שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  למה בנו את מגדל אייפל?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: שלום לכם, רציתי לדעת: למה הצרפתים בנו את מגדל אייפל? בשביל מה הוא נועד? 

   

  תשובה: לגולש היקר שלום. בהכללה ניתן לומר כי מאחורי בנייתו של מגדל אייפל, כמו גם מאחורי בנייתם של מונומנטים אחרים, עמד הרצון האנושי לעורר

  רושם. אך אם ביקשת תשובה מפורטת יותר: בניית מגדל אייפל נעשתה לכבוד יריד פריס שנערך ב-1889, במלאת מאה שנה למהפכה הצרפתית. לכבוד המאורע החליטה ממשלת צרפת על הקמת מבנה מרשים שימחיש את גדולתה של צרפת. מתוך כ-100 הצעות שהוגשו, נבחרה לבסוף הצעתו של המהנדס אלכסנדר גוסטב (Alexandre-Gustave Eiffel) אייפל, אשר הציע לבנות מגדל מתכת אדיר ממדים.

   

  בתכנון המגדל ובבנייתו הסתייע אייפל בשני מהנדסים, אמיל נוגייה (Nouguier) ומוריס קושלן (Koechlin), ובאדריכל סטפן סובסטר (Sauvestre) שעיצב את המגדל. במהלך הבנייה (1887 - 1889; סה"כ 26 חודשים) זכה המגדל לביקורת ציבורית לא מעטה, ואף כונה לעתים "הביזיון של פריס". אולם במהלך השנים שחלפו מאז הפך המגדל לסמל ולחלק בלתי נפרד מהנוף הפריסאי. עד 1930 אף היה המבנה הגבוה ביותר בעולם.  

   

  בניית המגדל הסתיימה ב-31 במרס 1889, והוא נפתח לציבור ב-6 באפריל באותה השנה. כ-500 איש עובדים במגדל אייפל: 250 מתוכם בתחזוקת המבנה, ו-250 נוספים במסעדות השונות, תחנת המשטרה, משרד הדואר וכד'.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן  

   


    

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                                לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  זה גבוה וזה ממתכת, היסטרי לא?
  צילום: איי פי
  מומלצים