שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שוטי הנבואה - הסוף

  שבע שנים אחרי שהוציאו את אלבום הבכורה שלהם, "שוטי הנבואה" מתפרקים ועוברים לקריירות סולו. הזמר אברהם טל: "הכל לטובה"

  שוטי הנבואה מתפרקים. הלהקה הוותיקה שזכתה לפופולריות רבה בשנים האחרונות, תשים סוף לפעולתה. רק ביום חמישי האחרון הופיעה הלהקה בכפר המוזיקה בניצנים, אך מסתבר שלא הכל רגיל ויפה בחיי הלהקה, וכעת החברים בה יוצאים כל אחד לדרך חדשה.

   

  אלבום הבכורה שלהם יצא לפני כשבע שנים ובזכות פסטיבלים כמו "שנטיפי", "בראשית" ושאר פסטיבלי שנטי, הלהקה צברה לעצמה באותה תקופה קהל מעריצים רב, שהקפיד לפקוד הופעות רבות. חברי הלהקה גם רשמו להיטים גדולים ברדיו, כמו "פנאן", "תשאירי לי פרח", "אין אני", ו"הילדים קופצים".

   

  עם הזמן, זכה האלבום למעמד של פלטינה (מכירות של יותר מ-40,000 עותקים לחנויות המוזיקה), והאלבום השני של הלהקה "מחפשים את דורות" זכה למעמד של אלבום זהב (20,000 עותקים).

   

  בשנתיים האחרונות החלו חברי הלהקה לעבוד על פרויקטים משלהם. בשנה שעברה הוציא הזמר גלעד ויטל את אלבום הסולו הראשון שלו ויצא לסיבוב הופעות. האלבום לא זכה להצלחה גדולה. השנה הוציא זמר אחר בלהקה, רואי לוי את אלבום הבכורה שלו, ביחד עם אשתו, אסנת.

   

  במין אירוניה שכזו, עם הוצאת אלבום הסולו, סיפר ויטל ל-ynet על הדרך החדשה, והשיב לשאלה האם קריירות הסולו תרחיק את הלהקה אחד מהשני. "לפעמים חושבים בצורה אוטומטית, שאם אחד מחברי הלהקה יוציא תקליט סולו, אז כבר לא תהיה להקה, אבל נראה לי שהחבורה הזו היא קצת יותר בוגרת, כולם מאוד פרגנו, ודיברנו על זה, פשוט צריך לדבר", סיפר אז ויטל. אמנם אלבומי הסולו אינם בהכרח הסיבה שבגללה נפרדו, אבל העובדה היא שזה הסוף.

   

  "זה פירוק שבטח מפתיע הרבה אנשים", סיפר אברהם טל, זמר הלהקה, ל-ynet , "בייחוד בגלל ההופעות האחרונות שלשם הגיעו הרבה מאוד אנשים. האמת היא שהתחלנו לדבר על הכיוון הזה כבר לפני כשנה, ואנחנו מודעים לעניין הזה הרבה זמן. זו גם אחת הסיבות שהאלבום השלישי התעכב עוד ועוד. אבל לא רצינו לשתף את הילדים במה שההורים יודעים.

   

  "כל אחד מאיתנו משך לכיוון אחר, והתחלנו בתור ילדים, והיום כל אחד הוא איש גדול. בצעד רב אנחנו מודים לכולם. הדבר שזכור לי הכי חזק זה אהבה והתמיכה של הקהל. ואני בחיים לא אשכח את זה. קראנו לקהל שותפים ולא מעריצים. והכל לטובה כי תצא עוד הרבה מוזיקה והרבה יצירה מהבית הזה שנקרא 'שוטי הנבואה'.

   

  יש כבר משהו בתכנון מהכיוון שלך?

   

  "כן, מהכיוון של כולם, כל אחד מאיתנו כבר עובד ויוצר דברים חדשים".

   

  מחברת "הליקון" נמסר בתגובה: "אנחנו מצטערים על הפסקת הפעילות של אחת מהלהקות המשובחות שהכרנו. להקת 'שוטי הנבואה' יצרה בכישרון חבריה צליל מיוחד ואופייני רק לה והיא תחסר בנוף המוזיקה הישראלית".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שוטי הנבואה. הגיע הזמן להיפרד
  ויטל. פרגנו ונפרדו
  לאתר ההטבות
  מומלצים