שתף קטע נבחר

פאב בתל אביב יפצה לקוח ב-3,100 שקל בגלל עישון
לקוח תבע את בעלי פאב אוויטה על שהפרו את חוק הגבלת העישון במקומות ציבוריים. בית המשפט פסק כי בעלי הפאב לא נקטו באמצעים הנדרשים למנוע את העישון ואף עישנו בעצמם בנוכחות המבקרים

פאב יפצה לקוח בגין הפרת חוק הגבלת העישון במקומות ציבוריים. בעלי פאב אוויטה בתל אביב, יהודה קפויה, שי רוקח וארנון שבתאי, ישלמו 3,100 שקל ללקוח אמיר סימן טוב, בשל העובדה שלא אסרו עישון בפאב שבבעלותם.

 

בעלי הפאב טענו בבית המשפט, כי מותר לעשן בפאב כיוון שמדובר במקום שפועל בשעות הלילה ומשמש גם כמועדון ריקודים, ואינו מתפקד כמסעדה שמגישים

בה אוכל, והגשת האוכל במקום היא זניחה. "חלק מהווית הבילוי בפאבים", טענו בעלי הפאב, "היא העישון ורבים מהמבלים בהם מעשנים כחלק מהבילוי במקום". הנתבעים טענו, כי הוראות החוק נושא הגבלת עישון אינן חלות על פאבים ומועדונים, להבדיל ממסעדות.

 

שופטת בית המשפט לתביעות קטנות, יעל אילני, טענה כי בפאב אוויטה מוגש אוכל, על פי ראיה שהציג בפניה התובע, ולכן פסלה את טענת בעלי הפאב. "עיון בתפריט הוכיח כי מדובר בבית אוכל לכל דבר ועניין. התפריט רחב ומגוון ומציע ממנות ראשונות ועד קינוחים. לא ניתן לקבל את הטענה שמדובר בפעילות שולית", פסקה השופטת והוסיפה שאוויטה מתפקד כמקום ציבורי שחוק איסור העישון חל גם עליו.

 

עוד קבעה השופטת, כי בעלי המקום לא נקטו באמצעים המינימאליים לאכוף את איסור העישון במקום ואפילו עודדו את העישון בו, בכך שעישנו ליד האורחים. "התובע העיד שבאחד המקרים פנה אל המארחת, ולאחר שהיפנה את תשומת ליבה לשלט האיסור על העישון במקום השיבה לו שאמנם תלוי שלט, אבל בפועל מותר לעשן במקום", נכתב בפסק הדין.

 

גם את טענת הנתבעים כאילו התובע לא נמנע מלגרום נזק לעצמו בכך שחזר ופקד את המקום שוב ושוב לא קיבלה השופטת, ופסקה כי על בעלי הפאב לשלם לו בתוך 21 יום פיצויים בסך 2,500 שקל ו-600 שקל נוספים עבור הוצאות משפט.       

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "פאב בתל אביב יפצה לקוח ב-3,100 שקל בגלל עישון "
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים