שתף קטע נבחר

תגידי, עם כמה גברים היית במיטה?

אם השאלה הזאת מלחיצה אותך, את בחברה טובה. נשים רבות מרגישות צורך "לעגל" את הניסיון המיני שלהן. מה המספר שלך אומר עלייך, ולמה זה חשוב (אם בכלל)

לכל אחת מאיתנו, אם נרצה או לא נרצה, יש את "המספר שלה" - המספר שמסכם את רשימת הגברים שאיתם חלקנו את מיטתנו. מה, בעצם, אומר עלייך "המספר שלך"? האם לדעתך המספר שלך משקף את מי שאת?

 

קרן, אשת מכירות בת שלושים מחולון, חושבת שלא: "בסך הכל הייתי עם שני גברים. התחלתי מאוחר יחסית, וחלו בי הרבה שינויים בשנים האחרונות. היום אני רואה את עצמי כבחורה נועזת ופתוחה, וההיסטוריה שלי לא ממש משקפת את זה". גם שירה, מתכנתת בת 33 מרעננה, לא מתחברת למספר שלה: "שכבתי עם 15 גברים, ויש אנשים שזה נשמע להם הרבה. אבל רוב הקשרים שלי היו קצרים, אז אני דווקא לא מרגישה 'בעלת ניסיון'. יש לי חברות שהיו עם פחות פרטנרים ממני, ויש להן הרבה יותר ניסיון וביטחון בשטח הזה".

 

מספרת אילנה ארד-לוין, פסיכולוגית קלינית, סקסולוגית ויועצת נישואים: "הייתה לי פציינטית שהסתובבה במשך שנים בתחושת גינוי עצמי, בגלל שבשנות העשרה שלה היא שכבה עם הרבה גברים, וזה לא הסתדר לה עם הרקע המסורתי שממנו באה. נתונים כאלה לא אמורים להשפיע על החיים שלנו בהווה. לכל אחד יש תקופות בחיים, ואם למישהי הייתה תקופה 'פרועה' יותר, זה לגיטימי. שאלת הכמות היא תלויית הקשר. המספר לא בהכרח משקף את האופן בו האשה תופסת את עצמה".

 


רגע, אני צריכה לחשב (אילוסטרציה: index open)

 

ומה עם החשק המיני? האם המספר שלך מעיד על החשק המיני שלך? ד"ר דניאל דריי, סקסולוג ומטפל זוגי, אומר שלא: "אשה יכולה לשכב עם מספר רב של גברים, אבל השאלה היא ממה זה נובע. האם היא בטוחה בעצמה? האם זה מגיע מהמקום הנכון? האם זה בא לענות על צרכים אחרים, שאינם מיניים?". ד"ר דריי מעלה גם את שאלת הכמות מול האיכות: "אשה יכולה להיות עם גבר אחד בלבד, שיספק לה את כל הידע והניסיון המיני שהיא צריכה. לעומת זאת אשה אחרת יכולה לשכב עם עשרות גברים בלי ליהנות מזה, ובלי לצבור ניסיון מיני אמיתי".

  

למה הוא שואל?

 

סביר להניח, שכמעט כל גבר ינסה "להוציא" ממך את הנתון הזה כשתגיעו לסיטואציה אינטימית. למה זה מעניין אותם כל כך? "לגברים יש נטייה לעשות השוואות, כדי לדעת איפה הם ממוקמים ביחס לאחרים", אומר ד"ר דריי. "הגבר שואל כי הוא באמת רוצה לדעת, אבל לא תמיד הוא מסוגל להתמודד עם התשובה".

