שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גדלי לך גבר חלומות בתוך 30 יום

  פרויקט הגמר של הסטודנטית שרונה בר נתן מבטא כמיהה לגבר הנכון, המגלם תכונות נחשקות כגון אינטליגנציה, ליבידו גבוה, חוש הומור, נדיבות, ולא פחות חשוב - רגישות. והכל אינסטנט

  לא עוד דייטים מתסכלים - מעתה את יכולה לדאוג לעצמך, בעצמך. לא מדובר בוויברטור, צדיקות שלי, גם לא ב"תני לאצבעות ללכת במקומך", אלא בפנטזיה אמנותית משעשעת. נא להכיר, My Guy, פרויקט הגמר של שרונה בר נתן, סטודנטית מבית הספר חשיפה.

   

  הפרויקט המדליק יוצג ב"הפנינג דיגיטלי 2007" - תערוכת הבוגרים של חשיפה, בית הספר לאמנויות התקשורת הטלוויזיה והמולטימדיה של האוניברסיטה הפתוחה.

   

  ההפנינג יתקיים בסוף השבוע הקרוב, 26.7–28.7, במתחם האוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוק ויהיה פתוח ללא תשלום לקהל הרחב.

   

  שרונה בר נתן, בת 27, הלומדת במסלול לתקשורת חזותית, בחרה להתייחס לפן האבסורדי שלנו כחברה של אינדיבידואלים מוקצנים, לתרבות האינסטנט. וכתשובה להחפצה (הסתכלות על אדם כעל אוביקט) המתמשכת של הנשים, היא עושה כאן החפצה אולטימטיבית של גבר.

    

  האמנית יצרה סדרה של חמישה סוגי גברים נחשקים, ששמותיהם נקראים כמו מתוך מדריך צמחים למטיילת: ברק הסלע – הקרייריסט. פלג הנחלים – הרוחני. אסי השדה – הסחבק. מתן החולות – בחור טוב מבית טוב. זיו ההרים – המופנם.

   

  כמו טמגוצ'י, כל אחד מסוגי הגברים מגיע עם תכונות מובנות (הבחור הטוב הוא גם בשלן, כמובן, הקרייריסט הוא גם שאפתן ושנון, ואילו הרוחני שלו ומקבל את עצמו).  


     מימין: מתן החולות, זיו ההרים, ברק הסלע, פלג הנחלים ואסי השדה

   

  האשה החפצה בגבר חלומות יכולה לרכוש עם כל חבילת זרעים לגידול גבר (עליה מופיעות הוראות לגידול הגבר בהתאם לאופיו – השקיה, תנאי אור וצל) גם מוצר משלים: דשנים המוסיפים לגבר שבחרת תכונות החשובות לאשה המגדלת : חשק מיני, רגישות, נדיבות, חוש הומור ורמת אינטליגנציה. הגבר האידיאלי יצמח בתוך 30 יום.

   

  "מגיל צעיר אנחנו מבקשות להגשים את הקלישאה של האביר"

  "הפרויקט נולד מתוך המציאות הקיימת של עולם הרווקות. כבר מגיל צעיר אנחנו מבקשות להגשים את הקלישאה של האביר, מחכות וחיות את הכמיהה לפגוש כבר את האחד. וכאשר חווים עוד דייטים כושלים או שידוך של הדודה, אנחנו פשוט מתעייפות ומתייאשות, וחולמות על פתרון מהיר", מסבירה האמנית.

   

  "הדבר החשוב ביותר שרציתי להעביר בפרויקט היא ביקורת על העולם בו אנחנו חיים, עולם בו אנחנו מחפשים אהבה אמיתית דרך קטלוגים ברשת, עולם בו הכל צריך להיות עכשיו, מהר ומיידי, והאינסטנט כנראה כבר עבר את הגבול למקום של חוסר שליטה", היא מוסיפה.

   

  לדבריה, בשנה הראשונה ללימודים השתתפה בקורס על תולדות האמנות שעסק בפוסטמודרניזם והשפיע מאוד על הלך המחשבה שלה. "בעבודת הגמר לקחתי את אחד הצרכים הבסיסיים ביותר שיש לנו כבני אדם, הצורך הזה של להיות ביחד, הצורך בנתינה וקבלה של אהבה, וקימפרסתי אותו לכדי מותג תעשייתי והזוי", היא אומרת.

    

  "הרעיון הראשוני היה בכלל אחר, רציתי לעסוק בכל מיני פחדים שלנו כבני אדם, כשאחד מהם היה הפחד להישאר לבד. מתוך הלך המחשבה הזה נולד הפרויקט הנוכחי, ניסיון מצחיק ואופטימי לייצר מענה לפחד הזה. תוך כדי בניית העבודה, כשכבר ביססתי את ה'שיטה' ואת ההיגיון הפנימי, הבנתי יותר ויותר שהדבר שחשוב לי ביותר זה לגרום לצופה לעצור שניה ולחשוב באיזה תמהיל משונה אנחנו נמצאים, איך אנחנו כבני אדם צורכים אוביקטים, ולפעמים הופכים להיות אוביקטים בעצמנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  My Guy בהתהוות - פרט
  שרונה בר נתן, היוצרת
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים