שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בייבי פייס

  מירב פלדמן אומנם נראית בת 15, אבל אל תצפו ממנה להשתולל כמו בני גילה. עבודה, זה כל מה שמעניין אותה עכשיו. שנה וחצי אחרי שהשתחררה מצה"ל והתקבלה כמנחה בערוץ הילדים, היא כבר סימנה וי על "השמינייה" ו"הבורר" ותכף גם על "ראש גדול" ואפילו על הפסטיגל. השמועות על רומן עם מייקל לואיס כבר החלו. אולי בכל זאת מנשבת בה רוח נעורים?

   

   

  לפני בערך עשרה ימים קרה למירב פלדמן, שחגגה השבוע 22, מקרה לא נעים. יש שיגידו אפילו קצת משפיל. במדור הרכילות היומי של "ידיעות אחרונות", "העלוקה", פורסמה תמונת פפראצי שלה בבגד ים כשהיא משתזפת על החוף. ואם החוויה הזו לא מספיקה כשלעצמה, הרי שהיא צולמה שם לצידו של מייקל לואיס. היא הכירה אותו לא מזמן על סט הצילומים של הסדרה "ראש גדול", אליה הצטרפה בעונתה הרביעית, שתתחיל תכף ב־yes. אבל השיא היה ללא ספק העובדה שכתב הרכילות החרוץ (והחדש, חשוב לציין) לא זיהה את מי שנחשבת לאחת מהכוכבות הגדולות של ערוץ הילדים וכינה אותה "אנונימית בשם מירב". אוי לבושה.

   

  די במקרה, שלושה ימים קודם, תוך כדי השיחה על התפקיד שלה ב"ראש גדול", שאלתי אותה בתמימות, בלי לדעת לאן אני נכנס, אם היא כבר מוכנה לשמועות על רומן עם אותו מייקל לואיס. אחרי הכל, בכל סט שאליו הוא מגיע מדביקים לו רומן. התשובה של פלדמן היתה די שגרתית. "לא כל בחור שאני מסתובבת איתו הוא הבן זוג שלי", היא אמרה. "היו שמועות על כל מיני בני זוג שהיו לי (תום אבני, למשל - ע.ח). אני מבינה שזה חלק מהעבודה, ואם כותבים עליך סימן שאתה מעניין וזה חיובי". 


  "אני רוצה להאמין שיש בי משהו שהוא מיוחד". פלדמן (צילום: דביר כחלון)

   

  עכשיו, כשבאופן צפוי לגמרי התפרסם דבר ה"רומן", אך מבלי שממש כתבו עליה, היא מספקת את התגובה הזאת: "אני ומייקל חברים מאוד טובים והוא בחור מקסים ואני נהנית לעבוד איתו ב'ראש גדול'. בלי קשר אליו, יש תחומים בחיים שהייתי רוצה לשמור בהם על פרטיות וזה אחד מהם".

   

  שזה אומר שאתם ביחד או לא?

   

  "אני בוחרת באופציה של להעתיק את התשובה מנועה הג'ינג'ית החמודה מהתוכנית 'האם אתה חכם יותר מילד בכיתה ו'".

   

  ובכל זאת?

   

  "אתה רוצה שאחזור על אותה תשובה?".

   

  נעלבת כשלא זיהו אותך? שרשמו "אנונימית בשם מירב"?

   

  "זה ממש לא ביאס אותי. זה קורה ואני לא נעלבת מזה. זה חלק מהעבודה שמצלמים אותך ואין לי בעיה עם זה".

   

  כן, אבל לא זיהו את כוכבת הילדים העכשווית, זה לא משהו שבשגרה.

   

  "צריך לקחת את כל הדברים האלה בפרופורציות. בסך הכל זאת תמונה שלי עם מייקל בים. ממש לא ביאס אותי שלא זיהו, להפך, זה נחמד ומחמיא שאני מופיעה בעיתון, והנה, מי שלא הכיר אותי יש לו הזדמנות להכיר".

