שתף קטע נבחר

פרס חתם על חנינה, בלומנטל לא תשב בכלא

חברת הכנסת לשעבר יכולה לחייך. בית המשפט אמנם גזר עליה אשתקד שמונה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה במתן שוחד, אך ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" נודע כי הנשיא הטרי שמעון פרס חתם על חנינה - ובלומנטל תרצה רק עבודות שרות

פרסום ראשון: נעמי בלומנטל לא תשב בכלא. נשיא המדינה, שמעון פרס, חתם הבוקר (יום ב') על חנינה לחברת הכנסת לשעבר, כך נודע לראשונה ל-ynet ולטובה צימוקי ב"ידיעות אחרונות". המשמעות המיידית היא שנעמי בלומנטל לא תרצה את תקופת המאסר שנגזרה עליה, ותחת זאת תבצע עבודות שירות.

 

על החנינה כבר המליץ, כמתחייב מהחוק, שר המשפטים דניאל פרידמן. לשם הוצאתה לפועל, דרושה כעת חתימתו הפורמלית של השר על המסמך שעליו חתם גם פרס. חתימה זו קרויה "חתימת קיום" ופרס העביר הבוקר את המסמך ללשכת שר המשפטים.

 

בטרם הושבע שמעון פרס אמרה קודמתו, הנשיאה בפועל דליה איציק, כי לא תכריע בעניין בקשתה של בלומנטל ותעביר את תפוח האדמה הלוהט לנשיא הנבחר, שמעון פרס. כעת החליט פרס, כאמור, לחון את בלומנטל.

 

ממשכן הנשיא נמסר בתגובה לפרסום כי תיקה של בלומנטל נדון כמו תיקי חנינות אחרים אשר היו מונחים לפני הנשיא. "הנשיא אינו מדווח אם אישר או לא אישר חנינה, והדבר הוא בסמכותו של שר המשפטים אשר חותם אחרון על החנינה. הנשיא פרס מתכוון לשמור על צנעת הפרט של מבקשי החנינות כפי שהיה נהוג בשנים שעברו", נמסר עוד.

 

בית המשפט, כזכור, גזר על בלומנטל שמונה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה במתן שוחד בפרשת ה"סיטי טאואר". על פי פרטי החנינה, חודשיים מתוך שמונת חודשי המאסר בפועל יומרו למאסר על-תנאי, ואילו את ששת חודשי המאסר בפועל תרצה בלומנטל בעבודות שירות.

 

את בקשת החנינה הגישו ילדיה של בלומנטל לפני למעלה מחודשיים לממלאת מקום הנשיא דאז, דליה איציק. בבקשת החנינה כתבו: "אמא נענשה די. כמה אדם יכול עוד לסבול?! אמא מצויה בפתחה של שנת האבל, עומד מולה הקשה מנשוא - החיים בלי בן-זוגה וחברה לחיים, אהבתה הגדולה מזה כארבעים שנה. לפני מספר ימים איבדנו את אבא שלנו - דמות כה חמה, חזקה, דומיננטית ואהובה. נשארנו עם אמא, שהיא כעת גזע משפחתנו. אפילו המחשבה שאמא תישלח לכלא היא בלתי נתפסת עבורנו".

 

לאחר הגשת הבקשה, נפתח קמפיין מתוזמר של אישי ציבור שנחלצו להגנתה שלך בלומנטל וקראו לחון אותה. גם הנשיא לשעבר יצחק נבון והשר לשעבר יוסי שריד גוייסו, בין היתר, כדי לתמוך בחנינה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
בלומנטל. יכולה לחייך
צילום: ניב קלדרון
חנון ורחום. הנשיא פרס
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים