שתף קטע נבחר

ה-iPhone נפרץ ועובד בישראל

שלושה מהנדסי מחשבים ממרכז הארץ הצליחו לפרוץ את הטלפון-נגן המתוקשר של אפל ולהפעילו על גבי רשת סלקום וברשת אורנג'

שלושה מהנדסי-מחשב ישראלים הצליחו לפרוץ את ה-iPhone, הטלפון-נגן הפופולרי של אפל, ולפתוח אותו לשיחות על קווי רשת סלקום ואורנג'. בכך, עקפו המהנדסים את החסימה של אפל, שהגבילה את השימוש במכשיר לשיחות ברשת הסלולר של ענקית התקשורת האמריקנית AT&T בלבד. נוסף על כך, השלושה הצליחו לשלב תמיכה עברית במכשיר ולגלוש באתרי אינטרנט ישראלים באמצעותו. כל הפרטים - בווידאו הבא.

 

 

מכשיר הטלפון-נגן סלולרי של אפל הושק בסוף חודש יוני. החברה סיכמה בארה"ב להסכם בלעדיות למשך שנתיים עם AT&T, וכן עם מספר מפעילים סלולריים באירופה אשר ישווקו את המכשיר. נוסף על הרווחים ממכירת ה-iPhone, אפל תקבל חלק מהכנסות של המפעילים עבור שיחות טלפון.

 

לאחרונה התפרסמו הערכות כי חמי פרס מתכוון לייבא את ה-iPhone במסגרת רכישת הזכיון על כל מוצרי אפל מדי היבואן הנוכחי, חברת ידע, אולם עד כה לא ידוע על חתימה רשמית של הסכם בנושא זה. מספר ישראלים כבר רכשו את ה-iPhone באופן פרטי בחו"ל, במחירים של בין 500 ל-600 דולר (ובתוספת מיסים), אך יכולים להשתמש בו רק כנגן נייד יקר במיוחד - מבלי לבצע שיחות וללא תמיכה בעברית.

 

"הרגע המרגש בחיים"

מאז הושק המכשיר, עוסקים האקרים ומתכנתים בניסיונות לפרוץ אותו ולפתוח תכונות חסומות. במקביל לחבורת הישראלים, סוכנות רויטרס מדווחת על קבוצה בשם iPhoneSIMfree.com שפיצחה את הגנת המכשיר. הקבוצה מציעה להורדה תוכנה, אשר לטענתה פותחת את המכשיר לשימוש בכל רשת GSM. 

 

שלושת מפצחי ה-iPhone הישראלים, דובי, אופיר ואלי (השמות המלאים שמורים במערכת), מתגוררים במרכז הארץ ומועסקים כמהנדסים בחברת היי-טק. כל אחד מהשלושה רכש את המכשיר והביא אותו מחו"ל עוד לפני

 שחשבו על פריצה. "ידעתי שיכול להיות שהמכשיר יהיה רק גאדג'ט, צעצוע, ולא טלפון", מספר אופיר, אך מציין כי כל כך רצה את המכשיר עד כי המגבלה הזו לא הפריעה לו.

 

אלי מספר כי הפיצוח ארך ימים ארוכים, וכי הם נעזרו בפורומים שונים באינטרנט ובתוכנות שונות על מנת לנסות לפתוח את המכשיר. באחד הערבים בו הם המשיכו בנסיניות, וממש לפני שהם התכוונו לקחת הפסקה, מספר אלי כי כאשר המכשיר החל לעבוד השלושה פרצו בזעקות שמחה.

 

בשלב זה, השלושה לא מוכנים לחשוף את הדרך בה אפשרו את פתיחת המכשיר לרשתות זרות, אך טוענים כי כל אחד יכול לעשות זאת. בעלי ה-iPhone הבודדים בישראל יוכלו, לדבריהם, להעזר באתר iPhones.co.il שהם מפעילים, בו יפרסמו בעתיד מדריכים למכשיר, וככל הנראה גם מדריך לפתיחת ה-iPhone.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים