שתף קטע נבחר

תירוצי הח"כים: מ"תור לרופא" ועד "עברתי דירה"

איפה היו 14 חברי הוועדה לביקורת המדינה כשבכנסת נותר לבדו ח"כ זבולון אורלב לדיון על דו"ח העורף? התירוצים מגוונים: ח"כ מרציאנו: "הייתי עסוק בסידורים לחתונת בתי". ח"כ לבנת: "עברתי דירה". ח"כ רותם: "היה לי תור לרופא". ח"כ וקנין: "יש לי דברים אחרים לטפל בהם. אני יושב בשלוש ועדות"

למה הח"כים לא באו לדיון החשוב היום (ג') בוועדה לביקורת המדינה? ל-14 חברי הוועדה שלא הגיעו לדיון בהיערכות העורף בזמן מלחמת לבנון השנייה בעקבות דו"ח מבקר המדינה, היו תירוצים שונים מדוע לא השתתפו בדיון החשוב.

 

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אמר: "ייש לי עוד דברים לעשות היום, אני נמצא בעיסוקים אחרים". ח"כ טלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) תירץ את העדרותו: "יש לי התחייבות מפלגתיות קודמות בבאר שבע". ח"כ מיכאל נודלמן (קדימה) היה באותו זמן בפגישה אחרת: "הייתי בפגישה אצל שר האוצר, לא יכולתי לבוא".

 

והיו גם אלה שנעדרו מהדיון בוועדה לביקורת המדינה בגלל סיבות אישיות. ח"כ יורם מרציאנו (העבודה) אמר כי "הייתי עסוק בסידורים האחרונים לחתונת בתי". ח"כ לימור לבנת (ליכוד) מסרה כי היא עוברת דירה. ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) היה בזמן הדיון אצל רופא "התור נקבע מזמן", הוא הסביר. ח"כ אלחנן גלזר (גמלאים) לא הגיע לכנסת כי רק לפנות בוקר הוא חזר מארצות הברית. ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר כי הוא נמצא בחופשה. ח"כ עמירה דותן (קדימה) אמרה כי נעדרה מסיבות אישיות.

 

חלק מחברי הוועדה לא הגיעו לדיון בשל אילוצים אחרים הקשורים לתפקידיהם. ח"כ שלי יחימוביץ (העבודה) הסבירה: "הייתי בסיור לאורך צינור הגז הטבעי. סיור שתוכנן לפני זמן רב". ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) אמר להגנתו: "יש לי דברים אחרים שאני צריך לטפל בהם. אני יושב בשלוש ועדות".

 

ח"כ מיכאל איתן (ליכוד) אמר כי לא הגיע לדיון כי "בזה הרגע יצאתי מישיבה בנושא פרויקט הצבת ספר האזרחות באינטרנט לטובת תלמידי ישראל במרכז להעצמת האזרח. אני רואה בזה דבר חשוב מאוד. ללא השתתפותי הישיבה לא הייתה יכולה להתקיים. כאן אני מוביל את הפרויקט ובוועדה לביקורת המדינה אני רק עוד משתתף". ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), הסביר: "הוזמנתי מזמן לדיון בוועדת חוקה בנושאים שונים, ואחר כך הייתה לי פגישה במשרד ולכן לא יכולתי להגיע". יש לציין כי לאחר פניית ynet ח"כ ליצמן הצטרף לדיון בוועדה. את תגובתו של ח"כ חנא סוויד (חד"ש) לא היה ניתן להשיג.

 

בין המוזמנים הרבים שכן הגיעו לוועדה היו מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, והשר לביטחון פנים, אבי דיכטר. דיכטר לא חסך ביקורת מחברי הוועדה. "אני מביט ימינה ושמאלה ולא מוצא ח"כים שטרחו להגיע לדיון כה חשוב".

 

יו"ר הוועדה, ח"כ זבולון אורלב, היחיד מבין 15 החברים שנכח לאורך כל הדין, אמר: "אני מביע תמיהה על אי נוכחותם של חברי הוועדה בדיון. שוחחתי במהלך הדיון גם עם מבקר המדינה על אי נוכחתם של הח"כים ודעתנו אינה נוחה מכך. אני מתכוון לשוחח גם עם חברי הוועדה בנושא כדי שישתתפו בדיונים הבאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבנת. עברתי דירה
צילום: דודי ועקנין
מרציאנו. סידורים לחתונת הבת
צילום: אבי מועלם
צילום: גיל יוחנן
רותם. תור לרופא
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי אלגרט
שנלר. עיסוקים אחרים
צילום: אלי אלגרט
מומלצים