שתף קטע נבחר

הנשיא התערב, השביתה בחינוך הערבי בוטלה

כמעט חצי מיליון תלמידים ערבים יפתחו את שנת הלימודים, לאחר שבתום משא ומתן בתיווכו של שמעון פרס הוחלט על תוספת של 100 מיליון שקלים והקמת ועדות לבדיקת בעיות החינוך במגזר

אחרי ארגון המורים העל יסודיים ו-ועד ההורים בשדרות, הסירו גם נציגי המגזר הערבי את איום השביתה בתחילת שנת הלימודים. 460 אלף תלמידי המגזר יפתחו את השנה כמתוכנן ביום ראשון הקרוב, זאת בעקבות מגעים שנערכו במהלך היום מול משרדי החינוך והפנים ובפיקוחו של נשיא המדינה, שמעון פרס.

 

החינוך במגזר הערבי, כך סוכם, יקבל תוספת של 100 מיליון שקלים. בנוסף הוחלט על תוספת של 40 אלף שעות לימוד בעלות של 21.9 מיליון שקלים והקמת ארבע ועדות חדשות הנוגעות למגזר הערבי - בנושאי הישגי התלמידים, תכנים לימודיים, בינוי ולקויות למידה. ועדות אלו יחלו לפעול מאוקטובר ויידרשו להגיש את מסקנותיהן כעבור שלושה לחודשים.

 

רג'א זעאתרה, חברת ועדת המעקב לענייני החינוך הערבי, אמר אחר הצהריים: "מאז שנכנסה שרת החינוך יולי תמיר לתפקידה ניסו להתעלם מדרישותינו. כעת, בזכות תיווכו של הנשיא פרס הגענו להישגים. משום מה נוטים לחשוב שאם שרת חינוך מהשמאל אז דרישותינו ימולאו ביתר קלות ויהיו יותר קשובים לבעיות המגזר, אך בפועל זה לא קרה. כעת אנו מרגישים שמתחילים להגיע להישגים משמעותיים שכן מדובר על תוספת של 100 מיליון שקלים בסך הכול לחינוך במגזר".

 

בשבועות האחרונים מתנהל משא ומתן איטנסיבי בין נציגי החינוך במגזר הערבי, נציגי הרשויות המקומיות, מנכ"ל משרד הפנים אריה בר ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, לגבי דרישות נציגי המגזר. האחרונים התלוננו כי התשתיות בבתי הספר ירודות וכי קיים מחסור חמור בכיתות לתלמידים ובתקציבים לשיפור מערכת החינוך. עוד הלינו אנשי החינוך במגזר על הפערים הגדולים מהמגזר היהודי בכל הנוגע להישגי התלמידים גם במבחני הבגרויות וגם במבחני המיצ"ב (מדדי יעילות וצמיחה בית ספריים).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא פרס. "התערב והביא הישגים"
צילום: לע"מ
מומלצים