שתף קטע נבחר

למות על המגרש - סיפורו של מוטי קינד ז"ל

מוטי קינד ז"ל היה הראשון והיחיד עד כה שנרצח בישראל בגלל משחק כדורגל. כותרות העיתונים זעקו אז, בדיוק כמו היום, את אותן סיסמאות. מה נשתנה?

מוטי קינד נרצח לפני 32 שנה על ידי אוהד בעת משחק כדורגל. התאומים לבית משפחת קינד, אהרל'ה ומוטי, החלו את הקרירה במכבי שעריים מהליגה הלאומית, אך כיוון שנאלצו גם לעבוד ולא היה להם זמן להתאמן, עברו בעסקת חליפין למכבי רחובות.

 

באותה שבת טראגית נרדמו האחים וכמעט ופספסו את המשחק הגדול - הדרבי בין מכבי רחובות לכפר גבירול. המשחק היה סוער, אוהדי כפר גבירול פרצו מספר פעמים למגרש. השחקנים פנו לשופט בבקשה להפסיק את המשחק, אך ללא הועיל. בפעם האחרונה שפרצו האוהדים למגרש, החלו כמה מהם להכות את השחקנים ואהרל'ה, שניסה להתגונן בעצמו, ראה את אחיו נאבק בדבוקה גדולה שלא ריחמה עליו.

 

לפתע הגיע אוהד עם סכין ודקר את מוטי דקירה אחת בלב. מוטי לא הצליח ללכת יותר ממספר מטרים והתמוטט. אהרל'ה ראה את הרצח מול עיניו ועד היום מתקשה להתאושש. כותרות העיתונים לאחר הרצח זעקו לנוכח האלימות המזעזעת, וכשקוראים את הדברים נראה כאילו הם נכתבו היום.

 

עיריית רחובות מקימה פארק ברחבת המגרש והקצתה למשפחת קינד כיכר להנצחת זכרו של מוטי. המשפחה פנתה להתאחדות לכדורגל בבקשה שתתרום 150 אלף שקל לבניית פסל לזכרו, וההתאחדות החליטה לתרום 36 אלף - פעמים ח"י אלפים. לאור האלימות הגואה בספורט הישראלי, אולי כדאי לכולנו לעצור רגע, להיזכר ברצח של מוטי קינד ולהבין שאחרי הכל - זה רק ספורט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עירית ואהרל'ה קינד
צילום: יועד כהן
מומלצים