שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי היה האזרח קיין?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: קראתי פעם שהסרט "האזרח קיין" מבוסס על סיפור של בנאדם אמיתי. מי היה אותו אדם? 

   

  תשובה: לגולש היקר שלום. אכן את הסרט "האזרח קיין" ביסס יוצרו אורסון וולס, על קורות חייו של איל התקשורת ויליאם רנדולף הרסט - עניין שהביא
  את הרסט לפעול במרץ, אך ללא הצלחה, נגד הוצאת הסרט לאקרנים.  

   

  הרסט היה בן למשפחה עשירה בקליפורניה, ויליד העיר סן פרנסיסקו. הוא החל בלימודים אקדמיים באוניברסיטת הרוורד, אך הורחק מן המוסד כעבור זמן מה. ב-1887 העביר לו אביו (ג'ורג' הרסט) את ניהול העיתון היומי "סן פרנסיסקו אקזמינר". בעזרת חזון אישי וכספו של אביו שינה הרסט הצעיר את פני העיתון, והעמידו על בסיס רווחי.  

   

  ב-1895 הרחיב את עסקיו לניו יורק, כשרכש את העיתון "מורנינג ג'ורנל" הכושל, ויישם בו את שיטותיו. הרסט נכנס מיד למאבק תפוצה עם ג'וזף פוליצר, המול של עיתון ה"ניו יורק וורלד", ובמהלך מאבק זה אף העמיד את מחיר עיתונו על סנט אחד לגיליון. התחרות בין השניים הולידה את הביטוי "עיתונות צהובה" - מקור הביטוי במדור קומיקס בשם "הילד הצהוב" שעמד במוקדה של תחרות בין העיתונים, ולבסוף הופיע בשניהם. 

   

  בתחילת המאה ה-20 רכש הרסט עיתונים יומיים נוספים ושבועונים ברחבי ארה"ב, וכעבור זמן גם סוכנויות ידיעות, תחנות רדיו, אולפני קולנוע ובתי הוצאה לאור. בשיא כוחו (1935) שלט בעשרות עיתונים ושבועונים; מספר עובדיו נאמד ב-27,000. בשנות ה-20 החל בבניית ארמון ראוותני בסן סימאון שבקליפורניה, המשמש כיום כאתר תיירות פופולרי. השפל הכלכלי של שנות ה-30 פגע קשות בעסקיו, והוא איבד את השליטה האישית באימפריה שלו עד 1940.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן

   


   

   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

    

                          לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   


  פורסם לראשונה 23/07/2007 12:33

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים