שתף קטע נבחר

צילום: דלית שחם

אספן חפיסות הסיגריות שמעדיף לא לעשן

מיקי אנגל אוסף יותר מ-20 שנה קופסאות של סיגריות ויש לו כבר למעלה מ-7,000 חפיסות שדחוסות בתוך חדר קטן. האספנים חוזרים מחופשת הקיץ

מיקי אנגל (31) ממודיעין מאוד אוהב סיגריות, וכהוכחה יש לו מעל ל-7,000 חפיסות דחוסות בחדר קטן. חישוב מהיר מעלה כי כמות הסיגריות הכוללת השוכנת שם אמורה היתה להיות כ-140,000 מה שלא נראה שהשפיע על הבחור שנראה בריא לחלוטין. "לא לא", צוחק מיקי, "כמעט כל החפיסות מגיעות ריקות למעט כאלו שרכשתי בעצמי עבור האוסף".

 

 

החברה המובילה בעולם בהשקעה בחפיסות היא ללא ספק R. J. Reynolds אשר החליטה להשקיע במותג " Camel" - והתוצאה היא מאות חפיסות שונות ומגוונות כאשר המדובר באותן סיגריות בדיוק. כמובן שרוב החפיסות מצאו דרכן לבית משפחת אנגל שם ניתן היה לראות דמויות מצוירות ושלל קופסאות יפיפיות המסתירות את הרעל שבפנים.

 

"אני אוסף כמעט עשרים שנה", מספר אנגל. "הכמות כה גדולה שנאלצתי לפרק את רוב הקופסאות ולסדר אותן באלבומים. יש לי כבר למעלה מעשרים אלבומים והיד נטויה בגלל שכל חודש מגיעות אלי לא פחות מ-300 חפיסות מחברים ומאנשים המכירים את תחביבי".

 

כאשר אני שואל את מיקי לגבי התוצרת המקומית נופלות פניו: "לא רק שהאיכות נוראית - זה מקרין גם לעטיפות: שום מעוף, שום יוזמה, שום דמיון – ולמעשה אין כל השקעה. לי יש כמאה ומשהו סוגים שונים של חפיסות ישראליות מתוך כשלוש מאות שיוצרו ולצערי ממש ממש קשה להשיג חפיסות נדירות. את אלו שאני כן מצליח אני משיג מאספנים מחו"ל".

 

מי שפחות מרוצה מהאוסף זו שלומית האישה: "פעם הוא גרר אותי בהתלהבות בחמש בבוקר לשוק הפשפשים להראות לי חפיסות נדירות שאמר הרוכל שיביא לו במיוחד. זו היתה נקודת השבירה ואמרתי לו שאם עוד פעם אחת אני מתעצבנת - כל מה שצריך זה רק גפרור אחד..."

 

מיקי פונה אליכם ומבקש להכיר אספני חפיסות סיגריות שכמותו וחשוב מזה מבקש לדעת אולי יש לכם איזו חפיסה נדירה במרתף שאפשר שתצטרף לחברותיה באוסף שלו. ניתן ללמוד יותר על האוסף באתר שלו, וגם ליצור עימו קשר ישיר במייל: engel.micky@gmail.com

 

יש לכם אוסף מעניין ואתם רוצים לפרסם אותו? שילחו מייל עם הפרטים שלכם לאי מייל: money@y-i.co.il - ואם המערכת תמצא בכך עניין, ניצור עימכם קשר.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים