שתף קטע נבחר

המורים: "ההתקדמות היחידה - עברנו מתה לקפה"

יו"ר ארגון המורים טוען כי החלטת בית הדין לעבודה לאסור לשבות משחקת לטובת משרדי האוצר והחינוך, שמעכבים את המשא ומתן: "עכשיו יש להם את כל הזמן שבעולם"

ארגון המורים העל-יסודיים מתכונן לשלב הבא במאבקו למען שיפור תנאי ההעסקה: הדיון שיתקיים בבית הדין הארצי לעבודה ביום חמישי. נציגי ארגון המורים נפגשים היום (ב') עם בכירים במשרדי האוצר והחינוך בניסיון לפתור את המשבר.

 

בשבוע שעבר קבע בית הדין לעבודה כי ארגון המורים אינו יכול להשבית או לשבש את פתיחת שנת הלימודים. המורים מוחים על תנאי העסקתם ושכרם ודורשים שיפור במצבם, אולם המשא ומתן בין הצדדים לא הביא עד כה לתוצאות. חלק מהמורים שביקשו להביע את מחאתם על פסיקת בית הדין הגיעו ביומיים האחרונים לבתי הספר עם סיכה שעליה נכתב: "אני מורה מכוח צו בית משפט".

 

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר כי "בינתיים לא היתה כל התקדמות ממשית חוץ משינוי מתה לקפה ומקפה לעוגיות. מי יודע, אולי היום יביאו דיאט קולה. לא רוצים ללכת לקראתנו. הם יודעים שנאסר עלינו לשבות, אז שום דבר לא מדרבן אותם. ברגע שהגיעו הצווים, הם נרגעו ועכשיו יש להם את כל הזמן שבעולם".

 

עוד אמר אמר ארז: "אנו מקווים שבית הדין לא יאריך את הצווים ביום חמישי, כי אז המצב יהיה קטסטרופלי. הדבר הכי מתבקש היה להפר צווים ולהביא את הנושא למשבר. הבעיה היא שאנו מורים ומחנכים ושומרי חוק, ועוד לא קרה דבר כזה בהיסטוריה שלנו. מאידך, לא קרה דבר כזה שבית משפט לא מאפשר לנהל מאבק לגיטימי. כשהוא אמר לא לפגוע בבגרויות זה היה עוד איכשהו נתפס, אבל אחר כך זה כבר מוגזם".

 

בתוך כך, כמה שביתות מקומיות המשיכו להתקיים ביום השני ללימודים. בבית ספר "אבו-קרינאת" ביישוב אבו-בסמה בדרום, ועד ההורים מונעים מהתלמידים להיכנס לבית הספר ומשבית את הלימודים עקב התנגדות למינוי מנהל חדש. ועד ההורים של בית הספר "תל אלמלח" בכסייפה משבית את הלימודים בעקבות מחסור בכיתות. בבית ספר "אלקאדיסיה" ביישוב שגב שלום מונעים כמה מההורים כניסת תלמידים. 

 

שביתות נוספות התקיימו בבית ספר "היובל" במודיעין-מכבים-רעות, "פסגות" במטה בנימין, "עין רפא" במטה יהודה, "פסגת זאב א'" בירושלים. עם זאת, השביתה שאמורה היתה להתקיים בבית הספר "חדש קיסריה" בוטלה. ממטה המאבק נמסר כי ההחלטה התקבלה "לאור נכונותו של ראש מועצת קיסריה, כרמל סלע, למצוא פתרונות מעשיים לפתרון מצוקת המקום בבית הספר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז. קטסטרופה
צילום: עופר עמרם
מומלצים