שתף קטע נבחר

ברק: לא ננצח בבחירות אם נהיה מקרה סעד

לשכת מפלגת העבודה התכנסה לישיבה סוערת כדי לדון בצרותיה הכלכליות. יו"ר המפלגה התייחס לתוכנית ההבראה שגובשה בתנועה, וקרא לפעילים לגבות את תהליך ההתייעלות והקיצוצים: "נצטרך לפעול ביחד כדי לעמוד על הרגליים"

הסערה במפלגת העבודה סביב צרותיה הכלכליות נמשכת. לשכת המפלגה התכנסה אמש (ג') על מנת לקבל דיווח מפי המזכ"ל, איתן כבל, והגזבר, משה עמית, בנוגע למצבה הכלכלי של העבודה.

 

יו"ר המפלגה, השר אהוד ברק, התייחס לתוכנית ההבראה שגובשה במפלגה, וקרא לתת גיבוי לכל התייעלות ולקיצוצים. ברק העריך כי במהלך שנת 2008 יתקיימו בחירות כלליות לכנסת וכי על המפלגה להיערך לקראתן. "אני מאלה שמאמינים כי בשנת 2008 יהיו בחירות. לא ברור מתי בדיוק, אבל יש לנו הזדמנות להתארגנות נכונה, ואני מאמין שנוכל לעמוד בראש הממשלה הבאה", הדגיש ברק. 

 

שר הביטחון ניסה להרגיע את חברי הלשכה בעקבות הפרסומים על הקיצוצים והפיטורים הצפויים. אולם ניתן היה להבין כי בניגוד להכחשות של מזכ"ל המפלגה, איתן כבל, לא מן הנמנע כי סניפים רבים יסגרו וכי פעילותם תועתק למבנים שאינם בבעלות המפלגה.

 

ברק הוסיף: "כולנו משפחה אחת ופועלים ביחד. אין שום כוונה לעשות מכירת חיסול, ואין כוונה לסגור שום דבר, אך מוכרחים להתיישר ברגע של אמת. נעשה הכל כדי לשמור על הסניפים והעובדים, אבל נצטרך לפעול יחד כדי לעמוד על הרגליים, כמו משפחה. אי-אפשר לנצח בבחירות אם אנחנו מקרה סעד".

  

ח"כ כבל סיפר כי מאז שנכנס לתפקידו הוא מוטרד ממצבהּ של המפלגה. בדרכו הציורית תיאר המזכ"ל את הקשיים עימם הוא נאלץ להתמודד: "את כל מסלול חיי ביליתי בבית הזה. עשיתי את הכל בהתנדבות. אחי ואני חטפנו מכות בשביל המפלגה. אינני זקוק להכשר מאף אחד, כי אני לא גר בבית של זכוכית. שאף אחד לא יאיים עליי. אני נחוש לעמוד בפניכם עם כל הלב, ימים כלילות, ולשקם את הבית".

 

"מי שיעשה חגיגה מצרותינו - זה יתנקם בו"

כבל קרא לאנשי המפלגה שלא להאשים את היו"ר לשעבר עמיר פרץ בחובות המפלגה, וקרא לברק לגבות את המהלכים הצפויים. "אהוד, לרגעים כאלה נבחרת - כדי לתת גיבוי למען התנועה. אני מאמין שנוכל להוציא את העגלה מהבוץ".

  

שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, ניסה אף הוא להרגיע את הפעילים ואמר: "המפלגה תעבור גם את המשבר הזה. אין תקומה למפלגה בלי סניפים ובלי מזכירי סניפים. בזכותכם נגיע לניצחון. המפלגה היא קניין של כל חבריה". בן אליעזר קרא לפעילים לתת הזדמנות לניסיון השיקום של המפלגה. "אנחנו נעבור את המשבר, ומי שינסה לרכב ולעשות חגיגה מהמהמורות - זה יתנקם בו. הסניפים לא נסגרים, העובדים לא מפוטרים, אבל אם כולנו נשנס מתניים, זה יכול להצליח".

 

בימים האחרונים התברר כי חובותיה של מפלגת העבודה עומדים על יותר מ-120 מיליון שקלים. כדי להתמודד עם הגירעון, צפויה העבודה לנסות ולממש את הנכסים רבים שבידיה, כולל הקרקעות שעליהם יושב המוסד החינוכי "בית ברל".

 

הגזבר משה עמית, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים, הבטיח שלא יעסוק בחיפוש אחר אשמים בגירעון. עמית אמר כי חוק המפלגות הקיים אינו מאפשר למפלגות לגייס תרומות, וסיפר כי המפלגה עוסקת בחיפוש אחר דרכים משפטיות שיאפשרו את מכירת הנכסים שבבעלותה.


פורסם לראשונה 28/08/2007 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. בחירות ב-2008
צילום: רויטרס
כבל. שלא יאיימו
צילום: דנה קופל
בן אליעזר. המשבר יעבור
צילום: ניב קלדרון
פרץ. לא להאשים
צילום: ראובן קסטרו
מומלצים