שתף קטע נבחר

יאיר לפיד ואיילת זורר בים, עם תותים וקצפת

אז נכון, עדיין נשים יותר מתעניינות ברומנטיקה. מצד שני, הצלחנו להביא כמעט 8,000 גברים מוכרזים להשתתף בסקר לגמרי רומנטי, שגם זה נחמד. ומה שיותר נחמד - שעם כל "מלחמת המינים" לכאורה, כמעט אין הבדלים בתשובות בין הגברים לנשים. ומה הכי לא רומנטי? להתקמצן!

החדשות הטובות הן, שהרומנטיקה לא פסה מן העולם. החדשות הרעות הן, שהקיטש חוגג. בט"ו באב הזה אנחנו יכולים לומר, שבסקר הרומנטיקה הגדול של ערוץ יחסים בשיתוף עם JDate השתתפו כמעט 22,000 גולשים, מתוכם כמעט 8,000 גברים. הסקר נערך אונליין, במשך שבוע, ביולי 2007.

 

אז נכון, עדיין נשים יותר מתעניינות ברומנטיקה. מצד שני, הצלחנו להביא כמעט 8,000 בעלי כרומוזום Y ועודפי טסטוסטרון להשתתף בסקר רומנטי, שגם זה נחמד. ומה שיותר נחמד - שעם כל "מלחמת המינים" לכאורה, בכל התשובות הבחירות של הגברים והנשים היו דומות מאוד.

 

תשמחו ודאי לדעת ש-11,051 מבין המשיבים על סקר הרומנטיקה עדיין פנויים, 5,489 מהמשיבים נמצאים במערכת יחסים, ו-5,128 הם נשואים.

 

בני 26-36 מהווים את קבוצת הגיל הגדולה ביותר מבין משיבי סקר הרומנטיקה - 10,166 גולשים. בני 18-25 הם הקבוצה השנייה בגודלה - 6,071 גולשים שהשתתפו בסקר. במקום השלישי מבחינת הגיל נמצאים בני 37-49, שהיוו 3,759 מבין המשיבים. הקבוצה הקטנה ביותר מבין המשיבים הם בני 50 פלוס, שמהווים רק 1,672 מבין משתתפי הסקר. 

 


שקיעה נוּגה - הקיטש הוא עדיין שיא הרומנטיקה (צילום: סיגלית פרקול)


המקום הכי רומנטי לפגישה ראשונה הוא על חוף הים, עם בקבוק יין. התשובה הזאת הגיעה למקום ראשון בקרב המשיבים, כמעט בלי הבדל מין, גיל או מצב משפחתי. כלוקיישנים הכי פחות רומנטיים לדייט ראשון נבחרו סרט בקולנוע (2 אחוזים בלבד) וסרט DVD בבית (3 אחוזים). אז הכינו את מגבות החוף!

 

61% - דייט ראשון על החוף, עם בקבוק יין 


המקום הכי רומנטי לנשיקה הוא על שפת הים עם השקיעה. רק 6 אחוזים חשבו שנשיקה במיטה או בסוף הדייט זה רומנטי. לתשומת לבכם.

 

42% - נשיקה על שפת הים, עם השקיעה 


המקום הכי רומנטי להצעת נישואים הוא ארוחה רומנטית לאור נרות. גברים ונשים כאחד חשבו כך, והגברים - אפילו יותר מהנשים. ואם חשבתם שלהציע נישואים מעל גבי מרקע הטלוויזיה בזמן צפיית שיא זה רעיון טוב - תחשבו שנית. רק 2 אחוזים ממשתתפי הסקר חשבון שזה רומנטי. כך גם לגבי הצעת נישואים בזמן צניחה חופשית (5 אחוז).

 

51% - הצעת נישואים בזמן ארוחה רומנטית לאור נרות 


המקום הכי רומנטי לחופשה הוא אחד מחופי תאילנד. עיר האורות פריז נמצאת ממש צמוד, וגם צימר עם ג'קוזי נחשב רומנטי למדי. לעומת זאת, רק 12% חשבו שספינת פאר היא המקום לחופשה רומנטית (מזמן לא שידרו כאן בשידורים חוזרים את "ספינת האהבה"), ו-5 אחוזים בלבד בחרו באופציה המפתה לבלות את החופשה במיטה הזוגית.

 

29% - חופשה באחד מחופי תאילנד 


האוכל הרומנטי ביותר הוא שוב, מסעדה על שפת הים לפנות ערב, ברוח הקיטש (והבריזה) הטובה עלינו.

 

במקום השני נמצאת ארוחה בחיק הטבע (יש לקוות שיותר פיקניק מאשר מנגל, אבל אין לדעת), ואיפשהו בסוף, עם 10 אחוזים בלבד מהמצביעים, מדשדשים "אוכל ביתי עם אווירה חמה" (צ'ולנט וצימעס? ג'חנון ופלאפל?) לצד "מסעדה עם מנות קטנות וכוסות יין גדולות", כלומר, מסעדה יקרה מדי.

 

41% - מסעדה על שפת ים לפנות ערב 


יכול להיות ששרבוב המילה "רומנטית" לגוף האופציה המוצעת תרם לכך, אבל החלק הגדול של משתתפי הסקר, 36 אחוז, חשבו שארוחה רומנטית ביתית היא הכי רומנטית, אפילו אם

הקדחנו את התבשיל.

 

גם פרחים (22 אחוז) ותכשיט (23 אחוז) זה בסדר, אבל למרבה ההפתעה, מעט מאוד אנשים חושבים שחפיסת שוקולד בצורת לב זה רומנטי (רק 6 אחוזים בחרו בתשובה הזאת).

 

36% - מתנה רומנטית: ארוחה רומנטית שבישלת/שרפת במו ידיך 


הדימוי של תותים וקצפת כל כך מושרש, שחלק הארי של משתתפי הסקר בחרו בו כמאכל הרומנטי ביותר, כשלא הרחק ממנו נמצא "משהו שהכנת בעצמך" (34 אחוז). רק 16 אחוז חשבו שאומצה דשנה ויין זה רומנטי, ועוד יותר מעט הוקסמו מהדימוי של ספגטי הנאכל משני הקצוות, הלקוח מהסרט של דיסני (8 אחוזים).

 

מי שחשב לארח עם שמפניה וקווייאר, נא להביא בחשבון שזה לא רק מאוד יקר, זה גם לא נחשב מי-יודע-מה רומנטי:

רק 6 אחוזים מהמשתתפים הצביעו בעד השילוב הזה.

 

כשנבדקה ההתפלגות בין גברים לנשים, צצה הפתעה: בעוד שהחלק הגדול של הנשים חשבו שתותים וקצפת זה הכי רומנטי (38 אחוז מהנשים), החלק הגדול של הגברים (36 אחוז ממשתתפי הסקר הגברים) בחרו דווקא בתשובה "משהו שהכנת בעצמך". אז מה דעתכם להכין בעצמכם תותים וקצפת?

 

36% - מאכל הכי רומנטי: תותים וקצפת 


מסתבר שסצינת הפרידה הקלאסית של האמפרי בוגארט ואינגריד ברגמן ב"קזבלנקה" החליפה את מקומה בפנתיאון הדימויים הרומנטיים מהסרטים, לטובת ליאונרדו דיקפריו וקייט ווינסלט ב"טיטאניק". בחלוקה לפי גברים ונשים, משתתפות הסקר חשבו שגם סצינת הספסל בגינה החבויה מתוך "נוטינג היל", בכיכובם של יו גראנט וג'וליה רוברטס, היא רומנטית מאוד.

 

31% - הסצינה הכי רומנטית בקולנוע היא סצינת חרטום האוניה מתוך "טיטניק" 


הקמצנות, או החסכנות, לא נחשבת רומנטית, נקודה.

 

לא שהיה ספק בכך, אבל 32 אחוז מאוכלוסיית הסקר הכללית (בני שני המינים ומכל הגילים) חשבו שזה הכי לא רומנטי לחלוק את החשבון בדייט. 21 אחוז

גם חשבו שלא רומנטי לפחד ממחויבות (פחד, בכלל, זה לא נורא רומנטי, גם בעידן בו כבר לא צריך להרוג דרקונים כדי לזכות בליבה של העלמה).

 

21 אחוז חשבו שהכי לא רומנטי זה לעשן (האיסור על הצגת גיבורים "טובים" מעשנים בסרטי קולנוע כנראה עשה את שלו). 17 אחוז חשבו שהכי לא רומנטי לגור אצל ההורים, ורק 9 אחוזים חשבו שהכי לא רומנטי זה לדבר גסויות במיטה (אהה, אז זה כן רומנטי?)

 

32% - הכי לא רומנטי: להתחלק חצי-חצי בדייט  


השיר העברי הכי רומנטי, לפי משיבי הסקר, הוא "ממעמקים" של עידן רייכל. "אהבה בת 20" ("יפה שלי, את יחידה ומכושפה שלי") של יוסי בנאי קיבל 16 אחוז, ו"יפה שלי" של אייל גולן קיבל הכי מעט, רק 11 אחוז.

 

29% - השיר הכי רומנטי: "ממעמקים", עידן רייכל 


הגבר הכי רומנטי, לפי סקר הרומנטיקה הגדול, הוא יאיר לפיד. בגדול, ובקרב כל האוכלוסיות שהשתתפו.

 

למקום האחרון הגיע עופר שכטר (5 אחוזים), וזה לא כל כך מפתיע, אולי, בהתחשב בחשיפת העכוז המפורסמת שלו ובתשובתו לשאלתה של קרין מגריזו מה הדבר הכי

רומנטי שעשה אי פעם - להתקשר לבחורה בשתיים בלילה ולשאול אם היא ערה. רן דנקר הגיע למקום השני (26 אחוז), אסי כהן למקום השלישי (24 אחוז) ויהודה לוי למקום הרביעי (10 אחוז). רק בקרב הצעירים ביותר, בני 18 עד 25, רן דנקר השיג את יאיר לפיד.

 

מעניין אולי לציין, ששיעור הגברים שבחרו ביאיר לפיד כהכי רומנטי היה גבוה משיעור הנשים :-)

 

34% - הסלב הכי רומנטי הוא יאיר לפיד 


איילת זורר היא הידוענית הכי רומנטית, ויש לגבי זה קונצנזוס בקרב משיבי הסקר מכל המינים. אני זוכרת שראיינתי אותה לפני שנים לכתבת שער במגזין "סגנון" - היא היתה "בילבי" בהצגת ילדים בשם זה (הראיון נערך על שפת הים, אגב. בחירה שלה). זורר עברה מאז דרך ארוכה, שהגיעה עד הוליווד, ובסקר היא קיבלה 42 אחוז. 

 

גלית גוטמן נמצאת די רחוק מאחוריה, עם 20 אחוז. אחר כך נינט טייב (17 אחוז) ובר רפאלי (13 אחוז).

 

יונית לוי יצאה הידוענית הכי פחות רומנטית בקרב משתתפי הסקר (9 אחוז). אבל כמה רומנטית את כבר יכולה להיות כשאת מקריאה חדשות כל יום?

 

42% - הסלבית הכי רומנטית היא איילת זורר

 


 


 

שני הגולשים הבאים השיבו נכונה ובזריזות על השאלות לגבי קרוז הסינגלים של JDate העולמי באגן הים התיכון, ויוזמנו להצטרף להפלגה הרומנטית:

 

  • אודליה ממן, בת 31 , מתל אביב

 

  • בועז סטובניק, בן 29 , משדה יואב

 

אתר הקרוז

 

הפלגה נעימה!

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיקה על רקע השקיעה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: רפי דלויה עבור JDate
מוכנים לאהבה ורומנטיקה?
צילום: רפי דלויה עבור JDate
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים