שתף קטע נבחר

תלונה במשטרה נגד פרופ' וייס: "קו אדום בהסתה"

במשטרה עדיין שוקלים צעדים נגד פרופסור הילל וייס שאיחל למח"ט חברון מוות ושכול, אבל יש מי שבחר לא להמתין. "יכולתי לכתוב עוד טוקבק ולכעוס, אבל הפעם אני חושב שהיה צריך לעשות מעשה", הסביר תושב מודיעין שהגיש את התלונה

אחרי הביקורת מצד אישי ציבור והמשטרה, הגיע תור האזרח הקטן לצאת נגד דבריו מעוררי המחלוקת של פרופסור הילל וייס. "אני לא איש פוליטי, אלא אזרח מן השורה. אני לא שמאלן ובכל זאת נחצה כאן קו אדום", כך אמר בצהריים (ד') ל-ynet איציק הראל, תושב מודיעין שהגיש תלונה במשטרת מודיעין כנגד פרופסור וייס בעקבות הדברים שאמר למח"ט חברון, אלוף-משנה יהודה פוקס, בעת פינוי המשפחות היהודיות מהשוק הסיטונאי בחברון.

 

אתמול סיפר פרופסור וייס אל מול מצלמת הוידאו של ynet כי המטיח באל"מ פוקס - "שאמו תהיה שכולה, שאשתו תהיה אלמנה, שילדיו יהיו יתומים ושהוא ימוגר במלחמה הבאה", כל זאת על רקע הפינוי בחברון. דבריו עוררו גל של ביקורת ובמשטרת מחוז יהודה ושומרון שוקלים לפתוח נגדו בחקירה. קצין אגף חקירות ומודיעין במחוז, ניצב משנה איציק רחמים, בודק בשיתוף יועצים משפטיים את הגשת התלונה, אולם בינתיים הגיע למשטרה איציק הראל, תושב מודיעין, עם תלונה משלו נגד וייס.

 

"ראיתי את הדברים היום ב-ynet, שמעתי אותם ברדיו והזדעזעתי", אמר הראל. "שמעתי שהמשטרה שוקלת לפתוח בחקירה ואני לא מבין מה יש לשקול פה. אני משפטן ובפירוש מדובר בהעלבת עובד ציבור. אין פה מה לשקול. גם בבוקר שמעתי אותו מתראיין והוא לא חזר בו משום מילה אלא אמר את אותם דברים. כבר אז אמרתי שצריך לעשות מעשה ולהגיש תלונה במשטרה".

 

הראל הוסיף ואמר: "בדיוק היום לפני שנה הייתי במילואים במלחמת לבנון השנייה, הטנק שלי ספג פגיעה. עכשיו אני רואה את הפרופסור ניגש לקצין ומטיח בו את הקללות. זה פשוט מזעזע".

 

את התלונה, מדגיש הראל, לא הגיש על רקע פוליטי: "הדברים שאמר פרופסור וייס חרו לי כאזרח במדינה וגם כהורה לילדים. אני אזרח רגיל שקם ועשה מעשה. יכולתי לשבת ולכתוב עוד טוקבק ולכעוס, אבל הפעם אני חושב שהיה צריך לעשות מעשה. אני מקווה שהמשטרה תחקור את פרופסור וייס. זה המעט שאני יכול לעשות. זו הדרך הדמוקרטית היחידה שאני כאזרח יכול להשפיע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפינוי בשוק בחברון
צילום: יואב גלאי
פרופסור וייס. מזעזע
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים