שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי היה בעל החיים הראשון שביית האדם?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים

  שאלה: אולי אתם יודעים, מי היה בעל החיים הראשון שהאדם ביית?

   

  תשובה: לגולשת היקרה שלום. ביות בעלי החיים החל לראשונה בתקופת האבן, לפני כ-12,000 שנה או קצת פחות מזה, כנראה במזרח התיכון. חוקרים מעריכים

  כי בעל החיים הראשון שבוית על-ידי האדם היה הזאב; נראה כי גורי זאב, שברבות הימים הפכו לכלבים, סופחו או הסתפחו למחנהו של האדם ושימשו בתחילה בעיקר לשעשוע, אם כי גם כמקור בשר. הזאב נהנה מאספקת מזון סדירה, מהגנה ומחיבה מצד האדם, והאדם למד עם הזמן לנצל את תכונותיו של הזאב ואת חושיו המחודדים לתועלתו, בדרך של הגנה על המחנה וסביבותיו, עזרה בציד ועוד.

   

  בעלי-החיים הבאים שבויתו היו כבשים, עזים ובני-בקר, עדיין בתקופת האבן התיכונה. הם שימשו בעיקר למאכל (בשר), אך האדם למד לנצל את תוצרתם הנוספת, דוגמת צמר, עור, חלב ועוד. בשלב הבא של ההיסטוריה האנושית, בתקופת האבן החדשה, בויתו גם עופות שונים, בהם תרנגולות, יונים ועוד. ביות החתול החל כנראה בתקופה מאוחרת יחסית, לפני כ-6,000 שנה, אולי במצרים העתיקה. אחרון מבין בעלי החיים המבויתים החשובים היה כנראה הסוס, באסיה המרכזית. 

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן

   


   

   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

    

                          לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מי היה בעל החיים הראשון שביית האדם?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים