הסביבה במשרד הבריאות, זאב פיש, הבהיר כי תפקידו של משרד הבריאות לקבוע את התקן לאיכות המים בחופי הרחצה ולדאוג שלא תיווצר חריגה שתהווה סכנה למתרחצים. עוד הסביר פיש כי משרד הבריאות אינו מסתפק בתוצאות הבדיקות במעבדה ולכן הם שולחים את המפקח של המשרד כדי לבדוק את מצב המים. כך למעשה התגלה הזיהום האחרון שבגינו נסגרו שלושה חופי רחצה.

 

פיש הוסיף כי "בבדיקה שגרתית שעשינו נמצאה חריגה משמעותית בחופי הרחצה שנסגרו. תוצאות המעבדה אירעו שיש כמות קוליפורמים של פי חמישה מהתקן. לצערנו הרב אנחנו נאלצים להודיע על סגירת החופים יותר ויותר, זאת משום שבחלק מהרשויות המקומיות התחזוקה השוטפת של מערכת הביוב אינה טובה. כתוצאה מכך ישנן תקלות במערכת הביוב והדבר גורם להצפה וזיהום, וכמובן הרחצה במים מזוהמים מסוכנת לציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים