שתף קטע נבחר

ראש עיריית אופקים: הודחתי בגלל שאינני בקדימה

אבי אסרף, שהודח מראשות עיריית אופקים על-ידי שר הפנים, אומר כי מדובר בהחלטה פוליטית אומללה. "יש בעיות. אבל במקום שמשרד הפנים ייתן כתף, הוא עושה בדיוק ההיפך", הוא אמר

ראש עיריית אופקים המודח, אבי אסרף, תקף היום (ד') את החלטת שר הפנים מאיר שטרית, לפטר אותו מתפקידו. אסרף אמר ל-ynet: "אם הייתי בקדימה, זה לא היה קורה. אין לי ספק שבו החלטה פוליטית אומללה, שנובעת מלחצים של חברי קדימה באופקים על הממשלה".

 

משרד הפנים הודיע על סיום כהונתו של אסרף וחברי המועצה ועל הקמת ועדה קרואה, בשל כשל תפקודי - תקציבי, אי ביצוע תוכנית הבראה ופיטורי והעסקת עובדים שלא כדין. לאסרף ולחברי המועצה נערך שימוע במשרד הפנים. במקביל, מונתה ועדת חקירה לבדוק את התנהלות העירייה.

 

 ראש העירייה המודח, שנמצא תחת עינו הפקוחה של חשב ממונה, תוהה על החלטת השר. "במשך 20 שנה אופקים לא היתה מאוזנת תקציבית. בסוף השנה כולם ייראו שהיא מאוזנת ושיש תוצאות".

 

אסרף, החבר בליכוד, טוען כי משרד הפנים בחר בפתרון לא נכון. "נכון שיש הרבה בעיות, אבל במקום שמשרד הפנים ייתן כתף, הוא עושה בדיוק ההיפך. נקבעו בחירות לנובמבר 2008, אז ששר הפנים ייתן לציבור להחליט".

 

גם רבים מתושבי העיר לא מבינים את החלטתו של שר הפנים. יעקב כהן, המתגורר בעיר, אמר: "החשב המלווה לא נתן לאסרף לזוז. ללא ספק זוהי החלטה פוליטית ושגויה, למה לא יכלו לחכות עד הבחירות? הגיע הזמן שיבואו מועמדים ראויים לנקות את העיר מכל הלכלוך שלה בלי אינטרסים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
אבי אסרף. זו החלטה פוליטית
צילום: רוני סופר
מומלצים