שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חדש בבית-הספר: שיעורים בבורסה והימורים
  כדי להכין את הדור הצעיר לעולם הגדול שבחוץ, תונהג מהשנה הקרובה תוכנית לימודים בנושא הפיננסי. בבית-הספר היסודי ילמדו על שווקים וחיסכון, בתיכון על בורסה והימורים

  ברוקר טוב המורה. הכלכלה הפכה בשנים האחרונות לנושא בלתי נפרד מחיי היומיום ובקרוב יהפכו ביטויים כמו 'שער הדולר' ו'קריסת הבורסה' לחלק מהשפה השגורה גם בפי תלמידי ישראל.

   

  היום (ד') הודיעו שר האוצר, רוני בר-און ושרת החינוך, הפרופסור יולי תמיר, כי משנת הלימודים הקרובה (תשס"ח) ישולב נושא החינוך הפיננסי במערכת החינוך בבתי הספר היסודיים לתלמידי כיתות א'-ו'. בחטיבות הביניים (כיתות ז' ואילך) ילמדו התלמידים על הסכנות שבהימורים בבורסה ומשחקים אסורים.

   

  תלמידי בתי נספר היסודי ילמדו במסגרת התוכנית הפיננסית על חשיבות החיסכון לטווח ארוך, צמיחת השווקים הפיננסיים, נגישות המידע בנושאי חיסכון וצריכה, פיתוח צרכנות נבונה וניהול התקציב האישי כחלק מתהליך קבלת החלטות. מטרת התוכנית היא להעניק לתלמידים כלים שיסייעו בידם להיות צרכנים נבונים המודעים לסביבתם הפיננסית, תוך פיתוח אחריותם האישית לכך והגברת מעורבותם האזרחית בתחום חשוב זה.

   

  את תוכנית הלימודים בנו במשותף אנשי השירות הפסיכולוגי-ייעוצי במשרד החינוך (שפ"י) ונציגים מאגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.

   

  שר האוצר ושרת החינוך אמרו כי הם רואים בתוכנית תחילתה של דרך שתביא בעתיד לחיזוק השפעתם של צרכני המוצרים והשירותים הפיננסיים על השווקים לטובת הציבור והמשק הישראלי. התוכנית, הם מקווים, תעמיד את תלמידי ישראל בשורה אחת עם מדינות מתקדמות המנהיגות תוכניות לימודיות דומות.

   

  חנה שדמי, מנהלת אגף שפ"י (השרות הפסיכולוגי ייעוצי) במשרד החינוך: "ילדים בכיתה ג' עצמאיים יותר, הם חשופים להרבה מאד גירויים, פיתויים ופרסומות. אז איך אתה חוסך? על מה מוציאים כסף? איך משווים מחירים? נלמד אותם לבחון פרסומת בצורה ביקורתית, מה מנסים למכור לי ולשתול לי. בקרוב נלמד את התלמידים הגדולים יותר על פתיחת חשבון בנק, הבורסה ומונחים נוספים.

   

  "בכישורי חיים בעצם מלמדים לפתח כישורים חברתיים וערכים כבני אדם. בחטיבה עוסקים בהימורים. מה ערך הכסף? של מי ערך הכסף שאתה הולך להמר בו? אנו בעיקר מתייחסים למשחקים אסורים. כשהולכים לקנות כרטיס לוטו וטוטו זה תהליך לגיטימי, אבל יש שם שאלה ערכית של 'מה זה הכסף?'. הידע הכלכלי הוא כלי בסיסי בהתמודדותו של כל אזרח מול מערכות כלכליות מתוחכמות, פרסומות מניפולטיביות וכוחות כלכליים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חדש בבית-הספר: שיעורים בבורסה והימורים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כסף. מתחילים בגיל צעיר
  צילום: LiquidLibrary
  שרת החינוך, יולי תמיר
  צילום: ששון תירם
  מומלצים