שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מתי הוקם ארסוף?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: רציתי לדעת, מתי הוקם היישוב ארסוף ואיך נתנו לתושבים לבנות כל כך קרוב לים? 

   

  תשובה: לגולשת היקרה שלום. בשנות ה-50 אושרה תכנית ראשונה לבנייה פרטית באזור ארסוף, אולם רק בשנות ה-70 עלו על הקרקע בתיו הראשונים של היישוב ארסוף המודרני. עוד לפני כן, בשנת 1930, הקים החלוץ אריה ברנסבורג משק חקלאי באזור, וב-1935 הוקם בסמוך לו קיבוץ שפיים.  

   

  לגבי חלקה השני של שאלתך - מאז הקמתו עמדה בניית היישוב ארסוף והרחבתו במרכזה של מחלוקת מתמשכת בין גופי התכנון העירוניים והממשלתיים לתושבים,

  בעיקר בשל המדיניות המוצהרת של גופי התכנון למנוע בנייה בסמוך לחוף הים. המחלוקת בין הצדדים הביאה לא פעם לעיכוב הבנייה ולמניעת שירותים עירוניים שונים מן התושבים. באמצע שנות ה-90 הגיעו הצדדים להסכמה, בתי היישוב זכו לאישור בדיעבד וכן ניתן אישור לבנייה נוספת. בהערת אגב נאמר כי ארסוף נחשב לאחד היישובים היוקרתיים בישראל בשל המעמד הסוציו-אקונומי הגבוה של תושביו ויתכן כי לעובדה זו היתה השפעה על יכולתם של תושביו להתמודד עם גופי התכנון.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן

   


    

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                                לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מתי הוקם ארסוף?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים