שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עובדי 'אמנות לעם' המפוטרים: נפנה לערכאות

  במכתב לשר התרבות מאשימים עובדי העמותה את הנהלתה בבזבזנות, בכשלים ניהוליים. בהנהלה מגיבים: "המכתב מציג נתונים שקריים. צמצמנו כח אדם מיותר והפעילות לא נפגעה". במשרד התרבות תתקיים הערכת מצב

  יום אחרי הפרסום הבלעדי ב-ynet על פיטוריהם של חלק גדול מעובדי עמותת "אמנות לעם", פנו העובדים אל שר התרבות ג'אלב מג'אדלה, ואל ראש מנהל תרבות מיכה ינון, בבקשה שימנעו את הגזרה ויתערבו מיידית בנעשה בעמותה. מן המכתב עולה, כי במהלך השבוע האחרון הודיעו מנכ"ל העמותה, גדעון שירין וחשבת השכר, יעל וידה, כי האחרונים נושאים באחריות אישית למצב אליו נקלעה העמותה, מאחר והתפטרו מתפקידם ובכך "הותירו את הספינה לטבוע במעמקים".

  מזה חודשים ארוכים עומדת עמותת "אמנות לעם" בסכנת סגירה, זאת בשל קיצוץ משמעותי של שליש מתקציבה על ידי משרד התרבות, וכספים שעוכבו מלהגיע אליה - לטענת המשרד, בשל חשש לליקויים ניהוליים. הלכה למעשה, הוזמנו במהלך השנה החולפת על ידי המדינה שלושה דו"חות ביקורת שונים. עיכוב הכספים נעשה עוד טרם סיום הבדיקה.

   

  בעקבות ההודעה על התפטרות המנכ"ל וחשבת השכר, פנו העובדים ליו"ר העמותה, אלעזר שטורם, ולחברי ההנהלה, בבקשה למתן הסברים. בתגובה הוזמנה נציגות של העובדים לישיבת הנהלה, בה הודיעו המנכ"ל והחשבת כי הם חוזרים בהם מהתפטרותם. אתמול (ד') כונסו העובדים על ידי חברת ההנהלה, רונית דולב, שהודיעה כי בניסיון להתגבר על הגירעון, תיאלץ העמותה לפטר את מרביתם.

   

  במכתבם מבהירים העובדים כי "הקיצוץ בוצע אך ורק במשרות העובדים הזוטרים, ומאידך לא בוצע כל קיצוץ במשרות המנהלים או במשכורותיהם". עוד לטענת העובדים, "משכורות המנכ"ל והיו"ר, ומכוניות פאר לכל אחד מהם, כמו גם הוצאות עבור יועצי תדמית, עומדות על סכום של כמיליון שקל בשנה".

   

  את האצבע המאשימה למצבה של עמותת "אמנות לעם" מפנים העובדים אל הנהלתה בשנתיים האחרונות, וכותבים: "אין חולק כי עד לפני כשנתיים פעלה העמותה, משך כל שנות קיומה, באיזון תקציבי ראוי... אין חולק כי המצב אליו הגיעה כיום נובע מכשל ניהולי, ובראשו היו"ר, אלעזר שטורם, שהוא 'המוציא והמביא' בעמותה, ושעל כתפיו מוטלת האחריות הכוללת למצבה העגום כיום...

  איננו יכולים להשתחרר מהתחושה הקשה לפיה עסקו גורמי ההנהלה בחודשים האחרונים בדאגה לטובתם האישית, על חשבון הגורמים האמורים ליהנות מפעילות העמותה ועובדיה. איננו מוכנים לשלם את המחיר ולשאת באחריות להתנהלות הכושלת של קברניטי העמותה תוך איבוד פרנסתנו ומטה לחמנו". העובדים פנו בבקשה לשר ולמנהל תרבות, להקים צוות חרום להצלת העמותה, בו יהיו שותפים גם הם. במידה ולא יעשה כן, מאיימים העובדים בנקיטת פעולות משפטיות.

   

  בתגובה למכתב העובדים מסרה הנהלת העמותה: "הנתונים המוצגים במכתב הם שקריים. עלות שכרו של מנכ"ל העמותה, גדעון שירין, ושל יו"ר העמותה, אלעזר שטורם, נמוכה במאות אלפי שקלים ניכרים מהסכום שמצוין במכתב. השניים הצליחו בתקופתם לצמצם את מצבת כוח האדם ב-13 עובדים, ולשמור על היקף הפעילות, שלא נפגע. השניים זיהו כוח אדם גדול ומיותר, וצמצמו אותו בשליש, וזהו הישג רב משמעות".

   

  מלשכתו של השר מג'אדלה נמסר בתגובה: "השר קיים התייעצות בנושא 'אמנות לעם' עם גורמים רלבנטיים במשרד ומחוצה לו. בהמשך לכך יהיה בתחילת השבוע הבא דיון בנושא דו"ח הביקורת, שבהתאם לו תתקיים הערכת מצב". ממשרד התרבות נמסר בנוסף כי: "עד סוף חודש יוני הועברו לעמותת 'אמנות לעם' כ-4 מיליון שקל, שהם מחצית התקציב השנתי שאושר עד כה בועדת תמיכות". יש לציין כי בשנת 2006 עמד תקציב העמותה על סכום של 12 מיליון שקל.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מג'אדלה. מחכה לממצאי דו"ח הביקורת
  צילום: חגי אהרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים