שתף קטע נבחר

אטרקציה תיירותית בקנדה: עיירה ללא סלולר

תושבי ניו-דנבר שבקולומביה הבריטית, רוצים להפוך את העמק שבו הם מתגוררים ל"אזור נקי מסלולרים". אם תיענה חברת הסלולר לבקשתם, הם מתכננים להשתמש בכך כמוקד משיכה למי שמחפשים מפלט מהרעש הסלולרי

הישראלים לא מסוגלים להתנתק מהטלפון שלהם ולו לשנייה, אבל בעולם ישנם גם אנשים שנוהגים בדיוק להפך: תושבים מהעיירה ניו-דנבר בקולומביה הבריטית שבקנדה מעוניינים להפוך את העמק בו הם יושבים לאזור חופשי מטלפונים סלולריים - ובכך להפוך את העיירה לאטרקציה תיירותית.

 

התושבים פנו באחרונה לחברת הסלולר Telus וביקשו ממנה שלא לבנות את האנטנה הסלולרית המתוכננת בעמק בו הם מתגוררים. אם תענה החברה לבקשתם, מתכננים בוועדה לפיתוח כלכלי לקדם את העיירה כ"מקום חופשים מטלפונים סלולריים", בתקווה למשוך תיירים המחפשים שקט ושלווה.

 

"העובדה שאנחנו ללא כיסוי סלולרי, פירושה שאנחנו יכולים ליהנות מהחיים, בלי הרעש הבלתי פוסק של רינגטונים שבעקבותיהם תבוא שיחה קולנית.", אומר ביל רוברטס מהוועדה לפיתוח כלכלי של עמק סלוקאן.

 

רוברטס מדגיש כי ל-600 תושבי עיירת הכורים אין שום התנגדות מיוחדת לטכנולוגיה וציין כי במקום נבנית כרגע אנטנה שתספק לתושבים אינטרנט אלחוטי בחינם. לדבריו, הוא משתמש בטלפון סלולרי במסגרת בנסיעות.  "אני די שמח שהסלולרי לא עובד בניו-דנבר. הייתי עבד למכשיר", הוא אומר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אין קליטה? בניו-דנבר זה בכוונה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים