שתף קטע נבחר

שיא לפרויקט "תגלית": 24,000 איש ביקרו בישראל

אלפי משתתפים חגגו את סיום הפרויקט, המשגר צעירים יהודיים מהתפוצות לסיור היכרות עם ישראל. "זו הצלחה חסרת תקדים", מתגאים המארגנים. "השנה הגיעו לארץ סטודנטים מ-35 מדינות"

פרויקט "תגלית" , המקבץ בכל שנה אלפי סטודנטים יהודים מרחבי העולם לסיור בישראל, שבר השנה שיא ואירח כ-24,000 משתתפים מ-35 מדינות. כ-3,000 מהם הגיעו אמש (א') לטקס סיום הקיץ של הפרויקט, שהתקיים בבנייני האומה בירושלים. "זהו המספר הרב ביותר של סטודנטים יהודים אי פעם, וזוהי הצלחה חסרת תקדים", מסכם בגאווה ד"ר שמשון שושני, מנהל הפרויקט. "אנו חבים תודה לתורמים, לקהילות היהודיות בעולם ולממשלת ישראל".  

 

מארגני התוכנית מתגאים בכך שעבור רובם המכריע של המשתתפים, הביקור בישראל מהווה גם מפגש ראשון עם מספר כה גדול של צעירים יהודיים מרחבי העולם. "הפרויקט צובר תאוצה עם השנים, ועשרות אלפי סטודנטים יהודיים מרחבי העולם ממתינים לסיור שלהם בארץ", מבהיר שושני. לדבריו, הביקוש

ההולך וגדל יצר רשימות ממתינים ארוכות, אולם תודות לגידול בתרומות - נראה כי כל הפונים העתידיים יוכלו ליטול בו חלק.  

  

פרויקט "תגלית" החל לפעול בשנת 2000, במטרה להיאבק בהתבוללות הדור הצעיר בתפוצות ולחזק את הקשר שלו עם ישראל. משתתפים בו צעירים בני 18 עד 26 המוזמנים לסיור היכרות עם הארץ, במהלכו הם מבקרים באתרים מרכזיים בתולדות העם והמדינה. במקביל, אלה נפגשים עם סטודנטים, חיילים וקצינים ביחידות העילית של צה"ל. במסגרת הפרויקט, הגיעו ארצה בשבע השנים האחרונות למעלה מ-150,000 סטודנטים מכ-52 מדינות.

 

אחד התורמים הבולטים שאפשרו את צמיחתו של הפרויקט לממדיו הנוכחיים הוא המיליארדר היהודי-אמריקני שלדון אדלסון, השוהה בימים אלה בישראל והשתתף בטקס עם רעייתו. תורמים ותיקים נוספים הם צ'רלס ברונפמן, מייקל שטיינהרט ולין שוסטרמן. המארגנים מציינים כי "עשרות אלפי הבוגרים מובילים כיום את התמיכה בישראל בקמפוסים ברחבי העולם, ואלפים מהם חיים בארץ. מלבד התרומה הציונית של "תגלית", הוא תרם תרומה נכבדה לתיירות היהודית שנקלעה לקשיים בשנים האחרונות", הם מסכמים. "עד כה הכניס הפרויקט למשק הישראלי למעלה ממליארד שקל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משתתפי "תגלית"
צילום: סיון פרג'
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים