שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בני שטיינמץ גייס 1.2 מיליארד שקל באג"ח למוסדיים

  למרות הירידות בשווקים הצליחה חברת BSG Resources של בני שטיינמץ לגייס בהנפקה פרטית של אגרות חוב למשקיעים המוסדיים 50% יותר מכפי שתיכנן. החברה הינה זרוע משאבי הטבע של קבוצת BSG, הפועלת בתחומי הנדל"ן, אנרגיה וניהול נכסים פיננסיים

  למרות ירידות השערים החדות בבורסה, הצליחה חברת BSG Resourses שבשליטת איש העסקים בני שטיינמץ לגייס סכום של כ-1.2 מיליארד שקל בהנפקה פרטית של אגרות חוב למשקיעים המוסדיים בבורסה של תל אביב.

   

  BSG Resources הינה זרוע משאבי הטבע של קבוצת BSG, הפועלת בתחומי הנדל"ן, אנרגיה וניהול נכסים פיננסיים. החברה מייצרת ומעבדת מגוון רחב של מחצבים כגון ניקל, קובלט, נחושת, ופלדה, בפיזור גיאוגרפי נרחב. כמו כן, החברה פעילה בתחום שירותי ההנדסה לתעשיית המחצבים והאנרגיה, באמצעות קבוצת בייטמן.

   

  החברה תכננה לגייס סכום של כ-800 מיליון שקל באגרות חוב מדורגות A+ בדירוג יציב על ידי חברת מעלות נושאות ריבית שתקבע במכרז בין 5.3% ל-5.9%, לתקופה של כ-5 שנים.

   

  במכרז נרשמו ביקושי יתר גבוהים ובעקבות זאת הגדילה החברה את הגיוס בכ-50% לרמה של כ-1.2 מיליארד שקל. הריבית בהנפקה נקבעה ברמה של כ-5.8%, נמוכה מהריבית המקסימלית שהחברה הציעה למשקיעים.

   

  בבעלות BSG Resources פורטפוליו רחב של חברות ציבוריות ופרטיות שהבולטות בהן הן ניקנור, בייטמן הנדסה ובייטמן ליטווין הנסחרות בבורסה של אנגליה וכן קוניקו שמתכננת לבצע גיוס באנגליה לפי שווי של כ-2.5 מילארד דולר.

   

  שווי השוק של החזקותיה הסחירות בבורסות באנגליה הינו כ-2.6 מיליארד דולר (חלקה של BSG Resources). לחברה הון עצמי של כ-900 מיליון דולר ברמת מינוף אפסית.

   

  הונו של שטיינמץ מוערך ב-6 מיליארד דולר, אך מרבית פעילותו ברחבי העולם מבוצעת באמצעות חברות פרטיות לגביהן הוא שומר על חשאיות. בתחילת דרכו עסק בתחום היהלומים בו עסקה משפחתו, אך בהמשך פיתח את עסקיו לתחומי הנדל"ן, התשתיות, ההיי-טק וההשקעות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים