שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו המועמדים לפרסי הבמה לילדים ולנוער

  18 הפקות יתמודדו השנה על פרסים בשלוש קטגוריות שונות, כך הודיעה היום הנהלת הפרס. הזוכים יקחו הביתה עשרת אלפים שקלים, ומענק כספי להרצה בפריפריה

  הנהלת פרסי הבמה לילדים ולנוער מפרסמת היום (ג') את רשימת המועמדים הסופית לשנה הנוכחית. מתוך רשימת ההפקות שהגישו את מועמדותן, התברגו להרכב הסופי 18 הצגות, שיתמודדו על פרסים בשלוש קטגוריות שונות. הפרסים עצמם יוענקו בטקס חגיגי שייערך ב-6 באוגוסט, באולם ה'מדיטק' בחולון.

   


  חצוצרה בואדי. של התיאטרון הארצי לנוער 

   

  האירוע, יוזמה של 'המועצה הישראלית לתרבות ולאמנות' והמדור לתיאטרון במשרד המדע והספורט, נועד לעודד ולטפח את היצירה, היוצרים והמבצעים' בתחום התיאטרון לילדים ולנוער, ולחשוף את העשייה התיאטרונית הקיימת בארץ בפני קהל גדול ככל האפשר. חגית רכבי, יו"ר אסיטז' ישראל ומיוזמות הפרס אמרה: "רצינו לתת זרקור לכל אותם מאות יוצרים נפלאים בתחום תיאטרון הילדים' הפועלים בצנעה ואינם זוכים להכרה הראויה להם. אנו מקווים שהפרס יעודד הצטרפותם של יוצרים חשובים נוספים לתרום לעשייה לילדים".

   

  השנה יוענקו שלושה פרסים בקטגורית 'הצגת השנה' שייוחדו לגיל הרך, לילדים ולנוער. קטגוריות נוספות הן שחקן ושחקנית השנה, שחקני משנה, במאי, מלחין, כוריאוגרף, מעצבי במה, מעצבי תאורה, מעצבי אביזרים, פרס עידוד ליוצר בתחילת דרכו ופרס למפעל חיים. הפרסים הם כספיים ויעמדו על סכום של 10,000 שקל, ובנוסף יקבלו הזוכים פסלון, שעיצבה בילהה אלחסיד גרומר. במקביל יקבלו ההצגות הזוכות מענק כספי להרצתן בפריפריה.

   

  המתמודדים

  רשימת ההצגות שיתמודדו על פרסים כוללת את "פרחים לשבת" מאת אביב לוז ובבימויו של אלי דור חיים; "מעלה קרחות" מאת אפרים סידון בבימויה של ציפי פינס; "ססגוניה" מחזה שירים ולחנים מאת דתיה בן דור בבימויו של רפי ניב; "דני אמר" מאת שרית גורן ומיקי מבורך ובבימויה; "אני אתגבר" מאת בבימויו של אלון כהן; "שמונה בעקבות אחד" מאת דפנה אנגל מחרז על פי ימימה אבידר טשרנוביץ בבימויו של רפי ניב; "שומבצל" מאת אילנה לופט בהשראת חיים נחמן ביאליק ובבימויו של משה קפטן. 

  מתמודדים נוספים: "המאוהב מכתה ו'" מאת אפרים סידון על פי קורנל מקושינסקי בבימויה של חגית רכבי; "צבעים בחול" מאת אורי וייל וצביה הוברמן בבימויו של אבי בנימין; "הלילה הזה" מאת דפנה אנגל בבימויו של משה נאור; "אגדת סוף העונה" מאת ובבימויו של גיל צ'קנוביץ'; "טולי בלבולי" מחזה פזמונים מאת מיכל קליין בבימויו של נורמן עיסא; "אופראן" מאת ובבימויו של גדי צדקה; "ירושלים שלי" מאת גליה בארי בבימויה של שלומית ארנון; "סיפור במגפיים" מאת ובבימויו של ירון כפכפי; "חצוצרה בואדי" מאת סמי מיכאל בעיבוד ובימוי של רמי דנון; "האי של ליאור" מאת גורן אגמון בבימויו של ליאור נחמן; "אגדת כוכבים" מאד נדיה כהן בבימויה של מזל מרציאנו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "מעלה קרחות" מאת אפרים סידון
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים