שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  ספרים? גועל נפש

  נילי פוליאקוב, בגילומה של שוש עטרי, אוהבת לקרוא ספרים (ובעיקר להירדם איתם). לקראת פרק סיום העונה של "הכל דבש" (שני, "רשת"), הבת שלה בסדרה, יעל, ממליצה על 5 ספרים שאמא אוהבת לישון איתם במיוחד

  "חיים על נייר זכוכית" / יורם קניוק 

  ספר נפלא על חייו של הסופר יפה התואר בשנות ה-50 בניו יורק עם התפתחות הג'אז ומנהטן עצמה. הספר מגולל את סיפורו של אדם אשר מנהל את חייו כעני מרוד בעיר הגדולה של אמריקה, ומוצא לעצמו בית בין יהודים בודדים שחיו שם ומצאו להם חדרים ששכרו בפרוטות.

   

  הספר מתאר חוויות שעוברות עליו ובעיקר את האהבות הגדולות שפרחו לו שם, עד למציאת כלתו שלימים הפכה לאישתו. כתוב בצורה כובשת לב. החיבור שלי הוא ליורם עצמו - לפלמחני"ק הקטן שהגיע מארץ קטנה זרה לחלוטין (ישראל בשנות ה-50) וכל חוויותיו בעיר הגדולה ניו-יורק.

   


  "הכל דבש". בדרך כלל נילי נרדמת עם ספר. עכשיו תדעו איזה

   

  "האי של סופיה" / ויקטוריה הילסוף

  זהו ספר מרטיט לב, המספר על אי קטן ליד כרתים שהפך למושבה של מצורעים של יוון. בשל מחלה מדבקת, כל מצורע ביוון הוגלה לאי נידח, ובלית ברירה הקימו לעצמם שם המצורעים מרפאה, עירייה, בית-עם וכו' ושם הם חיים עד יומם האחרון.

   

  הסיפור המרכזי הוא של הגיבורה הראשית – סופיה – אישה מקסימה, משכילה ומורה בהשכלתה, שלפתע לוקה במחלה הזו ומוגלת לאי המצורעים. הספר מספר על אומללותה וגעגועיה למשפחתה שנשארו בכרתים. סצנת השיא מבחינתי היא במפגש של סופיה עם בעלה וילדתה המגיעים לאי על סירה כדי לתת לסופיה מזון.

   

  "חגיגה נודדת" / ארנסט המינגווי

  הספר מתאר את רשמיו של המינגווי מעיר האורות. המינגווי, שרק הגיע לפריז מארצות הברית, מפאר ומתאר בספרו את פריז כחגיגה ענקית. הוא מאוהב בעיר, באנשים, ברחובות, בבתי הקפה. פריז בשבילו היא גילוי של עולם חדש, עולם שבו הוא יושב וכותב בפאבים הקטנים ומכיר עיתונאים וסופרים חדשים שמתלווים עליו ונחשפים יחד איתו לחוויה. המסר העיקרי בספר היא שמחת החיים האינסופית של המינגווי (שזה לא בדיוק הדבר שהכי מאפיין את נילי).

   

  2 ספרים של הסופר המופלא הרוקי מורקמי

  לאחר ספרו הפנטסטי "היער הנורבגי" הוציא מורקמי עוד שני ספרים נהדרים. האחד מהם הוא "קורותיה של הציפור המכנית" - ספר מותח ביותר, והשני "קפקא על החוף" – אשר מספר במקביל שני סיפורים, המשתלבים בסוף זה בזה.

   

  הסיפור הראשון מגולל את סיפורו של נער בן 15 הבורח מהבית מאביו השנוא ומחליט לחיות את חייו ולמצוא לו מקצוע. הסיפור השני מספר את סיפורו של זקן עילג אשר מחפש את שלוותו בחיים ובלי כוונה מגיע לרצח אביו השנוא של הראשון.

  נקודת ההזדהות היא הצהרתו של הנער כי אין דבר טוב יותר בעולם מספרייה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פוליאקוב. הכל אודות נילי
  צילום: גל דרן
  "האי של סופיה". מרטיט לב
  עטיפת הספר
  עטיפת הספר
  מותח לאללה
  עטיפת הספר
  לאתר ההטבות
  מומלצים