   

  כן, זוהי מירב פלדמן. חמודה, אבל לא מתמסרת. מוכשרת, אבל עוד לא לגמרי מוכרת. לטובת כתב הרכילות של "העלוקה", ולטובת אלה מכם שעדיין לא מזהים, קבלו את הפרטים ההכרחיים: עד לפני שנה וחצי פלדמן היתה בחורה אנונימית לחלוטין שרק רצתה להיות מנחה בערוץ הילדים. מאז שהגשימה את החלום הזה היא הספיקה גם לגלם את דפי הקשוחה בעונה האחרונה של "השמינייה" ואת מאיה הסוררת, אחותו של נדב פלדמן (יהודה לוי), בדרמת הפשע של שי כנות ורשף לוי, "הבורר", שתיהן ב־HOT. לטובת צופי הלוויין, כדי שלא ירגישו מקופחים, היא מגלמת בימים אלה את דמותה של דבש, תאומה לא זהה של קשת (מיטל מיכאלי), בעונה הרביעית של סדרת הילדים "ראש גדול" (החל מ־5.8 ב־yes). ואם זה לא מספיק, בחנוכה הקרוב היא גם תקפץ בפעם הראשונה על בימות הפסטיגל. כפי שזה נראה עכשיו, זאת רק ההתחלה.


  "גם אני הייתי סוג של חננה" פלדמן ב"ראש גדול"

   

  דבש המדוברת מ"ראש גדול" היא תלמידה מהסוג שחייבת להצטיין, להצליח בכל ולהשיג את כל מה שהיא רוצה. כך גם פלדמן, שמודה שיש לא מעט קווי דמיון בינה לבין הדמות של דבש. "גם אני הייתי סוג של חננה", היא מודה. "הייתי בעיתון בית הספר, במועצת תלמידים, בהצגות וכאלה. הייתי חננה מגניבה, למרות שיכול להיות שרק אני חשבתי שאני מגניבה".

  במהלך העונה החדשה של "ראש גדול" מפתחת דמותה של פלדמן רומן אהבה־שנאה עם אותו מייקל לואיס, כוכב הסדרה ואליל הבנות. "אני אוהבת אותו בסתר ליבי", מסבירה פלדמן את היחסים בין הדמויות שמגלמים השניים. "בהתחלה היחסים לא טובים. על פני השטח הדמויות לא כל כך אוהבות זו את זו, אבל במהלך העונה מתפתחים היחסים בינינו".

   

  לפני הפרסום על אודות הרומן (האמיתי או לא) עם לואיס פלדמן דווקא סיפרה שהיא רווקה מאושרת. זה לא מנע ממנה להצהיר שהיא בסך הכל מחכה לבחור הנכון שיסחף אותה, "יסעיר ויטלטל אותה", כפי שהיא מגדירה זאת. עד תקופת הצבא היו לה, לדבריה, שלוש אהבות גדולות, ומאז עוד לא מצאה את האדם המתאים.

   

  אז איך זה באמת שעד עכשיו היית לבד?

   

  "היו לי כמה מערכות יחסים שאני לא יודעת מי אשם בכך שהן לא התפתחו, העבודה או מערכת היחסים עצמה. אני לא מתביישת להגיד שהעבודה היתה בעדיפות הראשונה אצלי. הרגשתי שאני חוזרת הביתה אחרי יום עבודה וכל מה שאני רוצה זה לשים את הראש על הכרית".

   

  ועכשיו?

   

  "התחלתי לקחת את העבודה קצת יותר בפרופורציה. אני משתדלת יותר לצאת ולבלות, ובאיזשהו מקום אני מרגישה שהלב פתוח למערכת יחסים. אני יותר מוכנה להקריב מפעם. יכול להיות שפשוט לא פגשתי את האדם שיסעיר אותי מספיק ויגרום לי לצאת מהתבנית הזאת".


   "אני אדם של להחליט ולעשות". פלדמן

   

  כבר בגיל חמש הראתה פלדמן ניצוצות של אהבה לבמה. "הייתי משפיטה את המשפחה לראות אותי עושה הצגות", היא מספרת. "תמיד בתור ילדה דמיינתי את עצמי עולה על הבמה ותמיד רציתי להיות חלק מהעולם הזה".

   

  כמה שנים מאוחר יותר היא עשתה את הצעד הראשון שלה בטלוויזיה, כשהשתתפה בתוכנית הילדים "החברים של שוש", בערוץ הראשון. "הלכתי לאודישן הזה לבד", היא נזכרת. "מצאו אותי בבית הספר ואמרתי להורים שלי שאני ממש רוצה לעשות את זה, ובעצם דחפתי את זה לבד".

   

  גם היא לא ידעה אז עד כמה היכולת הזאת, לדחוף את עצמה, תשרת אותה בעתיד. אחרי שהתקבלה ללהקת חיל החינוך הבינו גם בבית משפחת פלדמן שבת הזקונים שלהם היא חיית במה. "עד שלא נכנסתי ללהקה הם לא ממש האמינו שזה מה שאני רוצה ושזה מה שאני אעשה", היא מספרת. אחרי שהשתחררה הבינה, בעקבות שיחה עם אביה, שאם זה המצב, כדאי להתחיל לפעול כדי לקדם את קריירת הבמה שלה.

    

  חוץ מהמון אמביציה וכישרון פלדמן מצוידת גם בלא מעט מזל. בדיוק ביום ההופעה האחרונה שלה בצבא, כשהאזרחות המאיימת נראתה באופק והחלום עדיין היה בגדר חלום, היא קיבלה טלפון ממלהקת שכבר הספיקה להכיר אותה (אסתר קלינג, המלהקת של ערוץ הילדים, "השמינייה" ועוד) והזמינה אותה לאודישן לערוץ הילדים.

  כמה שבועות אחר כך היא קיבלה טלפון ממנהלת הערוץ דאז, קרני פלזנטל־זיו, שהודיעה לה שהיא שמחה לצרף אותה למשפחת הערוץ. "כשהודיעו לי שהתקבלתי תפסתי את עצמי לרגע, ואמרתי מירב, זהו. את מנחה בערוץ הילדים. התקבלת. זה קורה וזה אמיתי. זה פשוט חלום שהתגשם. פתאום אתה לא ממש יודע להתמודד עם חלומות שמתגשמים. חלמתי על זה כל החיים ופתאום משהו מתממש".

   

  את זוכרת את הפעם הראשונה שהנחית בערוץ?

   

  "היתה לי זכות להיות עם טל (מוסרי) שהוא הכי מנוסה בערוץ והכי שולט בהנחיות. הוא מאוד פרגן לי ומאוד עזר לי. אין מה לעשות, זאת היתה הפעם הראשונה. התרגשתי ונלחצתי. כמה שהשתדלתי לא להראות את זה, בתוך תוכי היתה סערה. אבל בסופו של דבר זה היה אחד הימים הכי מדהימים שהיו לי בחיים".

   

  • מה טל מוסרי חושב על מירב פלדמן? את התשובה תמצאו בכתבה המלאה בגיליון החדש של "פנאי פלוס "

   

  למרות שהיא מסרבת להודות בכך, אין ספק כי התפקיד ב"הבורר", כאחותו של יהודה לוי, למרות שהיה יחסית קטן, הוא המשמעותי ביותר שגילמה עד עכשיו. די להזכיר את העובדה שמדובר בסדרת הדרמה היקרה ביותר שהופקה בישראל, ולציין את סוללת השחקנים שמככבת שם (משה איבגי, נטע גרטי, ציון ברוך, שלומי קוריאט, חנה אזולאי־הספרי, מאיה מרון, לירית בלבן, אורי גבריאל, שלום מיכאלשווילי והרשימה עוד ארוכה) כדי להבין שלא מדובר בסתם עוד תפקיד. ואם זה לא מספיק, את התפקיד היא קיבלה אחרי פחות משנה של תוכניות אולפן בערוץ הילדים ועונה אחת בלבד של "השמינייה".


  "מאוד שיפר את ההופעה שלי". פלדמן עם יהודה לוי ב"הבורר"

   

  האמנת שכל כך מהר תקבלי תפקיד רציני בדרמה שהיא לא לילדים? שתעשי כזאת קפיצת מדרגה?

   

  "למזלי הזדמן לי תפקיד מדהים וזה כמובן סיפוק אדיר. פתאום מצאתי את עצמי שואלת שאלות של שחקן, מה הדמות הזאת חושבת ומה היא עושה ולמה, וזה משהו שהוא חדש בשבילי".

   

  נהנית מהתפקיד?

   

  "מאוד אהבתי את הדמות. את צורת הלבוש שלה ואת המרדנות. זה היה כמו להציג צד שחור של מירב, מישהי פריקית שעושה דווקא ובכוונה ותמיד אומרת את האמת בפנים, מאוד אמוציונאלית, שזה משהו שאני צריכה ללמוד ממנה לפעמים. אמרתי לרשף לוי תודה שהוא כתב כזאת דמות שפשוט נתנה לי להשתחרר ולהתפרע".

   

  איך היה לעבוד עם יהודה לוי?

   

  "יהודה הוא בנאדם מקסים. הוא מקצוען ברמות שלא ניתן לתאר. הוא פרפקציוניסט והוא מאוד משקיע בעבודה שלו. הוא מאוד פרגן ונתן לי להרגיש בנוח. בסך הכל שיחקנו תפקיד של אחים, ונוצרה בינינו איזושהי כימייה של אחים, חברית כזאת. היו לנו מיני שיחות נפש, ככה בין טייק לטייק, היינו מדברים ומתייעצים. הוא חשב שהוא צריך להגיד משהו בצורה מסוימת או שכדאי שאני אוסיף עוד דבר או פחות דבר. היינו פתוחים אחד עם השני וזה מאוד שיפר את ההופעה שלי, ואני רוצה להאמין שגם את ההופעה שלו".

   

  ומה עם עונה שנייה? את הולכת לשחק שם?

   

  "גם אני קראתי כמו כולם שתהיה עונה שנייה, וזהו. נקודה".

   

  מה, לא דיברו איתך עדיין?

   

  "שוב אני אומר לך, קראתי כמו כולם ובלי קשר לזה שאני מופיעה שם, אני חושבת שזאת סדרה מעולה עם צוות שחקנים מדהים שמופיע על המסך ביחד".

   

  את רוצה?

   

  "ברור שאני רוצה".

   

  ו...?

   

  "ו..זהו. נקודה".

   

  קשה מאוד לנתח את האופי של פלדמן. מצד אחד היא מעידה על עצמה שהיא קצת שטותניקית לפעמים. מצד שני היא מאוד רצינית ומחושבת, משתדלת לא לעשות טעויות על הדרך, ביקורתית מאוד כלפי עצמה ואפילו שהיא מנסה להסתיר את זה היא, לוקחת ללב כשהיא לא מצליחה להשיג תפקיד שהיא ממש רוצה. "אני לא מתבאסת על אודישן כזה או אחר שלא עברתי, יותר מציק לי כשאני לא מצליחה להביא את עצמי באודישן".

   

  היה איזה אודישן שממש רצית, ולא הצלחת בו?

   

  "עשיתי אודישן לאיזה סרט, ופשוט לא הייתי טובה בו. זה היה ב־9:00 בבוקר, שזאת שעה קשה, למרות שאני קמה כל יום ב־4:00 בבוקר לצילומים. חשבתי שהדמות צריכה להיות בצורה מסוימת, והבמאי כנראה חשב אחרת. הוא ישב מולי ותיקן אותי ובסוף אמרו לי 'טוב, תודה'. הבנתי שלא הייתי טובה, וכעסתי על עצמי איזה שבוע".

   

  מה הלאה? אילו חלומות מירב פלדמן רוצה עוד להגשים?

   

  "אני רק בת 22, ואני עוד מתנסה ומגלה מי אני. החלום הראשוני היה להיות מנחה בערוץ הילדים ולשמחתי הרבה זה קרה. אבל אני פה כדי להישאר, ולהרבה זמן".

   

  את לא מפחדת שהכל ייגמר, שזה ייעלם כמו שקרה לכמה וכמה כוכבים שפרצו בסערה ונעלמו בעקבותיה?

   

  "אני רוצה להאמין שיש בי משהו שהוא מיוחד, כזה שיגרום לאנשים לרצות עוד ממני. אני יודעת היום שזה מה שאני רוצה לעשות. זה ממלא אותי. אני אוהבת את הסערה הזאת של להיעלם ולחזור ולא לדעת מה יקרה מחר ולחיות כמה חודשים בשנה במציאות שהיא מדומה. אי אפשר לחיות בפחד שהכל ייגמר מחר, ואם זה ייגמר אני תמיד אוכל להסתכל אחורה ולהגיד שהיתה לי תקופה מדהימה, שלמדתי בה המון. יותר מזה אני לא יכולה לבקש. בעצם אני יכולה, אבל זה יהיה קצת חצוף לא?".

   

   

  צילומים: יוסי צבקר, רועי חביב, יוני טובלי  

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלמוני בשם מייקל. לואיס
  צילום: מייקל טאמארו
  לאתר ההטבות
  מומלצים