שתף קטע נבחר

האפוטרופוס הכללי עתר נגד מבקר המדינה

לפני שנה הוציא לינדנשטראוס צו הגנה לטובת עובד שטען כי האפוטרופוס הכללי, עו"ד שלמה שחר, מתנכל לו לאחר שחשף סדרי מינהל בלתי תקינים. כעת דורש שחר לבטל את הצו בטענה כי הוא פוגע בשמו הטוב

כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) והאפוטרופוס הכללי, עו"ד שלמה שחר, הגיש היום (ג') עתירה לבג"צ נגד מבקר המדינה, השופט מיכה לינדנשטראוס, בדרישה לבטל את "צו ההגנה" שהוציא האחרון אשתקד להגנה על עובד משרד האופוטרופוס הכללי, עו"ד יונתן קירש.

 

הצו המדובר - הנחשב חריג במיוחד - הוצא בשנה שעברה על ידי המבקר לינדנשטראוס במטרה להגן על עו"ד קירש מפני התנכלויות של האופטרופוס הכללי במשרד המשפטים, עו"ד שחר, ובכירים נוספים במשרד. בצו שהוצא בשנה שעברה נכתב כי "הממונים התנכלו לו (לעובד- א.ז) כתוצאה מכך שחשף סדרי מינהל ומינויים בלתי תקינים שלדעתו בוצעו באגף". כעת דורש עו"ד שחר לבטל את הצו בטענה כי הוצא שלא בסמכות וכי יש בו כדי לפגוע בשמו הטוב.

 

בהחלטתו מיולי אשתקד קובע מבקר המדינה, כי עו"ד קירש פעל בתום לב ועל-פי נהלים תקינים, במטרה לחשוף סדרי מינהל ומינויים בלתי תקינים. כתוצאה מכך, סבל מהתנכלויות במשרדו.

 

בנוסף הורה מבקר המדינה אז שהאפוטרופוס הכללי ובכירים נוספים הקשורים בפרשה לא יטלו חלק בוועדות מכרזים אליהם יגיש עו"ד קירש את מועמדותו. "כל עובד ציבור המגלה אי-סדרים ומינויים בלתי תקינים במשרדו, יזכה להגנה מלאה של המבקר, על-פי חוק מבקר המדינה", הוסיף.

 

דובר משרד המבקר, שלמה רז, אמר הערב בשיחה עם ynet כי הצו אכן ניתן לפני יותר משנה לאחר שהתברר שהמתלונן פעל בתום לב ונמצא שהאפוטרופוס הכללי אכן מתנכל אליו. הצו ניתן לאחר שנעשה הליך בירור שהתבצע כחוק והעובד, שהוא עצמו עורך דין במקצועו, הוחזר לעבודה בעקבות ההגנה שקיבל מנציבות הציבור.

 

שלמה רז הוסיף כי העתירה תמוהה מאחר שבספטמבר הייתה צפוייה להתקיים פגישה בין משרד מבקר המדינה לבין האפוטרופוס הכללי וכעת נראה כי הוא לא המתין אלא מיהר לבג"צ במקום למצות את ההליכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד שלמה שחר
המבקר מיכה לינדנשטראוס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים