שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הבלאגן בחיפה נמשך

  עבודתו של המנכ"ל והמנהל האמנותי של תיאטרון חיפה, עודד פלדמן, הופסקה לאלתר. פלדמן מאיים בתביעה ובהנהלה מדברים על אי סדרים ומנהל לא תקין

  עשרות אמנים, יוצרים ושחקנים פנו השבוע אל ראש עיריית חיפה, יונה יהב, בבקשה שימנע את פרישתו של מנהל התיאטרון העירוני, עודד פלדמן, שהגיש את התפטרותו לפני כשבועיים לדירקטוריון בעקבות סכסוך מתמשך עם יו"ר הועד המנהל, דני נישליס. על העצומה חתומים בין היתר יהושע סובול, צדי צרפתי, יורם בוקר, דורי בן זאב, גד קינר, יורם לוינשטיין, אופירה הניג, רוברטו פולק, אורי לוי ומשה איבגי.

   

  בעצומה כותבים הפונים: "תיאטרון חיפה סבל מספר תהפוכות בשנים האחרונות שפגעו בתפקודו ובתדמיתו. בשנה זו, עם היכנסו של עודד פלדמן לתפקיד, החל התיאטרון לשקם את עצמו מבחינה אמנותית וארגונית ולייצר הדים חיוביים. התיאטרון זוכה לביקורות הלל על הצגותיו האחרונות והעשייה התוססת באה לביטויה בין כותלי התיאטרון וברחבי הארץ. זהו מהפך חשוב לתיאטרון ולתדמיתה התרבותית של העיר חיפה. אם יצטרך פלדמן ללכת, אין לנו ספק שיהיה זה יום שחור וקריטי ועתידו של התיאטרון נראה עגום".

   

  פנייתם של היוצרים לא נענתה ובחיפה קושרים בין השתיקה הרועמת של יהב לעובדה שהוא עצמו פעל למינויו של נישליס כיו"ר דירקטוריון התיאטרון.

  "יהב ניסה לקנות את עולמו דרך מינויו של מנכ"ל הרדיו שנחשב לאחד האנשים החזקים באזור, לתפקיד יושב ראש", אומרים מקורות המקורבים לפרשה ומעדיפים להישאר בעילום שם. בהסתמך על פניות רבות לגורמים בתוך התיאטרון ובעיריית חיפה, נדמה ששתיקה רועמת היא שם המשחק בכל הנוגע למלחמת הכוחות בין פלדמן לנישליס שרוחשת מזה חודשים.

   

  ביום שני, 13 באוגוסט, אחרי ישיבת דירקטוריון סוערת, הודיע הועד המנהל כי הוא מקבל בצער את התפטרותו של פלדמן מתפקיד המנכ"ל ומבקש ממנו להישאר בתפקיד עד למינוי רשמי של מחליף.

   

  למרות הטונים שסימלו לכאורה סיום ההתקשרות בצורה ידידותית, הופתע פלדמן לקבל אתמול מיו"ר הדירקטוריון מכתב נוסף שבו הטונים שונים ובו הוא מודיע לו על הפסקת עבודתו באופן מידי. במקביל הוציא נישליס הבוקר הודעה לעיתונות שבה הוא טוען: "עובדות חדשות שהתגלו הבהירו כי התנהלותו הכלכלית הלקויה של פלדמן ממשיכה וכי הוא עצמו ממשיך בניהול ראוותני ובזבזני הנוגד את המנדט שקיבל. בכדי להגדיל את סיכויי ההבראה של התיאטרון ולהציל אותו מ'שואה כלכלית' החליטו חברי הדירקטוריון שלא לאפשר יותר הוצאת כספי ציבור בצורה לא אחראית שתוביל לקריסתו. הדירקטוריון שב ומודה לפלדמן על הצלחתו האמנותית, אך בצידה היה כישלון כלכלי גדול שלא מאפשר את המשך העסקתו".

   


  פלדמן. פנטזיונר או קרש ההצלה האחרון של תיאטרון חיפה?

   

  נישליס מכוון בכך לגירעון חצי שנתי שנאמד בסכום של 1.3 מיליון שקל וצפי סיכום השנה על פיו יגיע הגירעון לסכום של 4.5 מיליון שקל. חברים לשעבר בוועד המנהל של התיאטרון טוענים כי התריעו מזה זמן על היקף הגירעון שנובע ברובו מהוצאות הפקה. "העבודה על הפקות העונה הסתיימה למעשה ולכן מנקודה זו ואילך על פי התכנית שפלדמן הציג צפויות ההכנסות לכסות על הגירעון", הם אומרים.

   

  פלדמן, שחוזה העסקתו יסתיים רק בינואר, לא מתכוון לשתוק. בראיון ל-ynet הוא אומר: "עוד לפני שהגעתי לתיאטרון חיפה נישליס תכנן למנות לתפקיד את אבנר מכטינגר, מי שניהל בעבר את תיאטרון הצפון. כשנכנסתי לתפקיד, הוא השתיל אותו בתיאטרון כיועץ שיווקי ובעקבות יחסי אנוש איומים ונוראיים שכללו מריבות עם הצוות והכפשות, החלטתי לפני כשבועיים לפטר אותו למורת רוחו של נישליס. מכטינגר לא היה היחיד שהושתל בתיאטרון מטעמו. היתה גם גלי סגל, שעובדת אצלו בתחנת הרדיו כמנהלנית וגם היא פוטרה על ידי מהתיאטרון כיוון שראיתי

   במינוי שלה, כמי שמקבלת משכורת מהיו"ר, סתירה וניגוד עניינים. גם זה הצית את כעסו של נישליס והוא מחפש נקמה".

   

  את שתי הטענות מבטל נישליס באופן מוחלט. "אין לי את הכוח לחייב את מנכ"ל התיאטרון לקבל אנשים לתפקיד כזה או אחר".  הוא אומר. בניגוד לטענותיו של פלדמן, נישליס אינו רואה במינויה של סגל ניגוד עניינים. "זה קשקוש מכיוון שהתיאטרון לא היה ולא יהיה מפרנס של הרדיו. התחנה תורמת לתיאטרון לאורך כל השנים פרסום חינם ויתרה מזאת, אם פלדמן ראה בזה ניגוד עניינים מדוע הוא קיבל אותה לעבודה?"

   

  פלדמן מתכוון לנקוט בצעדים משפטיים נגד נישליס, בטענה כי פיטוריו נוגדים את חוזה העסקתו. לעומתו מאיים נישליס בחקירה שתחשוף אי סדרים וניהול בלתי תקין בכספי התיאטרון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים