שתף קטע נבחר

מטיילים בביוב של לונדון, ונהנים

פארק דיקנס שנפתח לאחרונה בלונדון מחזיר את המבקרים בו לצד הקודר של אנגליה הוויקטוריאנית. עכברושים ברחובות, תעלות ביוב, בתי כלא אפלים ומבנים רדופי רוחות. ולמרות הכל, מדובר בחוויה תרבותית לכל המשפחה

טיול קיץ בלונדון לא יהיה שלם בלי ביקור בפארק "עולמו של דיקנס" שנפתח לאחרונה, ואשר מבוסס של יצירותיו של הסופר הבריטי המפורסם.

 

הפארק, אשר ממוקם בצ'אטהאם שבסמוך ללונדון, באזור בו פעל וכתב צ'רלס דיקנס, נזכר בספרו "תקוות גדולות", הרומן ה-13 שלו, שיצא בהמשכים בשנים 1860-1861 על גבי המגזין All The Year Round.

 

פארק דיקנס, הנאמן לרוח ספריו, מציע מגוון שעשועים אינטראקטיביים, לילדים ולמבוגרים כאחד. בין היתר יסתובבו בין המבקרים שחקנים מחופשים לכייסים ושחקניות מחופשות למשרתות, הם יוכלו לפגוש את רוח חג המולד בביתו רדוף הרוחות של אבנעזר סקרוג', לזכות בנזיפה ממנהל בית הספר האימתני דות'בויז הול ("ניקולאס ניקלבי"), ולהציץ אל תאי בית הכלא ניוגייט הידוע לשמצה (מתוך "ביקור בכלא ניוגייט"). אחת הדמויות מספריו של דיקנס אף מציעה למבקרים בפארק לרכוש עכברוש, בתמורה לפני אחד בלבד. ממש מציאה. לא ברור למה הקונות מעדיפות לסובב את הראש.

 

רוס האצ'ינס, המנהל המסחרי של פארק דיקנס, סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס, כי ספריו של דיקנס אמנם היו בדרך כלל עגמומיים ואפלים, וצד זה אכן בא לידי ביטוי בפארק, אולם הרומאנים של דיקנס עוסקים גם באנגליה הוויקטוריאנית, ובאמצעות הדמויות שהוצבו בפארק, מועברת למבקרים החוויה של אותה התקופה. האצ'ינס הוסיף, כי ההשקעה בת 62 מיליון פאונד בפארק הייתה משתלמת. "אני חושב שדיקנס הוא אטרקציה לא מוערכת, הוא אחד מענקי הספרות ממש כמו שייקספיר, תופתעו לגלות את כמות המעריצים שלו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיקנס. חוויה ויקטוריאנית
צילום: רויטרס
מומלצים