שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקירה: K'nock N'Lock - מנעול חכם כחול לבן
  למי שחייב את הגאדג'ט האחרון וגם לאנשים שרוצים לישון יותר טוב בלילה, מנעול זה יכול לעשות בשבילכם את העבודה. למי שההוצאה הכספית יקרה לו נמליץ להחביא את המפתח במקומות בטוחים יותר

  אין ספק כי אנחנו נמצאים במירוץ מסביב לשעון אחר הטכנולוגיה, אך בתחום מנעולי הדלתות לא נרשמו עד לאחרונה שדרוגים מעניינים. האם ההיי טק מגיע גם לפתח הדלת? E-LOCK הישראלית פיתחה מנעול חדש העונה לשם K'nock N'Lock.

   

  איך זה עובד? 

  קוד ה-K'nock N'Lock הוא פונקציה של מרווחי הזמן בין הנקישות. הקוד מוצפן ובעל מיליוני צרופים אפשריים. המנעול נמצא

  בחלקה הפנימי של הדלת, ללא חורים, פתח למפתחות מכניים או חוטים. אין גישה למנעול ואין על הדלת אינדיקציה לגבי מיקומו. האדם המורשה, יכול לפתוח את הדלת על-ידי הקלדת הקוד במפתח ה-KnocKey והצמדתו לדלת, או על-ידי הקשת הקוד על צג המספרים הממוקם על הדלת.

   

  התקנת המנעול פשוטה ומבוצעת על ידי מתקין החברה. ניתן לבחור אם להתקין קודנית חיצונית הנמצאת במקום המפתח המסורתי (למי שלא מפחד שהדלת שלו תהפוך להיות אטרקציה לפורצי כספות), או לבחור באפשרות של שלט חיצוני שמתחבר לצרור המפתחות האישיים בו משולבת קודנית קטנה יותר. במקרה האחרון יש לקחת בחשבון שיש לרכוש יחידות שלטים נוספות לכל דיירי הבית, הוצאה המנפחת את החשבון הסופי.

   

  האם זה בטוח?

  לאחר התייעצות עם לא מעט מנעולנים וצפייה ברשימה המפוארת של מוסדות בהם מותקן המכשיר, התשובה חד משמעית כן.

   

  המכשיר בטוח מאוד בשל רמת הקידוד הגבוהה שבו ובשל העובדה כי המנעול עצמו נמצא בצד הפנימי של הדלת ולא החיצוני. בהתקנה ניתן לבחור קוד בין 4 ל-6 ספרות. מיותר לציין שככל שהקוד ארוך יותר הוא בטוח הרבה יותר. את המנעול ניתן להתקין על כל דלת סטנדרטית ואין צורך לעשות שינוי מיוחד להתקנת המנעול.

   

  יתרון נוסף שמצאנו במנעול הוא כי אם רוצים לצאת מהבית לריצה או סתם להליכה עם הכלב ולא רוצים לסחוב צרור מפתחות מחוץ לבית, ניתן להשאיר הכל בבית ורק לזכור את הקוד בעל שבע הספרות של המנעול. יש לציין שהחברה ממליצה לשנות את הקוד מדי פעם. עלות המנעול לצרכן כ-1,200 שקלים ליחידת הבסיס, תוספת לשלט (קודנית) חיצונית כ-200 שקלים. 

   

  סיכום

  אין ספק שחזון המדע הבדיוני בדבר מנעולים ביומטריים עם טביעת אצבע או קריאה של קרנית העין מתממש גם במישור הביתי. למי שחייב את הגאדג'ט האחרון וגם לאנשים שרוצים לישון יותר טוב בלילה, מנעול זה יכול לעשות בשבילכם את העבודה. לאלה שההוצאה הכספית יקרה להם נמליץ להחביא את המפתח במקומות בטוחים יותר.

   

  ציון:

   

  יתרונות: אפשר לישון בשקט בלילה, לא צריך לזכור לקחת מפתח.

   

  חסרונות: מחיר לא זול, יכול להיות אטרקציה למטרידים (בניסיון למצוא את הצירוף הנכון).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אין גישה למנעול
  הקוד הוא פונקציה של מרווחי זמן
  מומלצים