שתף קטע נבחר

קפריסין: ישראלים התפרעו והציתו חדרם במלון

קבוצת צעירים ששהתה באתר הנופש "איה נאפה" עוררה את חמתו של בעל בית דירות לאחר שהעלתה את חדרהּ באש. זה החליט לשמור את דרכוניהם עד אשר יקבל פיצוי כספי בסך 20 אלף שקלים. סוכנות הנסיעות שהסדירה את העסקה כנראה תישא בתשלום, והצעירים? הם עברו לחדר אחר וממשיכים לנפוש באין מפריע

הישראלי המכוער מכה שוב. כמה צעירים ישראלים הצליחו לעורר את חמתו של בעל בית דירות באתר הנופש "איה נאפה" בקפריסין. הסיבה: הצעירים העלו את חדרם באש והתפרעו במקום.

 

בעקבות מקרה הוונדליזם נטל בעל המקום את דרכוניהם של המטיילים שהתפרעו והתנה את השבתם בפיצוי כספי על הנזק שנגרם לו, שאותו הוא מעריך בכ-20 אלף שקלים. במחיר זה כלל בעל בית הדירות גם את התקופה שבה לא יוכל להלין תיירים במקום, בשל החדר שנשרף.

  

אחת הצעירות ששהתה בבית הדירות סיפרה אמש (שבת) לאמהּ על התקרית בשיחת טלפון וזו מסרה למשרד החוץ על שאירע. משרד החוץ בירושלים וקונסול ישראל בניקוסיה, אמנון ישראל, מיהרו להתערב. אחת האפשרויות היא כי המקרה אירע בשגגה לאחר שהצעירים השתכרו.

 

בינתיים, אין סיבה לדאוג לישראלים בכפר הנופש. אלה לא ממש מתנהגים כנצורים, אלא הועברו לחדר אחר שבו הם ממשיכים בנופש עד אשר יוסדר התשלום המבוקש. הקונסול אמור להגיע רק מחר למקום, וזאת בשל המרחק הניכר, כדי לבחון את הנעשה בבית הדירות.

  

מבירורים שנעשו נראה כי סוכנות הנסיעות שהסדירה את העסקה עבור קבוצת הצעירים היא זו שתישא בתשלום עבור הנזק. מדובר בסוכנות נסיעות שמארגנת טיולים וחופשות עבור קבוצות רבות מישראל.

 

במשרד החוץ מציינים כי בתקופה האחרונה חלה עלייה של ממש במקרי האלימות והוונדליזם בקפריסין. זאת, לצד תאונות האופנוע הרבות בהם מעורבים צעירים ישראלים באי השכן. ידיהם של שליחי המשרד מלאות עבודה שרק הולכת וגוברת נוכח מקרי הוונדליזם והתאונות. זאת, מבלי להתייחס לשם הרע שמוציאים אותם צעירים לישראל בחו"ל.

 

"אין יום שעובר מבלי שהקונסול בניקוסיה נתקל במקרי ונדליזם. אנשים חושבים שהכל מגיע להם, שהקונסול יחלץ אותם וזאת בעיה של ממש", מבהירים במשרד החוץ. "התנהגות זו מטילה על כתפי המשרד ושליחיו עול כבד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
איה נאפה. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים