שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אושר: מאות מיליוני שקלים לניצולי שואה
  בדיון שנערך בלשכת ראש הממשלה הוחלט שהמדינה תקצה ל-120 אלף ניצולי השואה מאות מיליוני שקלים מדי שנה. אולמרט: "אנו מתקנים כאן עוול של 60 שנה"

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, החליט היום (ב') על הענקת קצבה מיוחדת לניצולי שואה החיים בישראל. ההחלטה התקבלה על-סמך המלצות של ועדה בין-משרדית בראשות שר הרווחה יצחק הרצוג והשר לענייני גמלאים רפי איתן.

   

  בדיון שנערך בלשכת ראש הממשלה הוחלט שהמדינה תקצה ל-120 אלף ניצולי השואה, המקבלים קצבאות זקנה וקצבת השלמת הכנסה מהביטוח הלאומי, מאות מיליוני שקלים מדי שנה. בדיון השתתפו גם שר האוצר רוני בר-און, שר הבריאות יעקב בן-יזרי ושר המשפטים דניאל פרידמן.

   

  על-פי ההחלטה, יוקצבו בשנת התקציב הבאה 130 מיליון שקלים לניצולי השואה. בשנת 2009 יינתנו 250 מיליון שקל והחל משנת 2010 ישולמו 300 מיליון שקלים, זאת בנוסף לקצבאות הזקנה והבטחת ההכנסה שהניצולים מקבלים היום. יש לציין כי התוספת תינתן לניצולי שואה בני 70 ומעלה.

    

  ראש הממשלה אמר לאחר שההחלטה התקבלה: "אנו מתקנים כאן עוול של 60 שנה שמעולם לא נפתר. ניצולי השואה הגרים בישראל זכאים לחיות כאן חיים של כבוד מבלי להגיע למצב שאין ביכולתם להנות מארוחה חמה או פרוסת לחם. אני יודע שבמשך השנים לא נעשה דבר כדי לטפל במצב זה והזנחה שהיתה מנת חלקן של ממשלות רבות לא תמשיך עוד. אצלנו היא תטופל. אחרי 60 שנה של חוסר טיפול, חשוב לוודא שניצולי השואה יקבלו את התוספות הללו לקצבאות ויוכלו לחיות כאן בכבוד".

   

  לפני חודשיים הבטיח אולמרט, בנאום שנשא בכנסת: "אנחנו חייבים להכות על חטא ולהודות בקיומם של עשרות אלפי ניצולי השואה שחיים מתחת לקו העוני". בחודש שעבר אמרה יו"ר הכנסת, דליה איציק, שאם הממשלה לא תפעל להעניק סיוע כלכלי לניצולי שואה, הכנסת תעשה זאת במקומה. איציק הזהירה אז כי תקציב המדינה לשנת 2008 לא יעבור בכנסת במידה שסוגיית הסיוע לניצולי שואה לא תיפתר באופן הולם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אושר: מאות מיליוני שקלים לניצולי שואה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים