שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ליאונה הלמסלי, "מלכת הרוע" האמריקנית, מתה בגיל 87
  הלמסלי, ששלטה ברשת בתי המלון הלמסלי בארה"ב, דורגה במקום ה-369 בדרוג עשירי העולם. היא הורשעה בהעלמת מסים וריצתה עונש מאסר וישבה 21 חודשים בכלא. במשפט העידו עובדיה על הטרור שהשליטה בבתיה ובמלונות שבבעלותה, עדויות שזיכו אותה בתואר "מלכת הרוע"
  ליאונה הלמסלי, בעלת רשת מלונות הלמסלי בארה"ב, שריצתה עונש מאסר ממושך ועבודות שירות בגין העלמת מס בסכום של 1.2 מיליון דולר, מתה היום (ב') מהתקף לב.

   

  הלמסלי, שכונתה "מלכת הרוע", סיימה את חייה בגיל 87 בבית הקיץ שלה בעיר גריניץ' במדינת קונטיקט. בתחילת השנה דירג המגזין "פורבס" את הלמסלי
  במקום ה-369 ברשימת עשירי העולם עם הון הנאמד ב-1.86-2.5 מיליארד דולר.

   

  הלמסלי ובעלה הארי, שנפטר בגיל 87 בשנת 1997, חלשו על אימפריית נדל"ן ששווי נכסיה עמד על 5 מיליארד דולר. בין השאר ניהלה חברת הנדל"ן של בני הזוג את בניין האמפייר סטייט בילדינג המפורסם. בשנת 1980 מינה אותה בעלה לנשיאת חברת "הלמסלי הוטלס". החברה הפעילה למעלה מ-24 מלונות ב-10 מדינות בארה"ב. עושרם של בני הזוג הלמסלי גבל בראוותנות: בני הזוג החזיקו בבעלותם מטוס סילון פרטי בעל 100 מושבים, שכלל סוויטת שינה.

   

  "רק אנשים קטנים משלמים מסים"

  הלמסלי עמדה למשפט ב-1989 באשמה של העלמת מס במהלך משפט סנסציוני שכלל עדויות של עובדים ממורמרים שעבדו בעבר באימפריית הנדל"ן של הלמסלי. אלה טענו כי הלמסלי השליטה טרור על העובדים בבתיה הרבים ובבתי המלון שהיו בבעלותה.

   

  שמה הוכתם בעקבות עדות של אחד מהעובדים שעבד באחד מבתיה והעיד כי שמע אותה אומרת את הדברים הבאים: "איננו משלמים מסים. רק אנשים קטנים משלמים מסים". הלמסלי הכחישה את הדברים שיוחסו לה אך משפט זה רדף אותה עד סוף חייה. היא הורשעה, ריצתה עונש מאסר של 21 חודשים ושוחררה בינואר 1994.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים