שתף קטע נבחר

החנינה לבלומנטל: בגלל מותו של הבעל והחרטה

בצהריים הושלם הליך אישור החנינה לחברת הכנסת לשעבר נעמי בלומנטל, בחתימת שר המשפטים על המלצת נשיא המדינה. מפנייתו של הנשיא פרס לשר פרידמן עולה כי החנינה ניתנה בשל מותו של פרופ' מיכאל בלומנטל ובשל החרטה הכנה שהביעה על מעשיה. המשפחה: "שמחים בפני כבוד הנשיא על הכוונה להקל בעונש"

אמא נשארת בבית. בני משפחתה של נעמי בלומנטל הביעו שמחה בעקבות ההודעה על כך שנשיא המדינה, שמעון פרס, החליט לחון את חברת הכנסת לשעבר, ולהמיר את עונש המאסר שנגזר עליה בשישה חודשי עבודות שירות. "המשפחה מביעה את שמחתה בפני כבוד נשיא המדינה על ההחלטה להקל בעונש", אמרו בני המשפחה ל-ynet.

 

ממכתבו של הנשיא לשר המשפטים עולה כי החליט לאשר את החנינה בשל פטירתו של בעלה והחמרת מצבה של בלומנטל. - שתי סיבות שלא עמדו בפני בית המשפט כאשר גזר את עונשה. בנוסף, ציין פרס כי בלומנטל "הביעה חרטה ובה קיבלה על עצמה בהכנעה את פסיקתו המרשיעה של בית המשפט".

 

הנשיא ציין במכתבו כי נתן משקל גם לעמדת יו"ר הכנסת והנשיאה בפועל לשעבר דליה איציק וכן לעמדת נשיא המדינה לשעבר יצחק נבון ואישי ציבור רבים שתמכו בהענקת החנינה. בנוסף - נשקלו "בכובד ראש" התנגדויותיהם של הפונים להענקת החנינה.

 

הבוקר נודע לראשונה ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" כי הנשיא פרס, חתם על חנינה לחברת הכנסת לשעבר. המשמעות המיידית היא שנעמי בלומנטל לא תרצה את שמונת חודשי המאסר שנגזרו עליה, ותחת זאת תבצע עבודות שירות. שר המשפטים דניאל פרידמן אישר בצהריים את החלטת הנשיא ובכף תם ההליך הפורמלי לחנינה.

 

על החנינה כבר המליץ, כמתחייב מהחוק, שר המשפטים פרידמן. הנשיא אישר אותה ושר המשפטים חתם על המסמך הסופי, על פי החוק. חתימה זו של השר קרויה "חתימת קיום".

 

בית המשפט, כזכור, גזר על בלומנטל שמונה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה במתן שוחד בפרשת ה"סיטי טאואר". על פי פרטי החנינה, חודשיים מתוך שמונת חודשי המאסר בפועל יומרו למאסר על-תנאי, ואילו את ששת חודשי המאסר בפועל תרצה בלומנטל בעבודות שירות.

 

את בקשת החנינה הגישו ילדיה של בלומנטל לפני למעלה מחודשיים לממלאת מקום הנשיא דאז, דליה איציק. בבקשת החנינה כתבו: "אמא נענשה די. כמה אדם יכול עוד לסבול?! אמא מצויה בפתחה של שנת האבל, עומד מולה הקשה מנשוא - החיים בלי בן-זוגה וחברה לחיים, אהבתה הגדולה מזה כארבעים שנה. לפני מספר ימים איבדנו את אבא שלנו - דמות כה חמה, חזקה, דומיננטית ואהובה. נשארנו עם אמא, שהיא כעת גזע משפחתנו. אפילו המחשבה שאמא תישלח לכלא היא בלתי נתפסת עבורנו.

 

לאחר הגשת הבקשה, נפתח קמפיין מתוזמר של אישי ציבור שנחלצו להגנתה שלך בלומנטל וקראו לחון אותה. גם הנשיא לשעבר יצחק נבון והשר לשעבר יוסי שריד גוייסו, בין היתר, כדי לתמוך בחנינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
בלומנטל. סיבה טובה לחייך
צילום: ניב קלדרון
מומלצים