שתף קטע נבחר

רוכשי דירות בחפציבה מיואשים: "איבדנו הכל"

"איבדנו את היציבות... בחיים לא נוכל לרכוש דירה... הלכו מאות אלפי שקלים". כך אומרים רוכשי דירות בפרויקטים של חברת חפציבה בכל רחבי הארץ. במקביל, בקרית השרון בנתניה פרצה תגרה ורוכשים מנסים לפרוץ לדירות החצי גמורות. החברה ריתכה את דלתות הכניסה לדירות בלוחות מתכת כדי למנוע את כניסתם של קונים זועמים

מאות משפחות שרכשו דירות חדשות מחברת חפציבה, גילו אתמול (ה') לחרדתם שהחברה נקלעה לקשיים והיא עומדת על סף פשיטת רגל או כינוס נכסים.  ביישובים החרדיים, מודיעין עלית, בית"ר עלית ובשכונה החרדית בבית שמש, לא המתינו הקונים עד שמישהו יסביר להם את המצב לאשורו, ופלשו באישון לילה בהמוניהם לדירות החצי גמורות. עכשיו, הם אומרים, נראה שמישהו יבוא להוציא אותנו מהדירות  ששילמנו עליהן.

 

 
בפרויקטים אחרים של חפציבה, שבכולם הופסקה העבודה והוצבו שומרים בכוחות מתוגברים, לא היו קוני הדירות נחרצים או מאורגנים כמו ביישובים החרדיים, והקונים חוששים כי איבדו את כל מה שהיה להם.
 

"באחת איבדתי את היציבות, איבדתי הכל", אומרת הערב ל-ynet סיגי, רוכשת דירה בפרויקט חפציבה בכפר גנים בפתח תקווה, שגילתה כי החברה, לה שילמה למעלה ממיליון שקלים, נקלעה לקשיים בגלל חובות אדירים ועומדת ככל הנראה בפני הקפאת הליכים.

 

סיגי, בניגוד לרוכשים אחרים, גמרה לשלם את כל התמורה בעד הדירה, והיתה אמורה להיכנס אליה בעוד שבועיים, אלא שהיום הוצב שומר בכניסה לבניין, שמנע מהרוכשים את הכניסה אליו.

 

"כולם בלחץ היסטרי" 

"הייתי במשרדי החברה ביום שני. גמרתי לשלם את כל הכסף עבור הבית, מסרתי את כל המסמכים שהתבקשתי להביא. שלחו אותי לבניין על מנת לקחת מפתח, אלא ששם פגש אותי מנהל הבנייה ודרש ממני לשלם עוד אלפי שקלים על תוספות שלא עשיתי. ביקשתי ממנו לראות את פרוטוקול השינויים של הדירה כדי להוכיח לו שלא ערכתי שום שינויים, ואז הוא נסוג מדרישת התשלום ונתן לי מפתח. קיבלתי גם ספר דיירים ותאריך האיכלוס שלי נקבע לעוד שבועיים - ב-15 באוגוסט".

 

"הבוקר הגעתי להרכיב פרקט עם אנשי מקצוע, אבל שומרים של חברת אבטחה, שהוצבו בכניסה לבניין, לא נתנו לנו להיכנס. ניסיתי לשאול במה מדובר ולא קיבלתי תשובה. התקשרתי לחברה, לקחו ממני את הפרטים והבטיחו שיחזרו אלי. כמובן שאף אחד לא חזר, מה גם שבפעמים הבאות שהתקשרתי, אף אחד כבר לא ענה. בחזית הבניין היו עוד כמה דיירים, כולם בלחץ היסטרי, כולם חוששים שאיבדו מאות אלפי שקלים, או אפילו מיליונים - ואין תשובות".

 

על תחושותיה אומרת סיגי, "לפני 4 שנים התגרשתי, איבדתי את הכל ולא חשבתי שאאבד הכל שוב. חשבתי שזו היתה הנפילה האחרונה שלי, שלא לדבר על הילדים, שכבר שנים מחכים לעבור לבית משלהם. בינתיים אני נשארת אצל ההורים.

כבר שנה וחודש אני גרה אצלם ורק מחכה שהדירה שלי תהיה מוכנה. היום התברר שהיא כנראה לא תהיה. בינתיים פניתי לעו"ד, אבל הוא אמר שחייבים להמתין ולראות מה יהיה. מחר (ו') בבוקר אנחנו מקיימים מפגש דיירים כדי להחליט מה לעשות".  

 

בנתניה מנסים  לפלוש לדירות

אמיר, שקנה דירה בפרויקט של חפציבה בקריית השרון בנתניה, מספר: "מדובר בשני בניינים, שאחד מאוכלס כמעט לחלוטין, ושאר הדירות היו צריכות להימסר לקונים השבוע.  הגענו לפרויקט וגילינו שהציבו חברת שמירה בכניסה, שומר בכל קומה, ליד כל דלת, וריתכו את הדלתות של הדירות כדי שלא נוכל להיכנס.  יש דיירים שמנסים לפרוץ לדירות, והם מנהלים תגרה עם השומרים. אחד מהרוכשים אפילו פונה באמבולנס, ויש אדם שהצליח להיכנס לדירה וכרגע הוא כלוא בה כי גם לא נותנים לו לצאת".

 

יריב חלפון, רוכש דירה מפרויקט של חפציבה במצליח, מספר: "התחתנתי לפני 3 חודשים. רכשתי בדצמבר דירה מחפציבה בפרויקט ענק של 2,500 יחידות דיור. שילמתי מאות אלפי שקלים במזומן והובטח לי שאקבל ערבות בנקאית תוך 14 יום כקבוע בחוק. עד היום לא קיבלתי אותה".

 

"התקשרתי לחברה מאות פעמים. אין מוקדנית שלא מכירה אותי שם. אמרו לי שאין מה לעשות כי אין ערבות על פרויקט חדש. הבוקר הבנתי למה הם לא יכלו להמציא לי ערבות בנקאית. כרגע אני משלם משכנתא, ובנוסף כבר שילמתי יותר ממחצית מהסכום שהיה לי במזומן. הדבר הכי גרוע הוא שרק לפני שבוע התחילו את היסודות של הבניין - מה שאומר שנותרתי עם ברזלים והמון כאב בלב. אנחנו כזוג צעיר, הסתיימו לנו החיים. לא אוכל לקנות דירה בחיים. מה נעשה עכשיו"?

 

המשטרה: אם החברה תבקש - נפנה את הפולשים 

תחילת הפרשה בפלישה של מאות רוכשי דירות של חפציבה, בעיקר חרדים, לפרויקטים בבית שמש, בית"ר עלית, מודיעין עלית ומעלה אדומים. הם טענו כי למרות ששילמו עבור הדירות, הם אינם יכולים להיכנס אליהן. בהמשך הגיעו עשרות רוכשים גם

לפרויקטים אחרים של החברה ברחבי הארץ, וגם למשרדי החברה בדרישה לתשובות, אך לא נענו. המשטרה הודיעה אחר הצהרים כי תסייע לכל חברת בנייה שתבקש לפנות דיירים פולשים. המשטרה תסייע בסילוקם בהתאם לנוהל "צווי פינוי וסילוק פולשים".

 

במקביל, מתארגנת קבוצה של מאות רוכשים בפרויקטים ברחבי הארץ, לצורך הבטחת זכויותיהם בדירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פולשים לדירות של חפציבה במודיעין עלית
מומלצים