שתף קטע נבחר

בירושלים מפקפקים בדיווח על דיל טהרן-דמשק

בלשכת ראש הממשלה מדגישים כי לישראל ערוצים נוספים לבדיקת אמיתות הדיווח על הברית האסטרטגית החדשה בין טהרן לדמשק. לפי הדיווחים, טהרן תממן נשק לסוריה, ובתמורה - אסד לא ידבר שלום עם ישראל. למרות הפקפוק בעצם העסקה, בירושלים מדגישים כי "עצם כינוס הפסגה בדמשק, מוכיח עד כמה נטוע אסד עמוק בציר הרשע"

"אנחנו מפקפקים באמינות הפרסום בא-שרק אל-אווסט, בנושא עסקת הנשק בין איראן לסוריה", כך אמרו אמש (שבת) גורמים מדיניים בכירים מאוד בירושלים. "צריך לבדוק את אמינות הפרסום", הבהירו. על פי הפרסום, טהרן ודמשק הסכימו על כריתת ברית אסטרטגית לפי איראן תממש נשק במיליארד דולרים עבור סוריה, וזו בתמורה לא תדבר שלום עם ישראל.

 

למרות חוסר האמון שרוחשים בלשכת אולמרט לפרסום, אמרו הגורמים בלשכת ראש הממשלה כי "עצם כינוס הפסגה בדמשק, עם אחמדי-נג'אד, משעל ונסראללה, מוכיח עד כמה עדיין נטוע אסד עמוק בציר הרשע. אולי בגלל זה הוא אינו משיב לאיתותים שנשלחו אליו על ידי ראש הממשלה. אנו עדיין בעד משא ומתן ישיר עם סוריה, בלא מתווכים ובלא תנאים מוקדמים".

 

בלשכת אולמרט הבהירו עוד הלילה כי לישראל יש ערוצים נוספים לבדוק את אמיתות הפרסום של א-שרק אל-אווסט. הם הזכירו כי מדובר בעיתון המסוכסך עם הממשל האיראני, ומכאן שלא ברור כלל מה מקור הידיעה שגרמה לסערת רוחות במערכת הפוליטית בישראל.

 

שיאה של סערת רוחות זאת הייתה קריאתו של סגן ראש הממשלה והשר לאיומים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, לממשלת חרום לאומית עם הליכוד. אלא שגורמים בקואליציה הבהירו אמש כי יתכן שקריאת ליברמן נובעת ממניעים שונים לחלוטין. "אסור לשכוח שהשבוע הוכה ליברמן קשות בכנסת בשל התנגדותם של אולמרט וקדימה לחקיקה שביקש להוביל בעניין שינוי שיטת הממשל למשטר נשיאותי. יתכן שזאת הדרך שלו לומר לאולמרט שהוא אינו נמצא בכיסו", הבהירו.

 

וברקע הדברים, ראש הממשלה מתחיל היום שבוע עמוס. הבוקר ישיב על דו"ח מבקר המדינה בישיבת הממשלה השבועית. ביום רביעי יתקיים דיון בקבינט בדו"ח על תפקוד העורף במלחמת לבנון השנייה. ביום שלישי הוא צפוי לפגוש את שליח הקוורטט למזרח התיכון, ראש ממשלת בריטניה היוצא טוני בלייר. בלייר צפוי להיפגש כאן עם שרת החוץ ציפי לבני, ועם הנשיא שמעון פרס. ביום רביעי צפויים לבוא אל ראש הממשלה שני שרי החוץ של מצרים ושל ירדן, כנציגי הליגה הערבית.

 

"אנו מזכירים שראש הממשלה הוא שביקש את שיגור שני שרי החוץ של ירדן ומצרים בפסגת שארם א-שייח'. אנו מצפים לדון עימם בכל ההיבטים של התהליך המדיני, כולל יוזמת הליגה הערבית. אנו פתוחים להקשיב ליוזמה, אך גם להשמיע את ההסתייגויות שלנו", הבהירו בלשכת ראש הממשלה.

פורסם לראשונה 21/07/2007 22:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט, בסוף השבוע. לא מאמין
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
פסגת הרשע. אחמדי-נג'אד ואסד
צילום: רויטרס
מניעים אחרים? ליברמן
צילום: אירנה אטינגר
מומלצים