 

אייל, עורך-דין בן 38 מרחובות, פותר לעצמו את הבעיה בקלות: "אני פשוט לא שואל. הגעתי למסקנה שעדיף לי לא לדעת. זה דבילי לדעתי לשאול, אם אחר-כך יש לך בעיה עם התשובה". החשש של אייל, הוא מודה, נובע מחוסר ביטחון, ולא מעניין תדמיתי כזה או אחר: "אני לא חושב שבחורה ששכבה עם הרבה גברים היא זנותית או משהו. באופן אישי קשה לי להתמודד עם מספרים גבוהים,כ י אני מפחד שהיא תהיה יותר טובה ממני במיטה. מצד אחד זו מחמאה בשבילי, שמישהי הייתה עם הרבה גברים ובסופו של דבר בחרה אותי. אבל מצד שני, מה אני כבר יכול לחדש לה? יצא לי לצאת עם גרושות ולשכב איתן באותה המיטה בה הן שכבו עם הבעל. אין לי ספק שהן עושות השוואות בראש, וזה מלחיץ".

 

גם אורן, מנהל שיווק בן 29 מתל-אביב, סובל מ"פחד גבהים" כשזה מגיע למספרים: אני תמיד שואל, כי אני סקרן ואני חייב לדעת. אבל אם המספר גבוה לטעמי, זה עלול להפריע לי. זה גורם לי להרגיש שהיו הרבה גברים לפני, ויהיו עוד הרבה אחרי".

 

אם לא בא לך לחלוק את הנתון הזה עם הגבר שלך, את יכולה לומר לו בכנות רבה שמדובר במידע סודי ואישי. את לא חייבת לחשוף את ההיסטוריה שלך, בדיוק כמו שאת לא חייבת לספר לו כמה את שוקלת. "מדובר בעבר שלך, בנושא אינטימי, ולא חייבים לספר הכל" - אומרת ריקי רוזמן, סקסולוגית ויועצת לחיי נישואים. "גם כשיש לנו פנטזיות מיניות, אנחנו לא חושפים את כולן. זה לגיטימי לא לספר, לא מדובר כאן בבגידה, זה לא פוגע באף אחד. תמיד אפשר לחזור לנושא בשלב מתקדם יותר של הקשר".

 

וד"ר דריי, באופן מפתיע, ממליץ דווקא לשמור על חשאיות: "בסופו של דבר, אין הרבה גברים שהם מספיק חזקים כדי להתמודד עם אשה שהמספר שלה הוא יוצא דופן". האומנם?

  

אחרי הספירה

 

"השאלה 'עם כמה גברים שכבת' נגזרת בדרך כלל מהסתכלות סטריאוטיפית, לפיה גבר ששכב עם הרבה נשים הוא דון ז'ואן, ואילו אשה בעלת היסטוריה מינית זהה היא זולה" - אומרת ריקי רוזמן. "למעשה, למספר הזה אין שום משמעות. השאלה החשובה היא מאיפה זה מגיע. למה אותה אשה נכנסה עם הגברים האלה למיטה? האם היא נכנסה לסיטוציה מעמדה של בחירה, או מעמדה של לחץ? האם היא נהנתה עם כל אחד ואחד מהם?".

 

אז מה אומר עלייך המספר שלך? יכול להיות שהיית עם עשרה גברים, וזה נראה לך המון. יכול להיות שהיית רק עם עשרה גברים, ואת מרגישה חסרת ניסיון. יכול להיות שהיית עם גבר אחד במשך עשר שנים, ואולי היית עם חמישה, אבל עם כל אחד בילית פעם אחת. "לכל אחד יש את ההיסטוריה שלו ואת המניעים שלו", אומרת רוזמן, "ולא כדאי להיות שיפוטיים כלפי עצמך או כלפי הצד השני. אין כאן עניין של נכון ולא נכון, טוב ורע. כל אחת צריכה ללמוד להכיר את עצמה ולעשות את החשבון לעצמה".

 

ועכשיו, כשבידך האחת מחשבון ובידך השנייה הסיגריה שאחרי, אפשר להירגע. המספר שלך גבוה נמוך? חסוי? מיוחצ"ן בגאווה? מעוגל כלפי מטה? ואולי דווקא כלפי מעלה? המספר הוא בסך הכל נתון, והבחירה איך להתייחס אליו היא שלך. מה שלא יהיה, המספר שלך הוא חלק ממך, וזו כבר סיבה טוב לחבב אותו.

 

  • הכתבה המלאה פורסמה לראשונה בעיתון "לאשה"

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים