שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ארגון הבריאות העולמי: הנקה תציל חיי מיליון תינוקות

  לקראת שבוע ההנקה הבינלאומי מפרסמים יוניצ"ף וארגון הבריאות העולמי נתונים שמצאו כי ניתן להציל 13% ממקרי התמותה של תינוקות ופעוטות מתחת לגיל 5 על ידי הגדלת שיעור ההנקה

  אין כמו חלב של אימא, והמחקר המדעי מגבה את האימרה הנודעת: יוניצ"ף, ארגון הבריאות העולמי וארגונים בינלאומיים נוספים מפרסמים נתונים חדשים מהם עולה כי ניתן למנוע 13% מכלל מיתת הילדים מתחת לגיל 5 ברחבי העולם על ידי הגדלת שיעור ההנקה. הפרסום הוא חלק מקמפיין עולמי לעידוד ההנקה, לקראת שבוע ההנקה הבינלאומי שיתחיל מחר.

   

   

  הדגש השנה בשבוע ההנקה הבינלאומי הוא על היתרונות הבריאותיים שבהנקה כבר במהלך השעה הראשונה ללידה. המסר הוא: "הנקה - השעה הראשונה תציל חיי מיליון תינוקות". הנתונים שבידי יוניצ"ף (קרן החרום של האומות המאוחדות לילדים) וארגונים נוספים מראים כי הנקה בלעדית, ללא כל תחליף מזון אחר, מרגע הלידה ועד חצי השנה הראשונה לחיי הילד, יכולה להציל מיליון תינוקות ופעוטות ממוות. לפי הנתונים, אם יגדל שיעור הנולדים אשר יינקו בשעה הראשונה לחייהם ל-90%, יקטן שיעור מקרי המוות בקרב יילודים בעולם ב-22%.

   

  בארגונים מציינים עוד כי הנקה במהלך חצי השנה הראשונה מסייעת בהפחתת סיכוני תחלואה בקרב תינוקות. ההנקה מפחיתה ב-50% את הסיכון לסבול משילשולים ומפחיתה משמעותית את שיעור מקרי המוות בעריסה ואת שיעור הדלקות בדרכי השתן. עוד נמצא כי ילדים שלא הונקו בחצי

   השנה הראשונה לחייהם נמצאים בסיכון רב יותר לסבול ממחלות רבות אחרות.

   

  כמו כן נמצא כי ילדים שהוזנו בתחליפי חלב הם בסיכון גבוה כפליים לפתח סוכרת סוג 1 (סוכרת נעורים), סיכון כפול ללקות בדלקות אוזניים חוזרות, בסיכון מוגבר של 25% לפתח עודף משקל, וסיכון של עד 250% ללקות באסתמה וזיהומים בדרכי הנשימה.

   

  "מחקרים רבים כבר הוכיחו את החשיבות הרפואית בהנקה", מציינת אווי אדמס, יועצת הנקה וחברה בוועד הישראלי למען יוניצ"ף. "הנקת תינוקות מיד לאחר הלידה מגדילה את הסיכוי שהתינוק יפתח הרגלי יניקה בריאים ויינק חלב אם באופן בלעדי בחודשים הראשונים לחייו".

   

  סקר שנערך לאחרונה גילה כי רוב הציבור הישראלי מצדד בהנקה במקומות ציבוריים: רק 44.5% מתנגדים להנקה בפומבי. מרבית המתנגדים לכך מתגוררים בתל אביב ובירושלים. התומכים הנלהבים ביותר להנקה פומבית הם באיזור השרון, חיפה ואזור הצפון, שם תומכים בכך כ-60%.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חלב אם. מציל חיים, מונע מחלות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים