שתף קטע נבחר

הוצתה חנות שמכרה חזיר בנתניה; נעצר חשוד

"מעדני אביב" נמצאה בחודש האחרון במרכז סערה ציבורית בעיר, ומאז פתיחתה הפגינו מולה מספר פעמים. הלילה הוצתה החנות ונגרם לה נזק רב. חבר המועצה, בוריס צירולניק, טוען כי מדובר בטרור יהודי: "זהו מאבק של יהודים נגד יהודים". ובחנות לא נרתעים ומבהירים: "נשוב לפעילות מלאה"

חנות "מעדני אביב" בנתניה, המוכרת בין היתר חזיר, הוצתה הלילה (שבת) על רקע המאבק על מכירת הבשר הכשר בעיר. החנות נמצאה בחודש האחרון תחת מתקפה ומאז פתיחתה הפגינו מולה מספר פעמים. זאת, למרות שבעיר פועלות חנויות נוספות. נזק רב נגרם לחנות.

 

המקרה אירע בשעות הלילה, אז פרצה שריפה ב"מעדני אביב" ברחוב הרצל בנתניה. ניידת סיור שהייתה במקום הבחינה באדם חשוד שנמלט מהמקום ופתחה אחריו במרדף. האיש, בן 36, נתפס בתום מרדף קצר ונלקח לחקירה. בבדיקה שנערכה התברר כי האיש מוכר למשטרה בחשד לעבירות ההצתות. החשוד הכחיש את המיוחס לו. 

 

"מעדני אביב" נפתחה לפני מספר שבועות ברחוב סואן במרכז בנתניה. למרות שבעיר פועלות עשרות חנויות המציעות בשר חזיר, דווקא "מעדני אביב" עוררה התנגדות רבה מצד הציבור הדתי בעיר. מספר הפגנות התקיימו מול החנות, בהן השתתפו רבנים ומאות תושבים. המפגינים הסבירו כי המחאה התעוררה בשל גודלה ומיקומה המרכזי של החנות, שמציגה את מרכולתה לעיני כל.

 

ב"מעדני אביב" לא נרתעים מההצתה, וסמנכ"ל החברה, צביקה הרשקו, הבהיר בשיחה עם ynet: "נחזור לפעילות מלאה".


בקרוב חוזרים לפעילות מלאה (צילום:עידו ארז)  

 

חבר המועצה, אדיר בנימיני, שמתנגד לחוק העזר שקיבלה העירייה, אמר ל-ynet: "אני סבור שהמאבק הזה צריך להתנהל בדרכים לגיטימיות, אך כמו שחששנו המאבק אותו ניהלו חוגים דתיים בעיר הביא להסלמה ולגילוי אלימות ואם לא נעמוד על המשמר עלולים להיפגע אנשים חפים מפשע. זה מתחיל בשריפת חנויות ומי יודע היכן זה יסתיים".

 

חבר המועצה בוריס צירולניק אמר כי הוא משוכנע שההצתה היא תוצאה ישירה ל"הסתה שהייתה בשבועות האחרונים נגד החנות. יש אנשים שרוצים להסלים את המצב. בשבועיים האחרונים נרגעו הרוחות סביב פתיחת החנות וההפגנות הופסקו, אך כנראה יש אנשים שלא רוצים שהנושא ירד מסדר היום".

 

צירולניק הוסיף כי לדעתו, מדובר בטרור יהודי. "מדובר במאבק של יהודים נגד יהודים. זו בושה. בזמן האינתיפאדה והפיגועים נפגעה נתניה קשות, ותיירים חששו להגיע לעיר. מי שעשה את מה שעשה רוצה להחזיר את העיר לאותם ימים".

 

לפני כשלושה שבועת החליטה מועצת העיר נתניה לאשר חוק עזר עירוני האוסר על ממכר חזיר במרכזי הערים. המהלך, שעדיין טעון אישור של משרד הפנים, לא עבר בשקט. חבר המועצה, בוריס צירולניק, המתנגד להחלטה, אמר כי בכוונתו לעתור לבג"ץ נגד חוק העזר בטענה לפגיעה בחופש העיסוק.

 

גורמים בנתניה אומרים כי ההצתה הלילה היא "חציית גבולות. המאבק שהתנהל עד כה בדרכים חוקיות, כרגע עבר כתע לפסים אלימים ופלילים. בכך, הופר הסטטוס-קוו בעיר שבמסגרתו פעלו בשנים האחרונות עשרות חנויות ללא הפרעה וללא חשש".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעדני אביב, לפני ההצתה
צילום: רענן בן צור
מעדני אביב, אחרי ההצתה
צילם: עידו ארז
מומלצים