שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הישג למזרחי טפחות: הבנק הראשון שיעניק יעוץ פנסיוני

  בהמשך להמלצות ועדת בכר: המפקח על הביטוח אישר לבנק מזרחי טפחות לעסוק בייעוץ פנסיוני לשכירים ולעצמאים. לפני כ-10 חודשים קיבל בנק אגוד רישיון להעניק ייעוץ פנסיוני לעצמאיים בלבד

  הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון באוצר, ידין ענתבי, חתם היום (ג') על רישיון יעוץ פנסיוני לבנק מזרחי טפחות והוא הראשון מבין הבנקים שיתחיל לתת ייעוץ פנסיוני ללקוחות שכירים וללקוחות עצמאיים. לפני כ-10 חודשים קיבל בנק אגוד רישיון להעניק ייעוץ פנסיוני לעצמאיים בלבד.

   

  לפני כשבועיים הגיע ענתבי להסכמות עם בנק הפועלים בדבר כניסת הבנק לתחום הייעוץ הפנסיוני, זאת בהמשך להמלצות ועדת בכר לאפשר את כניסת הבנקים

  לתחום הייעוץ הפנסיוני לאחר מכירת קופות הגמל וקרנות הנאמנות שהיו בבעלותם. 

   

  הסדרת שוק הייעוץ הפנסיוני בישראל נמצאת בשלבים ראשונים, כאשר שוק זה צפוי להתרכז בעיקר במערכת הבנקאית. 

  ענתבי הגיע להסכמה עם בנק הפועלים לדחות את כניסתו לייעוץ הפנסיוני במשך שלוש שנים כדי לאפשר לבנקים הקטנים והבינוניים להתבסס בשוק הייעוץ הפנסיוני ולהגדיל את נתח השוק המצוי בידם בתחום הבנקאות בכלל. הוא דורש לחייב מבנק לאומי להמתין שלוש שנים, אולם הבנק מתנגד ועדיין נאבק על דרישתו להיכנס לשוק הייעוץ לאלתר.

   

  ענתבי מסר, כי בכוונתו לעקוב אחר היקף הייעוץ הניתן על ידי הבנק ואחרי איכותו של הייעוץ, על מנת לוודא שהבנק אכן מנצל את היתרון שניתן לו על פני שני הבנקים הגדולים.

   

  כמו כן, הוסיף ענתבי, כי "עידוד החיסכון הפנסיוני על ידי הרחבת נגישות האזרחים למוצרים אלה ומתן אפשרות לייעוץ אובייקטיבי, מהווים מטרה לאומית-חברתית וכלכלית מהמדרגה הראשונה".

   

  מנכ"ל מזרחי טפחות, אלי יונס, שיבח "את עמדתו האמיצה של ענתבי המהווה צעד ראשון בדרך להגברת התחרות במערכת הבנקאות בישראל. עוד מתקופת הדיונים על רפורמת בכר תמכנו ביצירת אבחנה בין הבנקים הגדולים לשאר המערכת, כיוון שרק כך ניתן יהיה לעודד תחרות אמיתית בין הבנקים ולשפר את מצבו של הצרכן", אמר.

   

  מפורום מנהלי ההסדרים הפנסיוניים בישראל הפורום, נמסר כי "משרד האוצר מעניק לבנקים רשיון לייעוץ סובייקטיבי במסווה של ייעוץ אובייקטיבי בביטוח הפנסיוני".

   

  מאיר אוזן, יו"ר פורום מנהלי ההסדרים: "הסכמי ההפצה של הבנקים עם היצרנים השונים יוצרים מצב אבסורדי, שבו הבנק לא ימליץ ללקוחות על מוצר איכותי אם אין לבנק הסכם הפצה עם אותו יצרן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לע"מ
  ידין ענתבי, הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר
  צילום: לע"מ
  צילום: אביגיל עוזי
  אלי יונס, מנכ"ל בנק המזרחי
  צילום: אביגיל עוזי
  מומלצים