שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מדד eRate: לאילו אתרים מפנה גוגל בישראל?
  מהם האתרים שמקבלים הכי הרבה הפניות מגוגל. מדד eRate, המתבסס על נתוני comScore, מגלה כי גוגל מרבה לשלוח גולשים אל עצמה. אתרים נוספים הנהנים מההפניות של גוגל: וואלה, ויקיפדיה ו-ynet. האתר עם מספר ההפניות הגבוה ביותר לכל גולש - הפורטל הערבי-ישראלי Panet.co.il

  אחד הנתונים היותר מעניינים בסטטיסטיקה מקוונת מתייחס להפניות (referrals), תנועת הגולשים מאתר אחד לאחר. בהקשר זה, גוגל משמש כצומת מידע משמעותי באמצעותו גולשים נשלחים לאתרים. מיליוני משתמשים מבצעים במנוע החיפוש מיליארדי שאילתות מדי חודש.

   

  במקביל, התפתחה בשנים האחרונות תעשיה שלמה המנסה לקדם את הדירוג של אתרים שונים במנועי חיפוש - על מנת למשוך כמות גדולה ככל האפשר של הפניות. לבקשת ynet, חברת eRate ערכה בדיקה כדי לגלות אילו

  אתרים ישראלים נהנים יותר מההפניות של גוגל ואילו פחות.

   

  הבדיקה התבצעה באמצעות מערכות המדידה של חברת comScore הבינלאומית על בסיס נתוני פאנל הגולשים הישראלי. חשוב לציין, כי הנתונים השונים מתקבלים על סמך ניתוח ההתנהגות בפועל של הגולשים השונים ולא על בסיס נתוני סקר.

   

  הטבלה הבאה מפרטת את רשימת האתרים שקיבלו את מספר ההפניות הגבוה ביותר מגוגל. הטבלה מתייחסת למספר המופנים (כלומר, גולשים) הנשלחים לאתרים באמצעות גוגל ומספר ההפניות (מספר הקישורים הנלחצים על ידי הגולשים). מעניין לציין כי גוגל מופיע במקום הראשון בזכות רשת האתרים של החברה המצטיינת בהפניית גולשים למנוע החיפוש ולהפך (מ-Gmail לגוגל, מגוגל ל-Google News, מגוגל ל-Google Images ועוד). 
  רשימת האתרים הישראלים שקיבלו את מספר ההפניות הגבוה ביותר מגוגל בחודש יוני
  רשימת האתרים המקבלים את מספר ההפניות הגבוה ביותר מגוגל
  אתר סך המופנים היחודיים ביוני באלפים מספר ההפניות באלפים
  גוגל (google.co.il, google.com gmail.com) 2,136 66,394
  וואלה 645 1,898
  ויקיפדיה 484 1,398
  ynet 451 1,200
  תפוז 320 851
  קבוצת סמייל (סטארט, טיפו, p1000) 319 994
  YouTube 244 1,327
  נענע 243 652
  אתרי יאהו 210 523
  Panet 203 1,581
  NRG (כולל nrg.co.il, shox.co.il) 177 393

   

  ניתן לראות כי חלק ניכר מתנועה של אתרים רבים נשענת על הפניות מגוגל. בחלק מהמקרים מדובר בקישורים המשולבים בתוצאות הרגילות ואילו במקרים אחרים מדובר בהפניות בתשלום, באמצעות מודעות הטקסט של גוגל.

   

  אתרים מסוימים מוצגים במנוע החיפוש באופן אטקרטיבי יותר (מיקום גבוה בדפי התוצאות, רלוונטיות לחיפוש ועוד), וגולשים בוחרים בהם בתדירות גבוהה יותר מרשימת תוצאות החיפוש. מלבד גוגל עצמו, הפורטל הערבי-ישראלי Panet.co.il נהנה ממספר ההפניות הגבוה ביותר - 7.8 הפניות בממוצע לכל גולש ייחודי. הבא אחריו הוא Youtube.com, עם כ-5.5 הפניות בממוצע לגולש יחודי. ראוי לציין גם את מיקומו הגבוה של ויקיפדיה בטבלה, בזכות מיקומים מצוינים בדפי התוצאות בגוגל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים